Inscrieri gradi de stat 2012-2013

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Eu trebuie sa ma duc pana la gradi spre sfarsitul saptamanii caci la telefon nu am putut sa aflu ceva coerent despre analizele necesare.
Scuza e ca s-a schimbat directoarea si abia se rediscuta toate regulile. Nah.


Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Carmen eu m-as duce sa fac exudatele si coproparizitologicul. Astea s-au cerut in fiecar an la gradi si in plus nu strica sa fie facute daca nu ai nevoie de ele. Trebuie sa tii cont ca examnul copro dureaza 4-5 zile lucrartoare pana cand obtii rezultatul . in plus sa-ti completeze medicul de familie fisa medicala si sa-ti dea avizul epitimiologic de intrare in colectivitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

uite si o mamica norocoasa (adica moi ). tre' sa duc doar aviz epidemiologic si incepem pe 10 septembrie.
azi am vorbit cu una din doamnele educatoare care mi-a spus ce ii trebuie musai sa aiba la dulap si asa ca am plecat plutind ca pe nori .
desi sunt la a doua experienta, emotiile sunt aceleasi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Azi am aflat asa: ne trebuie aviz de inscriere in colectivitate de la medicul de familie, exudat faringian si coproparazitologic. Atat.
Ah, si banii pentru luna septembrie, ca altfel nu ne primeste.


Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

M-am gandit sa aduc la cunostinta mamicilor despre existenta unei noi gradinite care tocmai a trecut in sistemul de stat http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175059&nm=Gradinita-SOS-de-STAT-FloreascaAviatiei

Asta pentru cei care acum se inscriu, stiu ca sunt locuri, si eu m-am mirat cand mi-am inscris baietelul ca aveau locuri, dar era se pare o perioada de nebuloasa 9trecerea de la sist privat la stat, preluarea in ritmul pe care il stim cu toti la stat, intarzierile de numiri de la minister etc...
Poate va intereseaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Buna mamici
Avem o fetita de 2 ani jumatate si vrem sa o dam la gradi in sect 5. Ma ajuta cineva cu un sfat. As vrea sa o dam la gradinita 73, oare e o alegere buna pe ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Buna mamici
Avem o fetita de 2 ani jumatate si vrem sa o dam la gradi in sect 5. Ma ajuta cineva cu un sfat. As vrea sa o dam la gradinita 73, oare e o alegere buna pe ea?

Mergi la inceput