Inscrieri gradi de stat 2012-2013

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tteod spune:

De gradinita 250 nu stie nimeni nimic? Orice informatie ar fi de folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Acolo e curatat terenul ala de mai bine de un an si nu se misca nimic. Nu stiu ce sa-ti spun, dar eu nu m-as impiedica de asta. Am fost in prospectie si la corabeasca dar nu mi-a placut ca nu am avut voie sa vorbesc cu directoarea, mi-a spus doua vorbe, trei cuvinte o doamna, administrator sau ceva, asa ca restul conditiilor nici nu m-au mai interesat, m-am rasucit pe calcaie si dusa am fost.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_lady spune:

Eu am vb cu directoarea (cand am gasit-o) si la tel si face 2 face.
Bine, ca si mie cand am fost sa vad pe usa actele si sa vb cu directoarea sa-i cer o cerere m-a luat la 3 pazeste asistenta medicala (directoarea nu era)- ca "Doamna, tb sa vedeti daca sunt locuri." dar am considerat ca nu e o pers atat de importanta incat sa-i explicca pe usa scrie ca se fac inscrierile in aprilie, si deci in martie nu are cum sa-mi spuna nimeni ca nu mai sunt locuri.

In fine tb sa ma hotarasc si sa merg luni cu dosarul in brate la 8 fix.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandsil spune:

Buna, daca este cumva aceeasi directoare la gradinita de pe Corabeasa( cred ca 250) puteti sa va lusti gsndul fara o relatie. Anul trecut , in luna FEBRUARIE am avut cu ea o discutie halucinanta in care imi explica ca nu mai are locuri pentru grupa mica deoarece are si ea nepot, cunostinte etc..., sa nu mai insist. Am intrebat-o daca nu ii este frica ca o inregistrez si mi-a spus ca a mai fost suspendata 2 saptamani ca urmare a unor reclamatii a unor parinti dar tot ei i s-a dat dreptate!.
Am inscris copilul in capatul strazii Corabeasa, pe Iancului,undeva intr-un gang ( gardinita 201 Clopotel),fara relatii,este o directoare OK iar cele doua corpuri de cladire ( nou si vechi ) sunt foarte OK. Mentionez ca locuiesc pe sos.Mihai Bravu, deci locuiam " in zona".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_lady spune:

Nu imi place ce aud - o sa ma interesez si eu de gradi Clopotel, mersi de pont.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Care este primul criteriu de selectie/admitere al copilului in gradinita? Domiciliul sau existenta unui frate/sora in gradinita?
Va intreb deoarece la gradinita unde as vrea sa-mi inscriu copilul, directoarea zice ca are deja 300 de cereri de inscriere ale fratilor deja existenti in gradinita. Asta inseamna ca eu, care locuiesc in blocul de langa gradinita, sunt cadru didactic, nu am nicio sansa sa-mi inscriu copilul aici?
Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_lady spune:

Pai astia zic ca se pot stabili anumite criterii daca exista prea multe inscrierii -criterii ce vor fi anuntate de gradi- deci e la latitudinea lor - cum naiba sa fie 300 de frati, ma lasi.

la ce gradi ai intampinat refuzul asta- de curiozitate intreb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_b spune:

Fetelor, stiti cumva daca in gradinitele din Militari (197, 246,250,195,309,170, 274) exista si grupe cu anteprescolari 2-3 ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_lady spune:

Suna si intreaba ca luni incep inscrierile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ciresica5

Care este primul criteriu de selectie/admitere al copilului in gradinita? Domiciliul sau existenta unui frate/sora in gradinita?
Va intreb deoarece la gradinita unde as vrea sa-mi inscriu copilul, directoarea zice ca are deja 300 de cereri de inscriere ale fratilor deja existenti in gradinita. Asta inseamna ca eu, care locuiesc in blocul de langa gradinita, sunt cadru didactic, nu am nicio sansa sa-mi inscriu copilul aici?
Va multumesc!


Asta presupune sa aiba vreo 600 de copii, ca doar n-or fi toti cu frati mai mici si fix de aceeasi varsta. Minte de ingheata apele. Ca sa nu mai zic ca nu are ce cereri sa aibe deja, indiferent daca sunt frati sau ce-or fi pentru ca inscrierile NU au inceput. Abia termina reinscrierile celor care sunt deja in gradinita.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput