test de sarcina Sure Check

test de sarcina Sure Check | Autor: Amabella

Link direct la acest mesaj

Buna la toata lumea si felicitari pentru burtici!

Am si eu o intrbare pentru voi, care ati experimentat teste de sarcina pozitive (de aceea nu am scris la Aspirante).Iata despre ce e vorba:

Am facut de dimineata un test de sarcina Sure Check si am vazut (si eu si sotul, deci nu m-am dus numai eu cu capul) a doua liniuta EXTREM de salb vizibila. Dar ca sa ma intelegeti bine, vreau sa subliniez ca abia se vedea, daca iti incordai privirea si numai in lumina buna. Eu am mai facut acum cateva luni un Sure Check si nu am vazut nicio alta liniuta, nici superslab vizibila (poate era mai intuneric ca azi ), asa ca stiu si cum arata un Sure check clar negativ.
Azi e prima zi de intarziere (adica trebuia sa vina chiar azi, dupa caclulele mele). De regula, eu am 2-3 zile spotting inainte de ciclu, care ar fi trebuit (tot dupa calculele mele) sa fi inceput de alaltaieri, sau macar de ieri. Dar deocamdata nu e nici spotting, nici CM.
Mai vreau sa precizez ca eu nu sunt tocmai un ceas elvetian. Adica CM vine intre Z30 si Z34. Azi e Z31.

Intrebarea: ce stiti despre Sure Check? Ce experiente ati avut cu acest test?

Multam anticipat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Sure check este un test sensibil si da destul de rar rateuri. mai repeta-l peste 2-3 zile. sau fa un betaHCG sa fii absolut sigura.
eu as zice ca-s sanse mari sa fii insarcinata.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amabella spune:

Roxana, multumesc pentru raspuns!
Dar ce intelegi tu prin "rateuri"? Ca eu nu stiu daca linia aia superextraslabanoaga inseamna ca chiar e pozitiv sau aia nu se pune?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

din experienta mea iti pot spune ca testul Surecheck este unul foarte bun...daca a aparut a doua liniuta, indiferent cat de slab se vede sunt 99,99% sanse sa fii insarcinata. Pentru linistea ta poti repeta testul peste 2-3 zile...dar chiar si "linia aia superextraslabanoaga" indica sarcina...parera mea!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amabella

Buna la toata lumea si felicitari pentru burtici!

Am si eu o intrbare pentru voi, care ati experimentat teste de sarcina pozitive (de aceea nu am scris la Aspirante).Iata despre ce e vorba:

Am facut de dimineata un test de sarcina Sure Check si am vazut (si eu si sotul, deci nu m-am dus numai eu cu capul) a doua liniuta EXTREM de salb vizibila. Dar ca sa ma intelegeti bine, vreau sa subliniez ca abia se vedea, daca iti incordai privirea si numai in lumina buna. Eu am mai facut acum cateva luni un Sure Check si nu am vazut nicio alta liniuta, nici superslab vizibila (poate era mai intuneric ca azi ), asa ca stiu si cum arata un Sure check clar negativ.
Azi e prima zi de intarziere (adica trebuia sa vina chiar azi, dupa caclulele mele). De regula, eu am 2-3 zile spotting inainte de ciclu, care ar fi trebuit (tot dupa calculele mele) sa fi inceput de alaltaieri, sau macar de ieri. Dar deocamdata nu e nici spotting, nici CM.
Mai vreau sa precizez ca eu nu sunt tocmai un ceas elvetian. Adica CM vine intre Z30 si Z34. Azi e Z31.

Intrebarea: ce stiti despre Sure Check? Ce experiente ati avut cu acest test?

Multam anticipat


Anabella eu iti pot povesti din experienta mea de ieri cu Surecheck. Desi el este un test foarte bun se pare ca pentru a vedea ambele liniute foarte pronuntate trebuie sa-l faci mai tarziu, dupa cateva zile bune de intarziere. Eu l-am facut ieri, cu prima urina si se vedea a doua liniuta atat de slab, la o zi intarziere, incat credeam ca-mi joaca ochii feste.
Azi am repetat testul cu Barza Jet. Nici macar cu prima urina. Si a doua liniuta este perfect vizibila.

E posibil sa fii insarcinata. Tin pumnii daca e o sarcina dorita

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

zic si eu felicitari..si la mine la a doua sarcina am facut testul chiar inainte de CM si mi-a aparut palid palid a doua liniuta..acum numar 22 saptamani de sarcina..

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 21s+
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

doua teste pozitive Sure check - 2 copii in cazul meu

Prima data .. gravida in 2 luni linie clara si groasa.. mai lipsea mesaj din avion

A doua data gravida in 3-4 saptamani ..o linie subtire si slaba vizibila.. eu o vedeam ..sotu nu..plans de m-am umflat ..sotu la vreo ora o vede si el ..mai mult o intuieste...solutie... betahcg dar si aici e cu dus si intors daca e prea devereme sa nu ai valoare prea mica si sa te sperii..oricum daca tu crezi ca poate fi bebe ..baga betahcg costa vreo 30-40 ron dar macar esti sigura.

Mamica de Bu minunat si de strengar +31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Sure check, a mine a fost pozitiv din prima zi de intarziere la fel destul de slaba si abia vizibila, insa eu eram sigura ca sunt insarcinata:). Acum avem 26 saptamanai and counting :)

Cel mai sigur maine dimineata la Medlife, beta HCG, cans intr la asistente sa ti recolteze le spui ca este urgent, iti pun ceva rosu pe el si pana la 2-3 ai rezutatul :) Costa 41 de lei parca.

Bafta multa

Ioana, mamica lui Cristian 25 saptamani +

Life is the best thing that can happen to us, the best gift we are offered...so full of surprises! We should cherish every single second! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amabella spune:

Va multumesc mult pentru incurajari! N-am eu rabdare pt betahcg... Anyway, am cumparat azi un Clearblu electronic si unul normal. L-am facut pe cel electronic si a aparut in timpul scris pe instructiuni un + gros, carevasazica pozitiv (pentru necunoscatori). Da' cum io mi-s maniaca, il fac maine dimineata si pe cel normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

eu am apelaqt mereu la Barza

la toate 3 sarcinile l-am facut cu 1-2 zile inainte de ziua cand trebuia sa imi vina menstra si nu am avut eroare, s-a colorat pal si a doua linie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amabella spune:

Am facut azi dimineata si un test Clear Blu normal (nu electronic) si a iesit tot pozitiv, dar a doua liniuta mult mai slaba, totusi vizibila, nu ca la Sure Check-ul de ieri.
Ce credeti, e ok? Acum ma apuca grija sa nu fi incetat deja din evolutie si de aia sa fie a doua liniuta asa slaba, desi azi sunt deja in intarziere cu CM (prima zi de intarziere).

Mergi la inceput