Baiat sau fata - testul cu verigheta

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flower spune:

Unde e vorba de chestii d'astea , hop si io...
La mine s-a potrivit 'testul cu sarea' , de care mama mea abia auzise si mi l-a facut chiar cand m-am intors de la echo ( am dus mana la nas si bebe a fost baietzel ) , iar la 'testul cu verigheta' mi-a iesit baietzel si fetitza. Daca se confirma 100% , vom vedea peste vreo 2 ani...
'Testul cu acul' l-am ratat , imi spusese o prietena de el , da' n-am mai apucat sa-l fac...
Si io cred in chestii de astea daca aud ca s-a si confirmat...
Tabelul chinezesc nu l-am putut verifuca , in cazul meu , insa au fost fete care mi-au spus ca li s-au confirmat 'predictiile' mele si altele carora nu li s-a confirmat...
Fiecare e liber sa creada (in) ceea ce vrea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Stiu si eu un test cu care afli sexul copilului. Se pune pe genunchii gravidei o batista despaturita si este rugata sa v-o dea. Daca o ia de colt- va avea baiat, daca o ia din mijloc -va avea fata. Cand am avut primul copil (la 25 ani) la toate testele mi-a iesit baiat si asa a fost. Acum, dupa 3 ani, voi avea fata dar recunosc ca nu am mai avut curiozitati din astea. Cred ca e vorba de coincidenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Cine este interesat de subiect, poate sa ia sa citeasca o carte de radiestezie caci metoda cu verigheta / inelul este o determinare clasica. Faptul ca se invarte la dreapta, sau la stanga, sau balanseaza intr-o directie oarecare, depinde de algoritmul initial, adica de cum stabileste persoana la inceput pt baiat si diferit pt fata... sau cel putin asa scria intr-o carte pe care am tinut-o si eu in mana odata...
In rest, cu acul sau batista, sau ce mai vreti voi, probabilitatea matematica este de 50% sa se “potriveasca”, asa ca… cine vrea, poate sa se bucure de rezultat, ca si cei care folosesc alte metode !

Indiferent ca va iese, sanatos sa fie si sa creasca mare si voinic !!!
DARAEL

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Fetelor,
Desi sunt barbat, am facut si eu testul cu acul si verigheta (inel de fapt...) si mi-au iesit 2 fetite, exact cum imi doresc (sincer sa fiu ma gandeam numai la una, dar ar fi si mai bine asa ).
Acuma ce ma fac ca nu sunt insurat, dar imi doresc foarte mult o familie din care sa nu lipseasca copiii ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Upsa, da io ce ma fac ca nu am verigheta??
Primul meu copil e "din flori", acuma cum shtiu eu daca mai fac vreun copil, shi daca da citzi, shi ce o sa fie???
Cine ma ajuta cuo verigheta, sau cine ma ia de nevasta??? :))

Corinna

P.S. Oare pot sa folosesc la test verigheta din prima casatorie??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voinea spune:

Am facut toate testele posibile din babe si la toate imi iesea fata. Cand mi-a zis doctorul la ecograf se vede baiat m-am uitat in dunga. Ce stia el, eu imi facusem toate "testele" si era fata. Apoi am facut si cu verigheta si a fost singurul babesc la care a iesit baiat. Nu prea cred in chestii de-astea dar nici nu le ignor.

Adina si dragalasii ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

La mine nu s-a adeverit; colegele mi-au pus sare in cap fara sa stiu, iar eu am dus mana la gura, ceea ce insemna ca voi avea fetita. Dar...
Laura, mama lui Andrei
P.S. stii cum se zice; " ca-i fata, ca-i baiat, sanatos sa fie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luanna spune:

Acum doi ani o colega de servici mi-a facut testul in cauza, si mi-a spus:fata,baiat,fata...cam asta e ordinea...sincer nu cred, dar i-a mai facut unei colege,i-a spus ca va avea o fata doar, si uite ca la ea asa a fost...bine, e o coincidenta doar....

Corban Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Vreau sa va spun ca io una sunt foarte suparata!
Chiar aseara mi-a facut cineva testul asta si mi-a iesit ca voi face 2 fete. Nu prea se pupa cu dorintele mele: cel putin 3 copii - 2 baieti + 1 fata; sau: 2 fete+ 1 baiat; sau: 3 baieti; sau macar: 3 fete. Exact in ordinea asta! Si auzi nu numai ca n-o sa fac nici un baiat ci fac numai 2 copii.
E, da tot raul spre bine , ele sa fie sanatoase! Bine ca am postat mesajul asta aici si astept cu sufletul la gura sa vad daca se va potrivi!

Va pup
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Darael are perfecta dreptate, cea cu verigheta este o metoda de determinare tipica din radiestezie, unde verigheta joaca rolul de pendul. Conditia este ca testul sa se faca doar cu metale pure si nu cu aliaje. Conteaza insa si persoana care face aceasta masuratoare, se pare ca masuratorile sunt cu atat mai exacte cu cat persoana este mai pura, atat fizic (in perioada de dupa post, daca nu a consumat bauturi alcoolice si cafea etc), cat si mental.
Aceeasi metoda, cu verigheta de aur pusa pe ata, se poate aplica s pentru determinarea tensiunii arteriale. Metoda da niste rezultate foarte fidele, am verificat de cateva ori rezultatele cu tensiometrul.
Se masoara cu mana stanga sprijinita de masa, iar de la incheietura mainii se pune un centimetru de croitorie sau un liniar. Se deplaseaza usor ata cu verigheta deasupra centimetrului, de la incheietura spre cot, si la un moment dat aceasta incepe sa oscileze in dreptul unei anumite cifre. Apoi se merge inapoi, dinspre cot spre incheietura. Ati obtinut astfel maxima si minima. Evident ca si metoda are limitele ei, dar rezultatele sunt foarte aproape de realitate.

Mergi la inceput