Sirop pentru imunitate G3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

ramo, fares are o gramada de produse ff bune pentu imunitate, si nu sunt scumpe deloc!
Plus ca sunt Romanesti si naturale pe deasupra la pretul de 10-15 lei o sticla mae, pe cand celalalte sunt doar comerciale.

Si cum sa ii dai 2 sticle pe lunaclar interes economic.
Sunt multe remedii casnice la indemana oricui asa cum au spus si fetele, care costa putin si fac minuni.
Pe mine ma uimeste trendul acesta in Romania cu alimentarea copiilor cu siropuri pentru imunizare.Un copil sanatos are un echilibru in toate, de la mancare, la somn, la programul zilnic in general.De ce trebuiesc stimulati cu tot felul de produse chimice, chiar nu inteleg!
E normal ca un copil la 4 ani cand intra in comunitate sa fie racit, mucos, sa tuseasca.Pana la 7 ani corpul uman isi formeaza imunitatea.Unii copii sunt mai rezistenti, altii mai putini, depinde mult si genetic dar si mediu face multe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurenta spune:

nu inteleg si nam sa inteleg niciodata de ce atatea medicamente la copiiii????????e racit ok .......sunt atatea remedii,prin alimentatie,etc apoi e normal ca iarna un copil sa raceasca dar una dua la antibiotic sau mai stiu eu ce medicamente care prin minune costa si un sac de bani.doamne fereste de boli mai grave atunci ce se mai fc ??????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

laurenta, estecampanie economica peste tot!
daca te uiti la tv sa radio, sau reviste, peste tot nurofenul ia tusa dupa prima administrare, alt sirop te ajuta sa cresti,altul iti ia durerea fara sa te mai imbolnavesti vreodata, altul dupa nume poti avea tendinte sa crezi ca iei o pastila si iti dispare durerea de dinti pe viata, etc.
si din pacate cand ai copii bolnaviori ai face orice doar sa ii vezi sanatosi, si uneori cazi in capcana comerciala a firmelor de medicamente!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurenta spune:

din pacate asa e ,dar as vrea sa vad ca mamicile sunt mai ferme si nu cad la prima ispita a primei reclame facute la orice blestemat de medicament care fc bine pe moment si dupa aia va regreta.repercusiunile sunt grave la fel si cu alimentatia,orice fc reclama se vinde mai bine.din punctu asta de vedere aici nu e asa si sunt super multumita,ptt ca raceala tre sa-si fc cursul ei,dintisori sa creasca ca asa tebuie cu dureri,in cazuri de urgenta,in cazuri extreme doamne fereste de boli,grave constate si diagnosticate bine in urma unor analize,examene de specialitate atunci da! dar doar simple raceli anemii se pot rezolva mai ales prin alimentatie.sau ceva babesc mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

laurenta, din pacate multa lume crede publicitatea si tot mai multe mamici apeleaza la solutii de acest tip fara sa se gandeasca la consecintele secundare sau urmarile folosirii anumitor produse.
Important este pe moment sa fie ok, restul conteaza mai putin

sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurenta spune:

tin minte ca am scris aici odata pe un topic deschis de mine despre baiatul meu ca nu manca,nu avea deloc apetit.intro zi facusem ciorbita si am incercat sai dau .......puiului meu ia placut.aa mancat ca niciodata si normal acea ciorba avea si sare.mia sarit cateva mamici si cum ma condamnau ca iam dat copiluilui sare.dar blestematele astea de mediamente???????????????????? a si mentionez ca a fost prima si ultima data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

laurenta eu te inteleg ce zici,dar crede-ma ca aici nu era vorba de o simpla raceala,de un simplu curs de nas...copiii aveau secretii verzi,tuseau ff tare si des,aveau puroi in gat.In astfel de situatii n-ai ce face...nu-l poti lasa asa.Desi si eu sunt adepta naturistelor,n-am luat antibiotic sau un simplu paracetamol de ani de zile,chiar numai daca a fost f grav.Nu stiu daca copilasul tau merge la gradinita.Daca da,probabil ai vazut ce mutatii de virusi sunt.Eu m-am ingrozit cat de rau se raceste Bea de fiecare data.Si mai ales prima data cand a fost la gradinita,la 3 ani si 5 luni.A fost groaznic.A tusit 8 saptamnai.Pana la urma nu i-a trecut numai cu antibiotic.Ea,care pana atunci doar o data in viata mai luase antibiotic si facuse o simpla raceala.
Cred cu tarie ca atunci cand merg in colectivitate,sistemul imunitar trebuie intarit.Da,sunt copii care mananca de toate,fructe,legume...dar ce faci atunci cand copilul nu-ti mananca,cand tragi de el ca sa-ti pape o mancare normala.Ce sa mai zic de fructe,legume,iaurturi???Atunci n-ai ce face si apelezi la siropele pentru imunitate.Prima data am facut 3 luni tratament cu brad,maces si nu mai stiu ce.dat de homeopat.In prima saptaman ade gradi mi-a facut acea raceala groaznica.Deci a avut efect 0.Atunci e normal sa incepi sa cauti altceva mai bun.Pentru ca nu-l p[oti lasa asa.Asta e parerea mea.
Din fericire,de ieri fetita mea a inceput sa pape miere.Pana acum nu vroia,ca zicea ca vomeaza de la ea,o data a si vomat.Ieri am convins-o ca e buna si a inceput sa pape.Sigur face si mierea un bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurenta spune:

mami nu mam referit la tine expres,dar trebuie sami dai dreptate,ca asa se intampla.cum apare un medicament sau aliment la tv hop "sa vedem" dacai bun si asa isi fc copilu cobai si spune hai n"sal incerc si eu".acum fiecare fc ce vrea cu propiul copii dar miar placea ca mamicile in special sa nu mai cada in ispita reclamelor mai ales pt pitici nostri ca mai tarziu vom regreta amarnic si astia isi vor umple buzunarele. cat despre curele tale bio imi plac enorm,poate imi trimiti si mie pe pm ceauri pt imunitate tias multumi din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

laurenta nu ai activat PM-ul.Dar iti pot spune si aici.Mie mi-a dat sa ia 3 luni picaturi de la Plant Extract.Sunt extracte de plante.Brad,maces si mesteacan parca mi-a dat.Administrarea e simpla,scrie chiar pe prospect.Uite aici site-ul ,sper sa nu fie reclama.http://www.plantextrakt.ro/ Doctorita care mi le-a dat,stiu ca a si colaborat la prepararea unor formule si clar ca recomanda aceste produse.dar ti-am zis ca la noi n-au avut efect,bine,atunci cand intra in colectivitate,poti sa-i dai orice,ca oricum se imbolnaveste.
Noi folosim multe produse de la Plant Extrakt.Chiar si dupa administarea de antibiotice,exista extractul de mesteacan,care detoxifiaza organismul.Sunt multe produse,si trebuie studiate.Si se pot administra chiar de la 1 an,sau chiar mai repede.Mie mi-a dat pentru bebe ceva,care sa-l ajute sa asimileze vitaminele,in special fierul.Se numeste Tamarix.Intra pe site si studiaza,ca sunt multe.Dar rezultatele se vad in timp,nu imediat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurenta spune:

multumesc din suflet .nu stiu cum sami activez pm deocamdata(nu prea am nici timp)al meu e mic are 11 luni,dar incep sa ma pregatesc.

Mergi la inceput