caut gradinita in Militari

caut gradinita in Militari | Autor: medeea_ioana

Link direct la acest mesaj

Buna seara tuturor! Ma numesc Medeea si,de cand am devenit mamica, am tot urmarit discutiile de pe forumuri, insa niciodata nu am participat la ele:( Greseala mea!
Abia acum, cand sunt in cautarea unei gradinite pt fetita mea de 4 ani,Ioana, m-am gandit sa apelez la ajutorul vostru. Ne mutam foarte curand in Militari(aproape de Cora Lujerului) si as vrea sa-mi recomandati o gradinita buna! Cautam o gradinita particulara fiindca noi terminam foarte tarziu serviciul si nu avem cum sa ajungem s-o luam de la gradi pana pe la 6-7... Deocamdata nu am vizionat nimic, m-am uitat doar pe site-uri si se pare ca cele mai apropiate ar fi Alba ca Zapada, Gradinita de joaca, Blue fairy, Planeta copiilor si Casa Voinicilor. Puteti sa ma ajutati?
Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha_b spune:

Intrati pe site si vedeti ce parere aveti si despre gradinita Semiluna, Kids club,Degetica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

Citat:
citat din mesajul lui medeea_ioana

Buna seara tuturor! Ma numesc Medeea si,de cand am devenit mamica, am tot urmarit discutiile de pe forumuri, insa niciodata nu am participat la ele:( Greseala mea!
Abia acum, cand sunt in cautarea unei gradinite pt fetita mea de 4 ani,Ioana, m-am gandit sa apelez la ajutorul vostru. Ne mutam foarte curand in Militari(aproape de Cora Lujerului) si as vrea sa-mi recomandati o gradinita buna! Cautam o gradinita particulara fiindca noi terminam foarte tarziu serviciul si nu avem cum sa ajungem s-o luam de la gradi pana pe la 6-7... Deocamdata nu am vizionat nimic, m-am uitat doar pe site-uri si se pare ca cele mai apropiate ar fi Alba ca Zapada, Gradinita de joaca, Blue fairy, Planeta copiilor si Casa Voinicilor. Puteti sa ma ajutati?
Va multumesc!


Ai gasit gradinita?
Activeaza-ti PM-ul, te rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_lia spune:

Medeea daca ai gasit gradinita spune-ne si noua. Si eu caut alternative pt. fetita mea in cazul in care nu prind loc la gradi de stat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

am o prietena care a avut baietelul o perioada la Alba ca Zapada

a plecat de acolo cu un gust amar... din motive de 'jecmaneala financiara'
(nu a stiut de ex de la inceput ca e nevoita sa plateasca si in vacanta gradinita, chiar daca nu merge, e adevarat nu 100%..dar oricum nejustificat de mult...pt vacanta)




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_b spune:

Deci daca imi inscriu copilul la o gradinita particulara, banuiesc ca trebuie sa achit integral, pentru toata luna si anticipat, nu?
Dar ce se intampla daca copilul, Doamne fereste, se imbolnaveste?! Si din 20 de zile, de exemplu, este prezent doar 15 zile. Se mai recalculeaza banii?
Stiu ca in gradinitele de stat parintii achita tot anticipat (hrana si optionalele), dar se tine cont de prezenta copilului, urmand sa se recalculeze pentru luna urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

La noi nu se plateste vacanta. Cel putin in vacanta de iarna(din dec pana pe 9 ianuarie parca) nu am platit. Iar daca se absenteaza mai mult de 5 zile consecutiv, se scade masa 20 lei/zi. Gradi se plateste la inceput de luna sau cand este ziua de salariu.

La gradinita anterioara gradi se platea pana pe 5 si nu se scadea nimic daca lipseai. Tin minte ca dintr-o luna a mers baiatelul doar cateva zile, celelalte a stat acasa bolnav. Nu s-a tinut cont.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silviastefan spune:

Buna
pentru fetele care cauta gradinita in Militari
Am o fetita de 2 ani, stau acasa cu ea si sunt dispusa sa am grija de un copil, la mine acasa chiar program prelungit.
Stau in zona Gorjului (Valea Lunga )am studii universitare si daca varianta mea corespunde nevoilor voastre imi puteti trimite email
silvia.paraschiv@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns opersoana spune:

buna mamicilor,nu vreau sa fiu rea dar sa nu va duceti copilasul la KING GEORGE(Metro Pacii),am vazut ceva ce pe mine m-a lasat fara cuvinte,o zi buna mamicilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varjun spune:

O gradinita foarte buna in Miliari -Gradinita IKA

Mergi la inceput