BIOGENESIS FERTILITY CENTER(34)

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(34) | Autor: catalina2307

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


CAP : FIV 1-Biogenesis,FIV 2-Biogenesis,FIV3-Biogenesis,FIV4-Biogenesis,FIV5-Biogenesis,FIV6-Biogenesis,FIV7-Biogenesis,FIV8-Biogenesis,FIV9-Biogenesis,FIV10-Biogenesis,FIV11-Biogenesis,FIV12-Biogenesis, FIV13-Biogenesis,FIV14-Biogenesis, FIV15-Biogenesis,FIV16-Biogenesis,FIV17-Biogenesis,FIV18-Biogenesis,FIV19-Biogenesis,FIV20-Biogenesis,FIV21-Biogenesis,FIV22-Biogenesis, FIV23-Biogenesis, FIV24-Biogenesis, FIV25-Biogenesis, FIV26-Biogenesis,FIV27-Biogenesis, FIV28-Biogenesis, FIV 29-Biogenesis, FIV 30-Biogenesis, FIV 31-Biogenesis, FIV32-Biogenesis, FIV33-Biogenesis


Biogenesis Fertility Center

Echipa medici :

Dr. Diakoumakos Athanassios
Dr. Zguri Arben
Biolog Anastassios Argyriou(embriologie)


Date contact :
Str.Justinian nr.3
Tel.031-1040482
Fax.031-1040565
Mobil 0729 - 940.799
mail - office@biogenesis.ro
www.biogenesis.ro


Preturi RON:



FIV 9700
Egg Collection 2725
Laborator prin metoda IVF 3825
Transfer embrioni 3150

ICSI 12500
Egg Collection 2725
Laborator prin metoda ICSI 6625
Transfer embrioni 3150

FIV ciclu natural - 6450

Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 6300
Decongelare Embrioni 3150
Transfer Embrioni 3150

Congelare sperma 1400

IUI 2200

Crioprezervare embrioni (dupa 1 an de zile) 900

Pret prima consultatie -150RON ( pret ecografie 170 ron)


Pretul procedurilor acopera analizele si investigatiile pe care le veti efectua in cadrul clinicii conform contractului din momentul inceperii stimularii(estradiol,progesteron,ecografii transvaginale,1Bhcg),recoltarea ovocitelor si prelucrarea acestora in laborator,transferul embrionilor si crioprezervarea surplusului pe o perioada de 1 an de zile.

Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria, Herpes simplex 1 si 2; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 3, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP, ecografie mamara(daca este cazul), EKG

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul
Bilet de trimitere de la medicul de familie, ca nu sunteti in evidenta pentru boli cronice.

Mamicile noastre :

taty_ana - FIV1 , BIOGENESIS,Dr.Diakoumakos,mamica de Emma Antonia, 2 mai 2010, 2200gr.
lalala13 - "cu ajutorul tratamentului dat de domnul doctor..ca altfel...nu as fi ovulat in veci
deci daca ar fi sa o iei asa..m-a lasat gravida la prima consultatie" - incheiat citat - acum mamica de Sebastian - cezariana 37+,3300 gr, Apgar 9.
pysypisi - FIV1, BIOGENESIS,Dr. Diakoumakos mami de nascuta pe 31 iulie, 3,7kg ,53 cm Apgar 9.
catalina2307- FIV 1 Dr. Diakoumakos in Grecia,reusit, sarcina gemelara pierduta la 17s, FIV2 Dr. Diakoumakos in Grecia , sarcina oprita in evolutie la 8s, FET nereusit, IA nereusita,FIV3 reusit( cu acelasi medic) -sarcina biochimica ,FET reusit nov 2009,acum mamica de Anastasia nascuta la 10 august 2010 ,38s6z, 50cm, 2800kg.
Dana_bebe - FIV2 Biogenesis reusit, Dr. Diakoumakos, mama de
education - 33ani, FIV 1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos mamica de , nascuta pe 6 oct. 2010 ,3,110 kg, 50 cm, Apgar 10.
goggy- 3 Fiv-uri esuate ( 2 la Giulesti cu Cezara Bucur + tentativa de FET ), 1 la Budapesta cu Peter Kovacs ), 5 IUI, trombofilie ( in rest, toate bune ), Fiv 4 reusit Biogenesis, acum mamica de Dominic, nascut pe 8 noiembrie 2010, cezariana, 2810kg, 49cm.
katiya-13 inseminari Marinescu+Cocei rezultat 0,3 fivuri aceeasi echipa , rezultat BHCg fiv1 -0, fiv 2 - 5, fiv 3-- 6, FIV4 la Biogenesis, Dr. Diakoumakos, reusit, acum mami de , asteptam detalii.
mocanita -mamica de Toma, cezariana, 3400 g, 51 cm, Apgar 10.
Arianna- ian. 2009 -operatie laparoscopie , martie 2009 -avort menstrual , 5 IA - Nereusite ; FIV 1 - BIOGENESIS - reusit acum mamica de Arianna Maria, nascuta pe 29 iulie 2011 cezariana,2.860kg, 48 CM, Apgar 9.
tokyo- infertilitate secundara, FIV1 Biogenesis acum mamica de , nascuta pe 30 septembrie 2011, 3kg, Apgar 10.
ingeras26a - FIV1 Giulesti nereusit, FET nereusit, FIV2 Biogenesis acum mamica de Sasha Andrei,nascut pe 6 oct. 2011, orele 14,27, 2.96kg, 50cm, Apgar 9(max cezariana), "perfect si cu gurita mare, brunet si seamana tot cu tati, ca si Maya."
filipac-"endometrioza descoperita in iunie 2010, dupa 4 ani de mers la doctori si spus ca nu am nimic, chist endometriozic scos clasic cu tot cu trompa si ovar stang in urma unei infectii f puternice tot in iunie 2010, chist endometriozic ovar drept. n-am ramas niciodata insarcinata.ultimul verdict dat la iasi in sept a fost - adoptie" - FIV1 Biogenesis reusit, acum mamica de nascut pe 6 oct 2011, 52cm, 3,5kg.
marinalina48 -FIV1 Biogenesis reusit cu .din data de 11.01.2012 familia s-a marit cu si un . Baiatul a fost surpriza cea mai mare.
"Prima fetita care s-a grabit sa vina pe lume, seamana leit cu mine, e grabita, blonda, si-a cerut drepturile la 7:24 dimineata cu un tignal... mama mama cu 44 cm/2,200 kg. Apoi a venit printul familiei, exact la aceeasi ora cu 43 cm/2,300 kg si apoi mezina familiei care are ochii mari si parul negru ca si baiatul si niste plamani puternici. Ea e micuta, 42 cm/ 2000 kg. "
iulia1977- sarcina obtinuta natural 2008 finalizata cu avort spontan 6 sapt.; 5 IUI nereusite, endometrioza si ovare de portelan, sarcina obtinuta natural , asteptam vesti.
ajynx- FIV1 Biogenesis Dr.Poiana nereusit, FIV2 Biogenesis Dr.D, reusit cu , asteptam vesti.




Gravidutele noastre :

catalinaexl - FIV 1 nereusit Dr.Poiana, FIV2 sarcina biochimica, FIV 3 Dr. Diakoumakos reusit cu
anne mary - FIV1 resist



Prietene dragi

mirela70 -ovare micropolichistice,ambele trompe obstructionate; martie 2008 operatie laparoscopica prin care s-a desfundat trompa stanga si drilling ovarian ; 5 luni de stimulare dupa operatie cu Menopur de 75 UI,fara efect. FIV1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos - reusit cu , sarcina oprita in evolutie la 8s.
noname - PCOS,FIV 1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos, sarcina gemelara,a nascut la 23s doi ingerasi care s-au inaltat la ceruri.
Rock68 - FIV 1 Biogenesis reusit, Dr. Diakoumakos cu sarcina gemelara, avort terapeutic la 19 saptamani (Sindrom Down)



Aspirante la titlul de prin FIV Biogenesis


noname
adrianaady - 30 ani, sarcina pierduta la 5-6s, trombofilie, IA nereusita in octombrie 2009 cu Dr. Albu,FIV1 aprilie -mai Biogenesis nereusit.
ella28 -1 FIV Marinescu+Cocei, Giulesti, nov 2007,1ovocit, 1embrion 8 celule, beta 0. Operatie varicocel 2008. 6 inseminari cu Dracea, Gynera, 2009-2010. FIV2 Biogenesis cu Dr.Diakoumakos in mai-iunie 2010 reusit, sarcina biochimica.
cocolyso-FIV1 MNL nereusit 2008,FIV2 Medlife 2009 nereusit, trompa stg nefunctionala, dreapta cine mai stie, FIV3 la Biogenesis reusit, sarcina biochimica.
inna_83- FIV Biogenesis reusit, sarcina gemelara oprita in evolutie.
Rock68
Luca2008
PETRICIA
danielasandu- sarcina extrauterina in aprilie 2010 s-a scos trompa dreapta iar pe stanga s-a practicat neosalpinjectomie.
diancic2002 - "amandoi perfect sanatosi, analize peste analize, cateva HSG, histeroscopie, laparoscopie, 2 IA nereusite, si cam 6 ani de incercari fara rezultat. Sper ca dr. D. va pune capat acestor incercari zadarnice",FIV1 nereusit in iunie 2011, urmeaza FET
didi32-endometrioza de gr III - IV,sotul fara probleme, fara nici o sarcina, HSG, laparoscopie, histerocopie, toate analizele perfecte, FIV1 nereusit cu dr. Albu la Medlife







Aspirante februarie - martie














Donatii medicamente



Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc .


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Prima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

:))

Pup

Sa fie cu noroc.

catalina - ce ai facut la medic?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbadaran spune:

Buna,

Va rog frumos, puteti sa-mi spuneti are sunt etapele unui FET? Momentan sunt pe AC-uri, inca nu stiu cum o sa decurga totul in continuare.




Multumesc,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

catalina2307, poti te rog sa actualizezi informatia de pe prima pagina referit la istoricul meu cu "FIV1 nereusit in iunie 2011, urmeaza FET"? Multumesc mult !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

mbadaran - treaba cu FET-ul sta cam asa :
-AC
-inhibare din z 21
-dozare estradiol +tratament cu estrogeni in functie de situatie
-ET

Anastasia este rezultatul unui FET in care eu nu am crezut nici o secunda. Acum stiu ca se poate :).Iar la noi FET -ul a adus ce nu a reusit FIV-ul.

Multa bafta!

diancic - imediat, urmatoarea modificare sper sa fie de alta natura :).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbadaran spune:

Multumesc!

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Multumesc Catalina2307

Mihaela cand faci FET-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbadaran spune:

Cred ca in martie, daca totul este ok.
De vineri sunt pe AC-uri. Sambata, pe 25, am programare la dr.D.

Tu cand esti programata?



Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Mihaela, eu intentionez sa fac in aprilie fet-ul, sper sa fie totul bine si sa fie mai cu noroc data asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Succes fetelor care se apuca de treaba. Eu saptamana viitoare merg la morfologie in doua locuri. Vestea proasta este ca am facut niste analize si cam reiese ca mi s-a declansat tiroida, am hipertiroidie. Partea buna din cate am inteles este ca nu face nici un rau bebeilor din contra ii ajuta sa se dezvolte mai bine mental si eu nu ma ingras, dar poate provoca, mie, tahicardie , tremuratul mainilor si Partea cea mai rea poate provoca contractii ale uterului. Adica ma poate "ajuta" sa nasc Mai devreme ca tot imi era mie frica sa nu cumva sa trec de termen :(. Dar Mai am de facut niste analize pt a sti exact cat de mare e si daca pana la urma se dovedeste o problema am inteles ca exista prin alte tari un medicament care se poate lua daca esti gravida. Asa ca astept sa aflam sigur inainte sa ma stresez. Sotul meu ca sa ma incurajeze o intreaba pe doctora "" pot sa am si eu hipertiroidie timp de un an ca as vrea sa pierd si eu cateva kg"".

Mergi la inceput