Albinute & bondari de '07 (4)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Neatza!

Ddana, mi-e si frica sa spun cat de pirpiriu e Vlad. Are cam 115-120 cm siiiiiiiiiiii...16,5 kg. Dar e vesel, activ si ii place la gradi. A invatat o gramada de colinde in primul semestru si ne-a "terorizat" cu colindatul.
Despre scoala incep sa am emotii. Nu am habar daca sa il inscriu la step sau la traditional. Am o mare dilema. Poate ma ajuta mamicile care au deja copilasi la aceste doua variante.

Va pupam cu drag si sper sa resuscitam stupul.

O zi faina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Si eu am inca dileme cu alegerea scolii si a invatatoarei. Astept sa treaca saptamana asta cand sunt mai ocupata cu serviciul, iar pe urma bag o sesiune de cercetare in oras. Nu-mi vine sa cred cat de putin timp mai este. Si am niste emotii... Copil scolar! Al meu!
Da' poate ne mai zic si alte mamici de piticii lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Ce harnice sunteti, aveti topic la zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Gaia Nevia, intmplator am vazut ca ultimul mesaj din subcapitol era al tau! Ce mai faci, ce fac copiii? Mai tii minte ca deschisesei tu un subiect cu "cum ne descurcam cu 2 copii mici, apropiati ca varsta?" si dezbateam pe acolo diverse smecherii, tips-uri etc... Au crescut copiii intre timp

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Al meu Petru are 123cm si 20kg. Si eu astept decizia finala cu clasa 0 ca sa stiu cum ma misc: caut invatatoare sau nu.
Noi avem acum problema cu polipii, probabil in primavara asta ii scoatem. Nu din cauza nasului ca nu fornaie, nu sforaie, nu se vad in gat, respira bine, ci din cauza urechilor ca are cateva luni de cand nu mai aude bine indiferent ce facem. Am ajuns sa vorbim prea tare si cred ca in curand o sa ne raspunda si vecinii la intrebari.
Acum vreau sa ii mai fac niste investigatii la urechi, ce s-o putea, ca sa vad in ce stadiu e cu auzul si daca nu trebuie de fapt intervenit si la urechi.
Daca se poate sa raspundeti la o intrebare legata de dintii definitivi: au iesit sub/ dupa/ peste cei de lapte fara ca acestia din urma sa fi cazut? ce ati facut? i-ati scos fortat?
numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Bine v-am regasit dragelor!

Rein problema cu dinti definitivi iesiti fara sa cada cei de lapte,eu am avut cu Maria.Ii iesisera dintii din fata jos in spatele celor de lapte care nici macar nu se clatinau.Am mers cu ea la dentist,i-a amortit locul cu spray si i-a scos.Mentionez ca cei definitivi crescusera cam pe sfert,deci destul de mult.Maria a fost cooperanta mai ales pt ca era familiarizata cu cabinetul,medicul si asistenta de pe vremea cand imi faceam eu lucrarile dentare acolo.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Dintii lui Dragos n-au iesit deloc - aia definitivi adica. Si nici nu dau nici un semn. Dar cred ca suntem in grafic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ddana e normal,nici lui Edy nu i-au iesit,eu vorbeam despre Maria care e mai mare.
Cam peste un an cred ca incepe si el sa schimbe dintii.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Banuiam eu ca tot la dentist se rezolva. Deocamdata are dintii de lapte intregi, fara urma de carie pe ei, au inceput sa-i iasa abia la 11 luni. As vrea sa-i tina cat mai mult sa iasa definitivii cat mai tarziu.
Vom vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

'Neata !Poftiti la o cafea ,eu mai am doar un rest in ceasca ca la mine despteptarea e la 6.30.

Rein sa dea Dzeu sa fie cum vrei tu!
Eu sunt incantata ca Edy a mostenit dentitia tatalui sau,e singurul dealtfel,restul m-a mostenit pe mine,taica-su la 38 de ani are 0 carii,eu am 75% lucrari.

Editez sa adaug: despre greutatea lui Edy nu pot sa spun decat ca e mare,o tin sub control, insa are destule kg,inaltime cam 120.Nu e gras insa e pietroi.De teama kg in plus l-am inscris la karate ,face de 2 ori pe saptamana si la gradi mergem dus intors zi de zi pe jos cam 2 statii de masina,prinde bine si lui si mie.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput