La multi ani Anastasia, Vlad! Fluturasi 2011 (129)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

antibioticul setine la frigider, nu? cu cat timp scoateti din frigi suspensia inainte de folosire????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

antibioticul setine la frigider, nu? cu cat timp scoateti din frigi suspensia inainte de folosire????


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



mari batai de cap am avut cu tb asta Il scoteam cam cu o jum de ora inainte dar tot nu mi se parea ca sa incalzeste destul...
Cine ia antibiotic? Lucas?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia multumim pt felicitare!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da mada lucas. mi-a tot facut temp de o saptamana aproape 39 chiar si peste. am fost ieri la dr si mi-a spus ca e rosu in urechiuse. am obosit sa ma mai lupt cu dr astia care recomanda antib pt orice, care vad otita dar doar "se pare" a fi otita si de temperaturi asa ca am ascultat si i am dat antib .
l am scos la 8.30 din frigi si trebuie sa il dau la 9. merg sa vad daca este ok la temp. eu spre rusinea mea pana acum nu il tineam in frigi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Yasmi, sanatate multa lui Lucas. Sti, parerera mea este ca atunci cand e infectie antibiticele sunt f bune, pb la ele este cand se dau aiurea la simple raceli. Nu-ti mai face ganduri acum, temp 39 de atata timp sigur e de la vre-o infectie. Am obs sa in ultimul timp au inceput si doctorii sa fie mai retinuti in a prescrie antibiotic "pe banda rulanta". Ce antibiotic ii dai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, alehiam, pupam fetele! cum a fost prima zi la munca? oare vor avea timp sa citeasca ?
Ne gandim la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, augmentin bis.

miki, mad sa aveti o zi usoara la job!

diseara vreau a il tund cheliuta pe luchi

mamici care aveti bb1 cu varsta de/peste 4 ani am gasit site-uri cu activitati super interesante: adunarea, scaderea, numerele, literele. iasminuta mea este superrr incantata de ele. toata ziua ar lucra la ele.stie deja adunarea ff bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, daaa si noi l-am tuns pe Cristi la zero dupa mot , avea asa o moaca de barbatel feroce . Apoi am cumparat o masina de tuns pt el si l-am tuns acasa pana pe la 2.5 ani, apoi a mers cu tati la frizerie
pe Cata nu vreau sa o tund, eu abia astept sa-i creasca parul mai lung, visez sa o tin cu breton scurt(si des ), iat la spate sa-l tund cat sa i se vada ceafa (pt caldurile de la vara ), iar pe laterale..stiti voi..lung cat sa-i acopere urechisele . Sper sa aiba parul des ca mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi


mamici care aveti bb1 cu varsta de/peste 4 ani am gasit site-uri cu activitati super interesante: adunarea, scaderea, numerele, literele. iasminuta mea este superrr incantata de ele. toata ziua ar lucra la ele.stie deja adunarea ff bine.


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Iasminuta ta e o fata desteapta si frumoasa . La engleza cum mai sta? iti mai canta? Deja stie adunarea? wow, ea e acum in grupa mijlocie, nu? deja le preda adunarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada noi tot acasa l am mai tuns cu masina de tuns inca o data. dar diseara vreau sa il tund cheliuta de tot oare cum o sa arate papusicu' meu?? fara coafura lui

mada, adunarea, scaderea, literele le stie de la cealalta gradi ce ma bucura este ca ii si place tare mult sa invete. ii daduse buni bani sa isi cumpere cioco sau bomboane cevrea ea de la magazin si ea mi-a spus: "hai mami sa mergem sa cumparam o carte de activitati!" asa bucuroasa era. ar face si 2-3 caiete/carti de activitati pe zi.
cu engleza...hmm....asta este cel mai mare regret al nostru...

merg sa ii prega micul dejun apoi sa il urc la nani . de azi dimi am trecut pe lapte de vaca de 1,5% grasime.

Mergi la inceput