Sirop pentru imunitate G3

Sirop pentru imunitate G3 | Autor: RAMONELLA

Link direct la acest mesaj

Mi-a recomandat o doctorita siropul G3,pentru imunitate.Zice ca e f bun si l-a laudat f mult.Eu nu stiu ce sa zic...e cam scump,145 sticla de 750 ml si trebuie cam 2 pe luna.Nu stiu daca e chiar asa de bun pe cum zicea ea...daca ati dat la copii,astept pareri....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

Da ase este!
Este foarte bun,e scump,cu acelasi pret il iau si eu.
Fetitei mele ii face f bine,suntem la a 4-a sticla.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Baby1320 spune:

Si noua ne-a recomandat medicul acest G3. Mi-a facut capul patrat de castravetele chinezesc si de celelalte ingrediente extrem de benefice din acest suc. Am cumparat 2 sticle si abia apoi am citit pe sticle ce altele mai contine. Printre ingredientele de-a dreptul otravitoare pentru organism (mai ales pentru un copil) este Xantanul si nezoatul de sodiu. Daca citesti despre aceste 2 E-uri nocive, iti trece. Eu nu ii dau copilului meu decat lucruri naturale, cat mai naturale posibil asa ca instantaneu am renuntat la a-i mai incepe administrarea. Mai am o sticla neinceputa si ma chinui sa o vand desi .. sincer, nu as recomanda unui copil de vreme ce nu ii dau baiatului meu .. Acum, fiecare mama decide. Eu am decis: ANTI acest G3!


Mama lui Joshua-Luca din 6.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Baby1320 spune:

*benzoatul de sodiu. Am scris aiurea mai sus ....


Mama lui Joshua-Luca din 6.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Siropuri naturale pentru imunitate : catina cu miere , propolis, polen,echinaceea. Sunt la indemana noastra , mult mai ieftine decat sinteticele alea din sticle si mult mai sanatoase.
Multe siropuri pentru copii contin benzoat de sodiu.
Intreband un prieten care lucreaza la farmacie si sa zicem ca avea interesul sa-mi vanda ceva bun din farmacia ,lui mi-a spus sa-i dau miere cu echinaceea si cele de mai sus, nu mi recomanda nimic din farmacii tocmai pentru acesti conservanti cancerigeni care se gasesc in sticlele cu siropuri pentru copii.
Daca va uitati la imunostimulentele cunoscute, veti vedea ca sunt pe baza de echinaceea, miere, propolis, la un pret foarte mare si cu benzoat de sodiu la pachet. Asta am constatat cand am vrut sa cumpar un produs recmandat de cineva de la o firma cunoscuta din afara ( nu vreau sa-i fac reclama) , si uitandu-ma pe net inainte am vazut ce contine : miere,echinaceea si conservanti. Si m-am gandit eu, ca de ce as fifraiera sa cumpar ceva artificial, cand pot f bine sa iau de la plafar o sticla cu echinaceea si sa o amestec cu miere din productia proprie, cea mai naturala posibila ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

RAMONA, de ce nu incerci produsele Childlife essentials? sunt naturale si se pot utiliza in cele mai variate pb...cu Eric am inceput din decembrie cura, trebuie minim 3 luni...va pup si sa fiti sanatosi!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_seby spune:

Buna!

Eu as vrea sa va intreb ce parere aveti despre Propolis C Echinacea Kids, sirop oricum urmeaza sa cer si sfatul medicului.
Baiatul meu a luat Imunice timp de 3 luni (zece zile da zece zile nu)
iar acum ma gandeam sa ii dau Propolis C Echinacea Kids,sirop, avand in vdere ca mi-a racit destul de des si a avut otita seroasa.
El oricum mananca fructe dar ma gandeam si la acel sirop...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenycenter spune:


Buna ziua ,
copilului meu in varsta de 6 ani ii dau siropul G3 de un an si jumatate si am rezultate foarte bune . Sotul meu este sportiv de performanta si medicul lor le prescrie printre alte produse si asa ceva . Este adevarat ca mi-ar fi placut sa fie mai ieftin putin dar...asta e. In legatura cu continutul acestui produs eu m-am documentat serios in urma cu un an si jumatate am strans cateva documente si siropul este in regula nu contine substante sau E-uri interzise . Mamicilor care doresc sa dea copiilor acest sirop le pot oferi o copie dupa testarea facuta la Agentia Nationala Antidoping prin care se atesta faptul ca siropul este in regula si nu contine substante chimice sau conservanti .
Imi puteti scrie la greenycenter@yahoo.com si va trimit documentul. Raspund cu drag, Mihaela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri.
acest sirop ni l-a recomandat o doamna doctor pediatru pneumolog si homeopat.Am fost cu copiii la ea,pentru ca erau bolnavi si nu mai vroiam sa ajungem la antibiotic.Din pacate tot acolo am ajuns..
Ea ne-a recomnadat acest sirop si l-a laudat f mult.Mai ales a zis sa-i dau baietelului ca e f anemic ca are pielea f alba...dar baietelul nu-l bea sub nici o forma.In fine...am cautat pe net detalii despre el,n-am gasit aproape nimic..
Ea azis ca prima sticla o cumpar de la ea,apoi ma va inscrie undeva si imi voi putea face singura comanda.M-a inscris si ceea ce nu-mi place deloc,e ca mai mult e vorba de o afacere,gen Amway Avon,Oriflame...numai ca cu suplimente nutritive,cosmetice...Si tare multa reclama fac pe oportunitate de castig,afacere,castig de bani...mie nu mi se pare in regula...Apoi faptul ca are acei conservanti,e chiar aiurea...macar daca dau atatia bani,sa iau ceva natural,fara conservanti...
Oricum nu voi mai lua alta sticla,astept sa se termine si gata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Ce-mi place mie cd apare cate un user nou si ridica in slavi in PRIMUL mesaj pe forum un produs de acest gen. Deja cred ca e bun, nici nu mai conteaza ce contine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

Ce-mi place mie cd apare cate un user nou si ridica in slavi in PRIMUL mesaj pe forum un produs de acest gen. Deja cred ca e bun, nici nu mai conteaza ce contine

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE





Mergi la inceput