Baiat sau fata - testul cu verigheta

Baiat sau fata - testul cu verigheta | Autor: Alexandra

Link direct la acest mesaj

A facut cineva testul cu verigheta care se misca deasupra mainii ca sa vada cati copii va face si ce sex vor avea? La cate dintre voi s-a adeverit?

Astept raspunsurile voastre.
Alexandra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

quote:
Initial creeata de Alexandra

A facut cineva testul cu verigheta care se misca deasupra mainii ca sa vada cati copii va face si ce sex vor avea? La cate dintre voi s-a adeverit?

Astept raspunsurile voastre.
Alexandra



Ah ce-mi place subiectul asta!!!! Sunt tare curioasa de statistici....la mine ieseau ambele variante, asa ca ce sa msi spun?1 Oricum, let's have fun!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Testul asta cu verigheta nu l-am facut. Dar cand am ramas insarcinata am facut testul cu acul ai am ales gamalia. Pana la urma se pare ca s-a nimerit - am o fetita.

Rox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pengunica spune:

Vreau sa stiu cum se face testul cu verghieta sau cu acul,cine imi spune si mie cum se procedeaza?Va rog[b][/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

hi hi, mie mi-au facut cu sarea.....fara sa stiu mi-au pus sare in cap, si se uitau unde duc prima data mana:la nas sau a gura??Normal ca la nas (adica baiat), daca duceam la gura era fetita...si chiar asa e..e baietel..
Pengunica, cu acul e simplu:pui pe sot, sau altcineva sa-ti infasoare un ac cu gamalie intr-o bucata de hartie, iar tu apoi trebuie sa alegi un capat(sa nu tragi cu ochiul cum infasoara).Nimeresti gamalia-e fata, varful-baiat.
Cu verigheta n-am facut -dar auzisem.
Babesti dar haioase.-

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'
Iubi, mamica cu burtica:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pengunica spune:

sarut mana Babee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Mie mi l-a facut cineva si mi-a zis ca o sa am 2 copii, primul baiat, al doilea fetita. Am un baiat deocamdata.

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Ruxij, in ce a constat de fapt testul?
Adica cum ti l-a facut? Sa fac si eu cine stie poate ma mai linistesc.....
Flory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Din pacate nu prea mai tin minte, ca v-as spune. A legat verigheta mea cu o atza si a inceput sa se miste acest "ansamblu", cica "de la sine", dar eu nu stiu cum a interpretat el rezultatele, dar de atunci imi tot zice "vezi, ti-am spus eu, ai facut baiat si o sa faci si o fata". Unei alte prietene tot aceeasi persoana i-a spus ca o sa aiba doar un copil, baiat si intr-adevar, acum are un baiat. Ne jucam cu totii acum vreo 3 ani.... Nu stiu cum se face testul, tipul se dadea mare si nu ne-a explicat.

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Uite cum e cu acul. Cineva inveleste bine bine un ac in hartie si trebuie sa alegi un capat.

Daca e gamalie - va fi fata. Daca e varf - baiat. La mine s-a nimerit. Odata cu mine a mai ales o colega tot insarcinata - a ales varful si baiat e.

Dar tot nu cred in asa ceva.

Rox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Si eu mi-am facut testul cu verigheta si imi ies 3 copii. Primii doi baieti si al treilea, fetita.
Pana acum am un baiat si sunt insarcinata(dar nu stiu daca e baietel sau fetita).
Testul cu verigheta se face asa:
SE leaga cu o ata verigheta si intinzi mana stanga(sau poate nu are importanta). Se "plimba" verigheta de cateva ori in sus si jos pe langa mana intinsa si dupa aia se pune deasupra palmei fara a o atinge. Daca verigheta se invarte in cerc e fetita, daca se misca in linie dreapata e baiat. Dupa fiecare"copil", tre sa plimbi verigheta de sus in jos. La mine dupa trei copii se opreste. NU se mai misca atunci cand o pun deasupra palmei


Am uitat sa spun sa tii mana intinsa cu palma in jos.
Sper ca ati inteles ce am vrut eu sa spun

Danasi Andrei de 3 ani

Mergi la inceput