Clubul "babelor" FIV-oase 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

samira crom picolinat?
ce e ala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

m-au sunat si aia de la Turkish Airlines sa ma anunte ca zborul meu de intoarcere de pe 25 ....nu mai e la ora 17,00 este la ora 19,30.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

lara, mda, am primit de KW doar 600 mg Utro. Si Clexane, dar pe ala nu il mai pun.
Cand am fost in Oct la Wunschbaby mi-au facut reteta pt Progynova si restul protocolului si m-am folosit de ea . Oricum, am inteles ca s-ar da Progynova si cu reteta din RO, dar doar am auzit, nu am incercat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sabina,crom picolinat pentru insulina mea mare.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

ady mi-e groaznic de indiferenta Luciu, zi-mi mai bine de tine, daca nu-i cu suparare..cum ti-au dat prednison (banuiesc ca de la ER, ca tu stii ca poti ramane pregnant) si estrogenii la sustinere?

Sami, eu nici nu ma mai pot concentra la altceva..simt ca ma apropii de rezolvarea misterului implantarii

tubal infertility
DH all normal
TTC since 2009
2 IVF, 4 FET - BFN
struggling with RIF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tocmai am terminat de mancat...spanac si pulpa de pui dezosata la gratar.
am baut si un ceai cald si ma simt tare bine.

fetelor...nu va mai faceti sperante ca il "imbarligati" cumva pe PK.
nu merge.

lara,eu am incercat de la mine putere:

-terapia cu Pregnyl
-injectia de implantare
-prednisonul toata luna
-diverse combinatii pentru endo

si la urmatoarea incercare...imi dau voie sa fac una-alta....dar nu spui in gura mare.

adina,vezi vit.C solida nu se dizolva in mediu uleios.
daca vrei s-o incorporezi in creme...dizolv-o mai intai in ceva care nu e uleios-cum ar fi colagenul,elastina etc




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingerash_Mic spune:

am stat prea mult la practica

Citat:
citat din mesajul lui Lara27

ady, 'regina RnB' (Cristina Spatar) stiu sigur ca a fost la Cezara si zicea (la kanal D) ca si Luciu a avut acelasi tratament (i-a zis Cezara)..nu c-ar conta..si Simona Patruleasa a facut fiv, si Sanda Ladosi (7 IUI, si 2 fiv, fiv-urile reusite cu cate-un bb, <- pt. ingerash)

tubal infertility
DH all normal
TTC since 2009
2 IVF, 4 FET - BFN
struggling with RIF

Lara care-i faza ca nu m-am prins

hugs pentru toate de la mine

LE: Lara scuze, acum m-am prins: adica vrei sa zici „nu fii tranta si mergi pe FIV, lasa draq IUI-urile”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lara si ce ai aflat adicatelea???


io-s cam dezumflata de raspunsul lui Ozan.
institnctiv simt ca nu obtin mari raspunsuri la turci...si ca o sa fiu nevoita sa-mi bat capul tot eu.

parte din ce mi-a spus Taifun...mi-am facut singura....din ce nu mi-am facut pana acum cu greu am scos de la PK ceva,da am scos...iar ce nu se face decat in UK si/sau US....nu-mi ramane decat sa-mi fac singura.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lara ambele din ziua punctiei, 3 pastilute de proginova pe zi parca, la prednison jur ca nu mai tin minte gramajul.... uituca cum spuneam, dar promit ca ma uit diseara si iti scriu...
stiu ca le continuam si dupa beta pozitiv citeva saptamini bune de sarcina.
Samira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ingerasule,faza e ca decat sa faci c.o.i-shpe IUI...mai bine strangi banii si faci FIV.





Mergi la inceput