Scoala nr.39 Bucuresti Colentina

Scoala nr.39 Bucuresti Colentina | Autor: SEPH0RA

Link direct la acest mesaj

Buna,

va rog mult daca puteti sa imi dati cateva informatii despre aceasta scoala. Anul acesta stiu ca vor fi urmatoarele invatatoare: Barbu Tudora, Damian Camelia, Galiciu Viorica, Nedelcu Emilia, Tatu Maria.
Ati avut copiii la aceste invatatoare? Sunt mutata recent in cartier si nu reusesc sa aflu prea multe informatii.

Multumesc anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fiona67 spune:

Cred ca si noi apartinem de scoala 39, oricum acolo votam. Baietelul meu implineste de-abia 4 ani anul acesta, asa ca acum sunt doar in etapa culegerii de informatii. Site-ul lor e prietenos, mie mi-e teama insa sa nu fie golani, dat fiind faptul ca pana la capatul Colentinei nu mai e nici o scoala. Asta e temerea mea cea mai mare!
Repartizarea copiilor am inteles ca se face computerizat, deci n-ai cum sa controlezi la ce invatatoare ajunge.
Daca iti inscrii copilul la 39 poate pastram legatura si imi povestesti si mie cum e atmosfera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Pe vremea cand faceam eu scoala (eheee, acu' o eternitate...), 39 era cotata printre scolile bune din cartier.

Din pacate eu am facut la 30 (confirm ca mediul era...ma abtin), dar de la 39 am avut doua vecine care-au intrat din prima la facultate (pe vremea cand examenul de admitere chiar insemna ceva).

Mai mult, acum cativa ani o fina de-a noastra a preferat sa -si duca nepoata la 39 in loc de 32 unde era arondata.

Later edit: site-ul lor mi se pare mai degraba...copilaresc, dar cu ocazia asta am aflat ca si noi suntem arondati la ei. Peste vreo 5-6 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fiona67 spune:

Dana, simplul fapt ca si-au dat osteneala sa-si faca un site mie mi s-a parut ok!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Ceva noutati despre scoala ? Poate mai intra Sephora sa mai povesteasca impresii.

Mie mi-a venit ideea sa caut pe la ce licee au ajuns absolventii de anul acesta...si nu prea ma incanta nici mediile, nici destinatiile. Poate-s eu mai nazuroasa...

www.admitereliceu.ro/rezultate-admitere-liceu-2012/bucuresti?school_edu_id=5440&ord=desc&sort=med_admitere&page=1" target="_blank">http://www.admitereliceu.ro/rezultate-admitere-liceu-2012/bucuresti?school_edu_id=5440&ord=desc&sort=med_admitere&page=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui fiona67

Cred ca si noi apartinem de scoala 39, oricum acolo votam. Baietelul meu implineste de-abia 4 ani anul acesta, asa ca acum sunt doar in etapa culegerii de informatii. Site-ul lor e prietenos, mie mi-e teama insa sa nu fie golani, dat fiind faptul ca pana la capatul Colentinei nu mai e nici o scoala. Asta e temerea mea cea mai mare!
Repartizarea copiilor am inteles ca se face computerizat, deci n-ai cum sa controlezi la ce invatatoare ajunge.
Daca iti inscrii copilul la 39 poate pastram legatura si imi povestesti si mie cum e atmosfera.


ba ,ai exista scoli pana la "capatul colentinei"...nu sunt fix la sosea...dar sunt...de par ezamplu scoala 32 pe strada sportului (strada care duce catre intrarea in spitalul fundeni- capatul troleibuzului...care o circula pe acolo acum)...

eheee si eu am facut scoala la 39...dar am terminat acu fix 30 de ani...

Mergi la inceput