Inscrieri gradi de stat 2012-2013

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Tot ce aveti nevoie sa stiti se gaseste deja afisat la fiecare gradinita. Sau cel putin ar trebui. La 188 am vazut deja afisata lista de acte necesare. In martie se face reinscrierea copiilor din unitate, iar in aprilie inscrierea pentru cei nou veniti.
Eu nu cred ca vor mai fi problemele din trecut la gradinite, acestea s-au mutat anul asta la scoala din pacate. Oricum cel mai bine e sa va faceti vreme si sa mergeti sa vizitati gradinitele pe care le vizati, acolo aflati tot ce vreti sa stiti, eventual puteti vorbi si cu directoarea si in urma discutiei va puteti da seama si singure daca e cazul sau nu sa va ingrijorati. Eu cred ca nu, anul asta cel putin.
Uitati info despre inscrierea la gradi:
http://ismb.edu.ro/Subpagini/Personal/PRECIZARI%2031593%20INSCRIEREA%20SI%20REINSCRIEREA%20IN%20GRADINITE%202012.PDF

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tteod spune:

Multumim foarte mult pentru informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

deci pana la urma ce acte sunt necesare pt inscriere?"

nu scrie pe site

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_lady spune:

Citat:
citat din mesajul lui MIRCLAU

deci pana la urma ce acte sunt necesare pt inscriere?"

nu scrie pe site


MIRELA mami de andreas nazdravan 10.09.2005 si de maria-lavinia 14.08.2009

Parca am gasit undeva - oricum scrie si la intrarea la gradinite insa din cate stiu sunt asa:
- dosar nu stiu de care
- cerere luata de la directoarea gradinitei
- copie certificat nastere copil
- copie dupa actele parintilor
- copie de divort daca e cazul/ nu stiu daca tb si certificat de casatorie
- adeverinta salariat parinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gnomita spune:

Buna fetelor. Eu am fost astazi si am inscris fetita la gradi la o gradinita din sectorul 2 pe strada Sinaia. Am depus actele si mi s-a spus sa revin in prima saptamana din luna mai sa vad daca au acceptat-o(pt ca doar sotul munceste iar eu am optat pentru program prelungit). Vroiam sa va intreb daca stiti ceva de aceasta gradinita?
Eu am cautat pe net cate ceva despre aceasta gradinita si nu am gasit nimic. Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tteod spune:

Credeam ca inscrierile incep in aprilie si doar reinscrierile sunt in martie. La gradinita la care am mers eu zicea ca trebuie sa depui cerere si nu zicea nimic ca trebuie depus direct dosarul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

da, acum sunt reinscrierile si de pe 2 aprilie inscrierile. Asa e ordinul de la Inspectorat, care e afisat si la noi la gradinita. Cunosteai pe directoare sau cum?

Mami de fetita si de baietel




Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui tteod

Credeam ca inscrierile incep in aprilie si doar reinscrierile sunt in martie. La gradinita la care am mers eu zicea ca trebuie sa depui cerere si nu zicea nimic ca trebuie depus direct dosarul.

Da, asa stiam si eu de pe ismb.ro :
in perioada 1-30 aprilie 2012 se vor face inscrierile in invatamantul prescolar, pentru copiii nou veniti in unitatea de invatamant prescolar respectiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gnomita spune:

Buna, asa stiam si eu ca in aprilie incep inscrierile dar cand am ajuns acolo am fost intrebata ca daca am venit pt inscrieri si am zis ca da , ca vreau sa vad ce acte sunt necesare si cum se procedeaza. Apoi am intrebat ca daca la ei se fac inscrieri deja si a zis ca da.Nu cunosc pe director, pur si simplu m-am dus acolo pt ca mai fusesem si la alta gradi inainte si acolo intradevar mi s-a spus ca in aprilie incep inscrierile. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

da, acum sunt reinscrierile si de pe 2 aprilie inscrierile. Asa e ordinul de la Inspectorat, care e afisat si la noi la gradinita. Cunosteai pe directoare sau cum?

Mami de fetita si de baietel

Everything is hard before becoming easy...




Eseea, nu cred ca daca gnomita o cunostea pe directoare, ne mai intreba pe noi ce stim despre gradinita, sau isi facea griji ca va fi respinsa....
Gnomita, din cate stiu eu la gradinitele cu program prelungit este (sau era dupa vechile legi, acum totul e in schimbare) un criteriu ca parintii sa lucreze, de aceea se si cer adeverinte de salariat. Daca nu ai fi avut sanse sa iti inscri copilul acolo, cu siguranta ti s-ar fi spus asta, deci eu cred ca ai sanse, dar prioritari vor fi cei cu ambii parinti salariati.

Mergi la inceput