Albinute & bondari de '07 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI! MARK ALEXANDRU, ALEXIA si ANASTASIA!


SA CRESTETI MARI, SANATOSI, VOIOSI!

Mamicutelor sa va traiasca fetele si feciorii, sa va bucure sufletele in fiecare zi prin traznaile lor si prin realizarile de zi cu zi, va doresc petreceri frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

Salutare mamici de pui deja mari, mie nu-mi vine sa cred ca deja facem 5 ani.
Ne pregatim de aniversari in masa, cea a Ioanei, a nepoatei mele si apoi vine flacaul meu cel mare.

I-am facut rezervare la un loc de joaca pt 9 martie, si-a ales tematica din CARS si totul va fi amprentat cu MCQUEEN, inclusiv tortul, la mandra am ales tortul cu pisicutele din PISICILE ARISTOCRATE, e innebunita dupa ele, si bineinteles ca si-a ales si ea tot ce trebuie cu tematica de BARBY.

mie nu-mi vine a cred cand au crescut copiii astia ai nostri, au ajuns sa decida tot, sa spuna daca vor sau nu vor un lucru, au independenta maxima, Stefan i-mi pregateste o serbare de ziua mamei, dar el nu se poate abtine sa nu-mi cante si acasa, macar cate o strofa, e un baiat nemaipomenit, dulce, sensibil, delicat, si s-a dezvoltat asa frumos si fizic, il iubesc de mor, barbatelul meu.

si eu vreau album de poze de la 5 ani, si eu vreau sa se anime stupul macar acum, si eu vreau sa povestim impreuna cele mai frumoASE ZILE DIN VIATA NOASTRA DE PARINTI.

VA PUP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuulti ani, Anastasia!!!
Sa fii sanatoasa, norocoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Carmenfr
Riana

Catalina, mi-a placut atat de mult cum ai vorbit despre copiii tai..."il iubesc de mor, barbatelul meu"
Si "noi" ne pregatim de 8 martie, sunt deliciosi cum spun ca pregatesc surpriza si nu trebuie sa stim, dar nu se pot abtine si ne povestesc.


...si...La multi ani de Dragobete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Multumim frumos pentru urari !
La multi ani din partea noastra sarbatoritilor zilei!
Anastasia si-a serbat ziua la gradi cu bombonele si fursecuri ( nu am avut voie cu tort iar cu celelalte am intrat cu scandal si taraboi cu dna asistenta ). Copiii i-au cantat La multi ani si a fost foarte incantata. Aseara am suflat in lumanarele si am dezmembrat papusile primite cadou, drept pentru care azi de dimineata s-a lasat cu jelanie.Maine avem petrecerea oficiala care se va intampla acasa cu verisorii ei si de-abia acum a realizat ca e singura fata din familion si e f suparata ca nu are si ea o fetita .
Nu imi vine sa cred ca fetita mea are 5 anisori , cum nu pot sa cred ca golanul de frate-su are 1 an . Doamne ce repede trece timpul.
Stefimic, La multi ani pentru Ioana anticipat !Si la multi ani Anei, pui de Loradin !
Kitty, frumoase martisoare! Mi-ar place sa fiu si eu mai indemanatica.. am vrut sa ii iau Anastasiei un origami,. dar cand m-am gandit ca o sa ma bata la cap cu el si eu nu o sa stiu sa ii explic, am renuntat ).
Elyane, unde merge mandra ta la scoala ? Parca si tu stai in Titan.Deja incerc sa imi fac o lista cu scolile din zona, caci sunt o gramada.

Va pup pe toate si va doresc weekend frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI!RIANNA!

Sa cresti mare si sanatoasa!


LA MULTI ANI! CARMEN!

Sa fii sanatoasa, sa ai un an plin de bucurii si multa iubire!


Kittyiubesc asa de mult picimea mea de acasa incat nu am cuvinte sa o descriu, si am ajuns la concluzia ca-mi place felul de a fi al lui Stefi, si cum a evoluat pana acum, sunt tare multumita de el.
cu Ioana mai am de furca, cel putin la incapatanare, de cele mai multe ori nu vrea decat ca ea, si asta cu rabdare mai trebuie corectata, in rest vom vedea pe viitor.
ce mult tanjesc cateodata sa fac si eu cu ai mei activitatile pe care le povestesti ca le faci tu, dar eu sunt mai mult singura cu ei, tati vine seara si inca este ioana mai mica, dar sper sa recuperam cand vine caldura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La multi ani, Rianna !!!

La multi ani, Carmen !!!

Sa fiti sanatoase, in primul rand, si sa vi se indeplineasca toooooate dorintele.

Siuta intai sa scapam de ordinul edu... prin care trebuie sa mergem la scolile arondate... dupa aia mai facem liste...
Evident fii'mea e la o scoala de care nu apartinem... iar cf. ordinului ar trebui sa inscriu baietii la alta scoala... Sa-mi explice ei mie cum ajung eu in doua locuri diametral opuse, la ora 8... Ori unii intarzie, ori altii vor sta cu portarul de la ora 7:30.
Iti dau PM cu detalii despre scoala.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

LA MULTI ANI! ALEXANDRU EDUARD,IULIA,DAVID,ELIANA,ALEXANDRU RALUCA IOANA si ANDREI,MARK,ANASTASIA,ALEXANDRU-STEFAN,ALEXIA,RIANNA SI ANA.sA FITI SANATOSI,VOIOSI,NOROCOSI SI INDRAZNETI!

LA multi ani Anne,Andra si Carmen .Sa fiti sanatoase si norocoase.Sa va ocoleasca necazurile si sa aveti armonie in casa.

Kitty multumim pentru experienta pe care ai impartasit-o cu noi.Felicitari ca esti atat de activa si aproape de copiii tai.

Mady nu crezi ca au trecut 6 luni??..sa vezi la 1 an cum va fi !

Siuta sanatate lui Toma.Petrecere frumoasa maine.

Stefimic...esti adorabila..scrii asa frumos de ei..imi place de voi

Rein al meu nu se sterge singur la fund ca ii este scarba.

Victor e tot la mama....a zis ca vine acasa ...la primavara .E un dulce.E atent cu sora sa, se joaca cu ea si are grija de ea sa nu bage toate prostiile in gura (atunci cand e casa) si de cand e la mama numai vrea sa vorbeasca l atelefon cu mine in schimb vrea sa vorbeasca cu ea..Eu astept sa renunte astia la clasa 0 in scoli..mai sper...nu de alta dar imi va fi mai usor sa stiu ca are o masa calda la pranz si ca doarme macar 1 ora jumate.Trebuie sa ma intorc la munca si nu stiu cum sa fac cu micutza... mi se rupe sufletul gandindu-ma ca in sfarsit trebuie sa o intarc,ca nu vom mai sta noi in iubire-iubitoare cu tzitzi in gura la pranz...ca imi va lipsi mutra ei,fitzele de "diva rasfatata" pe care le are deja...asa am plans si cand l-am lasat pe Vic la 1 an si 3 luni acasa...muream ziua de dorul lui..acum va fi plans*2...
Petrecerea lui Vic cred ca o vom face tot acasa desi el vrea la Mc...nu sunt bani de Mc asa ca prefer party acasa si un cadou mai substantial pentru el.E un gospodar si ma ajuta mereu la treburi in casa asa ca merita ceva special...poate facem o excursie undeva de banii care ii dadeam la Mc.Facem saptamanal prajituri impreuna si,daca reusesc sa pun alt hard o sa mai pun poze cu el in bucatarie pe FB.

Fug sa-i dau mandrei un Nurofen ca s-a"cam incins".Eu sunt racita cobza si ma tem ca a luat un carcaiec de la mine.Sper sa nu se agraveze pentru ca nu au mai avut nimic in ultimele doua luni.E drept ca le-am dat Oscilo de 2ori/sapt si Vit C cate 10 zile/luna plus extract de coacaz negru dimineata si sirop de catina facut in casa.
Va pup si va doresc un Dragobete plin de iubire si armonie.O seara linistita si un weekned de exceptie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Ana
Ioana, surioara de Stefan

Multumesc de laude. Daca ati sti voi ca acum vreo cativa ani nu ma simteam in stare nici sa ornez un tort, ma consideram total neindemanatica si fara nici un talent. Indemanarea si creativitatea mea au venit treptat si neasteptat, odata ce am inceput sa modelez, in scopul de a-l incuraja pe Raul, pentru ca sa-si dezvolte motricitatea fina. Ei...acum nu ma mai pot opri, am facut cam 100 de martisoare, nu sunt doua identice si as mai face, dar mi-e ca nu am ce face cu atatea. Iar timp pentru asta....imi fac pentru ca imi place foarte mult, dar adevarul e ca dupa ce modelez multe ore, a doua zi sunt stoarsa, parca nu mai am nici un pic de energie.

Tare imi place sa va "aud" povestind de copii pe cele care au "recidivat" , va simt cumva implinite, ma bucur ca va faceti timp sa scrieti aici.

Siuta, puteti incepe origami cu orice fel de hartie, sunt tutoriale pe net de toate felurile, sunt si foarte simple, Raul a facut multe, eu doar i-am cautat filmulete.

Probabil ca sunt subiectiva avand in vedere ca am mustrari de constiinta ca n-am intervenit la timp in problema lui Raul si acum e mult mai greu, dar eu v-as indemna insistent sa incurajati copiii sa lucreze tot felul, sa picteze, coloreze, modeleze, sa faca origami....sa-si dezvolte astfel indemanarea, coordonarea, motricitatea, imaginatia.
Eu ii pun sa faca orice, de la ordine in sertare (pana si Giulia isi aduna hainele de pe uscator si si le pune la loc), taie legume cot la cot cu mine, facem prajituri, dau singuri cu aspiratorul.
Astazi Giulia a cusut pentru prima data, s-a mai incurcat ea, dar se descurca. Raul m-a rugat sa-l invat si pe el...si chiar vreau asta, sa stie si el sa-si coase un nasture.
In cate o zi, cand vad ca toata casa e intoarsa pe dos si ne-am dori sa avem vreo activitate interesanta, ii rog "sa vedem cat putem face daca muncim cu toti o jumatate de ora". Si rezultatul e chiar multumitor, ne mobilizam cu totii si apoi putem sa facem ce dorim.

Pe de alta parte cand sunt doi mai micuti, cred ca e foarte greu sa le potrivesti programele si sa ai activitati diverse cu ei. Dar pe zi ce trece cresc..si o sa aveti timp pentru toate. Imi amintesc cum mi s-a spus la un moment dat, acum cativa ani, "acum e timpul tau de crescut copii, o sa ai timp de altele dupa....". Important e sa ne bucuram de ceea ce ne ofera fiecare moment.

Martutza, sanatate va doresc si ...sa vina repede primavara, sa vina Victor acasa!

Va rog pastrati poze de la aniversari pentru albumul de 5 ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

Buna dimineata,

multumim foarte mult pentru urari.Suntem printre primii care implinesc 5 ani. M-au incercat sentimente contradictorii.M-am intristat ca am realizat ca-mi creste fata si ca nu prea mai am un bebe.Pe de alta parte am in fata o domnisorica tare ,tare buna.Ne intelegem minunat.E ca si o prietena de-a mea.Desi nu asta mi-am dorit (si nici nu am contribuit la asta) ,Ana e cu mult mai matura decat cei de varsta sa(lucru sesizat si de persoane de specialitate).Mi s-a spus sa am mare grija cu ea la detalii. Sa ne intelegem ,eu nu va spun ca e desteapta ca un adult ci matura.Se dezvolta normal,nici prea desteapta nici toanta.Dar are ceva magic(cum ii place ei sa zica)Exact cum mi-a spus si neonatoloaga are trasaturile unei printzese(lasati-ma sa fiu si eu un pic "cioara")E blanda ,buna,nu aveti idee cate indura de la Tudor si cu toate astea il iubeste mult de tot.Au o relatie frumoasa.Chiar daca se mai casapesc(are si Ana limitele ei la un moment dat)se iubesc cum numai fratii stiu sa o faca(stiu din experienta ,am 3 frati) Astazi am voie sa o laud (doar a fost ziua ei ieri).Vreau sa-mi fac timp si sa umblu in arhiva.In fiecare an recitesc mesajul de la sotul meu(prin care anunta venirea pe lume a Anei).Apoi dau pagini inapoi si retraiesc bucuria fiecareia dintre voi.Si ce credeti ca fac? Bazai,normal!Mi-ar place sa stabilim intr-o zi o "barfa de-a noastra in conferinta"....Ce vremuri.....Ce fain era....
Din pacate ,am renuntat sa mai scriu pe forum.Nu numai ca am rupt legatura cu voi dar mi-am pierdut si "jurnalul ". De multe ori am cautat in arhive si m-am amuzat de ceea ce am scris.Erau asa de haioase intaplarile...

Vreau sa va spun un singur lucru.Nu am scuze ca nu am mai scris insa imi este tare dor sa o fac. Am atatea poze cu ei ,dar nu mai stiu sa le postez...Daca cineva va avea rabdare sa-mi explice!
Va iubesc ,si-mi doresc sa ma tin de promisiune.Sa scriu macar de 2 ori pe saptamana.

Pup stupul si .....sa INCEPA PETRECERERILE!!!!!!!!!!

Laura(mama Anei Dinculeasa,pentru cine nu ma cunoaste)

Mergi la inceput