Burse de merit scoala generala

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Viviana la ce scoala s-a intamplat minunea ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

La scoala 3 Nicolae Titulescu.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

la noi nu s-a pomenit de toti copiii...pai asta ar insemna aproape toti din clasa...la scoli mai bune chiar ca toti ar lua bursa. Si apoi cu 8.50 in generala elevul nu a facut un efort astfel incat eu, ca si contribuabil sa+l premiez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Asa e Gratiela. La fii-mea in clasa din 28 de copii doar 3 nu au luat bursa.
1 nu a avut media si 2 nu au avut 10 la purtare.

Din punctul meu de vedere o bursa de merit ar trebui sa fie cel putin peste 9,50.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
La fii-mea in clasa din 28 de copii doar 3 nu au luat bursa.

Fara legatura cu clasa ta. Vorbesc in general: este distractiv ca majoritatea iau burse de merit pentru ca dupa cativa ani tot majoritatea sa pice bacul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Am terminat cu 10 semestrul 1 . Ne da si noua bursa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

conform legii, bursele pe semestrul al II-lea se acorda elevilor ai caror parinti/sustinatori legal au depus documentele necesare in termen de 10 zile de la inceperea semestrului .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabib spune:

In prima saptamana din semestrul II copiii au fost anuntati ca doar cei cu medii peste 9,93 in primul semestru vor primi bursa de merit(adica 7 copii/31). Am trimis copie dupa diplomele la olimpiadele de anul trecut, insa dirigina a spus ca nu se va tine cont de ele. De atunci nu s-a mai anuntat nimic.
Nu stim cat e valoarea acestei burse (Bucuresti, sector 2).
Probabil valoarea nu e mare, insa pentru copil conteaza ca rezultatele (datorate de obicei activitatii suplimentare temelor zilnice) ii sunt apreciate si de altcineva decat parintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui madyrizi

conform legii, bursele pe semestrul al II-lea se acorda elevilor ai caror parinti/sustinatori legal au depus documentele necesare in termen de 10 zile de la inceperea semestrului .



care documente necesare?

la noi la scoala (sector 6) nu s-a anuntat/discutat/auzit absolut nimic pe tema acestor burse

daca nu citeam aici pe forum habar n-aveam

nu zic ca neaparat vreau sa ia copilul meu bursa dar n-ar fi normal,totusi,sa circule informatia in mod egal pe la toti cei interesati?

mie mi se pare de toata jena ca in Bucuresti sunt scoli unde deja s-au incasat banii si scoli unde nici nu s-a auzit de acesta posibilitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

jasmine, si eu am copilul la scoala in sectorul 6 si n-am luat nicio bursa. are FB pe linie, asa ca ar fi intrat in criterii:
http://isj.vs.edu.ro/download/bn/Ordinul%205576-Criterii%20generale%20de%20acordarea%20bursei.pdf

vreau sa mentionez ca-mi exprim parerea strict in calitate de parinte .

Mergi la inceput