despre tigara electronica

despre tigara electronica | Autor: Danutza26

Link direct la acest mesaj

buna
nu stiu daca am deschis subiectul unde trebuie,daca nu imi cer scuze si rog moderatorii sa-l mute unde cred ca e bine.
mi-am comandat o tigara electronica de pe net,astept coletul peste cateva zile.vreau neaparat sa ma las de fumat,pe langa bani cheltuiti aiurea imi distrug si sanatatea.a mai incercat cineva dintre voi o tigara electronica?ati reusit sa va lasati de acest viciu?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

la fel si eu..am fost ca tine...
am asteptat-o cu sufletul la gura..am luat 2...hi hi..acum zace pe acasa..filtrele le car prin geanta..
tot ma mai gandesc sa mai incerc..dar inca nu am reusit...
tre sa ma hotarasc cumva!
sa-mi spui daca reusesti

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Am incercat eu,nu am reusit sa ma lasa de fumatt, nu este asa cum se spune, si se strica si repede tigara aia elctronica am mai dat si 200 lei pe una

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

da, eu. acum mi-e scarba de tigarile normale. cand am chef fumez din cea electronica. poti fuma si in casa, nu miroase deloc a tutun
bine eu nici inainte nu eram fumatoare inraita, fumam asa 2-3 tigari pe zi, dar de vreo 2 luni nu am mai fumat deloc tigari normale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

nah..eu fumez un pachet la 2 zile...asta ca nu pot fuma la birou...dar acasa cred ca ajung la un pachet pe zi..deci mai greu...
alina...da mult ai dat..eu am dat 50 lei pe 2..

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Eu cred ca mi-am luat cea mai mare teapa 350 lei per 2 buc. Avea garantie si 10 rezerve.
Esec total. Un pachet pe zi.
Daca gasiti ceva vointa la pachet sa-mi trimiteti si mie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

ela adica 3 mil jumate?

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

aha..deci se poate..
dar eu cred ca trebuie si vointa multa..nu conteaza chiar asa mult tigara asta...

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

sotul meu s-a lasat de fumat, dupa ce a folosit acest device timp de 1 luna. si era fumator inrait, cu state vechi.
partea naspa e ca s-a ingrasat 15 kg in 5 luni, ca ii vine sa rontaie tot timpul cate ceva si nu se abtine, zici ca-i copil mic...asa ca banii economisiti pe tigari se duc pe tzoale acum, ca nu-l mai incape nimic...iar grasimea asta numai sanatoasa nu e pentru inima...asa ca a dat cumva din lac in put, insa s-a apucat un pic de regim, putina miscare, etc. speram ca pana la vara sa dea jos kg acumulate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

ela adica 3 mil jumate?

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo


Da!!
nu degeaba se spune ca prostia si domnia se platesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_1 spune:

Pai, eu iti urez succes orice metoda ai incerca...

Eu una, am incercat plasturi. Nici o schimbare. Am incercat sa citesc carticica aia vestita "In sfarsit nefumator. Metoda ursoara" a lui Allen Carr. . .a mers cateva ore dupa care mi-am mai aprins una, inevitabil.
Eu fumez cam un pachet pe zi, dar n-am facut niciodata eforturi care sa ajunga pana la 'sevraj'.
Am intalnit, in schimb, un taximetrist care pufaia de mama focului din tigarica lui electronica. A ranjit la mine si mi-a declarat ca pentru el chiar functioneaza si ca de cand o cumparase nu mai pusese in gura tigari 'normale'. Mi-a recomandat-o cu caldura...dar eu sunt sceptica.

In functie de cat de dependenta esti si de numarul de tigari/zi cred ca are functioneaza sau nu.

Mergi la inceput