Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(64)

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata
multi ani pui de monas si pui de viss, sa cresti mari si sa fiti sanatosi

eu mai rar pe net, ca nu ma mai lasa, vin si trag de mine sa i iau si pe ei pe genunchi ca sa butoneze si mi zmulg tastele

de vreo 3 nopti ca chinuie iar ca pe Cristos pe cruce si nu stiu din ce cauza....plus ca se trezesc la 6....asta dupa ce toata noaptea se ridica n picioare n patut

cu chiu cu vai am eliminat laptele de noaptea si cel de seara, ca nu i mai culc la 5, ca nu mai am scoicile si e cumplit sa legani 2 galigani in brate in acelasi timp, asa ca i culc ziua la 12, dorm intre 2 si 3 ore si la 8 pica ca multele

astept caldura sa iesim in parc sa oboseasca, poate asa or dormi mai bine
de mancat, nu ma pot plange ca manca, dar grasi nu sunt, dar e ok
n am facut vaccinul de 1 an si nici nu l fac
in rest sunt ok

pupici mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

MISSPII, te pup!
Imi amintesc perfect povestea voastra si postarile tale de anul trecut. Asa a vrut Dumnezeu sa se intample, El stie mai bine de ce, iar noi suntem datori sa ne conformam.
Cum mai sunteti? Mai spune-ne cate ceva despre pitic, despre tine.
Te imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

misspii: cum sa te uit? cat de mult ma bucur ca ai intrat si tare mi-ar plcea sa ne spui ce face puiutul dar si parintii lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

fetelor, voi ati avut contractii dureroase si daca da, de la cate saptamani? eu am 21 de saptqmani si de 5 zile sunt internata si fac perfuzii cu gynipral. am observat k am contractii mai dese daca stau in pozitia sezut si daca am vezica plina. am si un fibrom care corelat cu sarcina gemelara mi s- a spus ca poate determina avort. la voi cum a fost cu contractiile?

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irip

fetelor, voi ati avut contractii dureroase si daca da, de la cate saptamani? eu am 21 de saptqmani si de 5 zile sunt internata si fac perfuzii cu gynipral. am observat k am contractii mai dese daca stau in pozitia sezut si daca am vezica plina. am si un fibrom care corelat cu sarcina gemelara mi s- a spus ca poate determina avort. la voi cum a fost cu contractiile?

20+

Eu am avut ceva contractii, nu chiar asa dureroase, simteam un usor discomfort cand se intarea burta, ca la menstruatie. Tot in sapt 21 am fost si eu internata si mi-au facut injectii cu un amestec litic, mai si sangeram in perioada aceea, aveam un polip, care a iesit in timpul sarcinii ....
Incearca sa eviti pozitia sezut daca observi ca de la ea ai contractii. Si eu aveam daca stateam mult timp pe scaun.
Te pup, ai grija de tine si de burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mirela, io zic sa faci vaccinul ca atunci cand mergi la gradi, primul lucry pe care ti-l cer e carnetul de vaccinuri.
irip, poate faci un cerclaj, acum cat mai ai timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Mary, tu ai continuat sa iei tratament si acasa pt contractii? ai avut contractii d l 21 sapt pana cand ai nascut? . adipapazi, de col nu mi-a zis nimic. problema e ca am trecut d p perfuzii pe pastile care imi par a nu avea niciun efect. nici nu-mi dau seama daca contractiile sunt dureroase. se strange burta, numai pe partea stanga unde am fibromul si apare o umflatura ca un ou de strut. senzatia e de disconfort...oricum mi-e o frik de nedescris. imi pare k mai sunt atat de multe saptamani... gynipralul asta da niste palpitatii si tremuraturi groaznice. numai de mi-ar fi bine

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

irip,
eu am luat gynipral si perfuzii si pastile; personal prefer pastilele,ca de la perfuzii mi se umflau mainile, se infundau si ba nu curgeau, ba bagam prea mult si ma luau caldurile; de la pastile n-am avut probleme, poate ti-a dat prea multe, cate iei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Dragele mele,
va multumesc pentru raspunsuri.De 8 martie nu puteam sa nu ma gandesc la voi pentru ca sunteti supermame.
Victor e bine,creste,este sanatos,merge in premergator ,eu sunt MEME pt ele ,pe 20 are 9 luni.
Eu fizic sunt OK ,binenteles eu am endometrioza si stiti ca usor nu este ...dar fizic m-am refactu ...Cu sufletul e mai greu de vindecat dar stiu ca nu se va vindeca pe deplin niciodata si stiu ca voi intelegeti.toata lumea zice bine ca-i si unu' dar stiti ce simti pe sarcina ,stiam unde-i fiecare ,cum sta ,ce face...si e greu.
va pup pe toate ,va citesc ...sunteti dulci
mai vorbim!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

anna, de la cate sapt ai luat gynipral si pana cand? pt ce luai? pt contractii sau pt col scurtat?cate pastile luai pe zi?eu iau 3 pe zi, dar nu simt vreo imbunatatire. din contra, de cand mi a oprit perfuzia si am trecut pe pastile mai multe contractii ca inainte

21+

Mergi la inceput