Ajutati-ne sa strangem povesti!

Ajutati-ne sa strangem povesti! | Autor: katteryna

Link direct la acest mesaj

Buna dragelor!
Stim toate cat este de greu sa dam piept cu toate greutatile care vin in viata noastra odata cu problemele copilasilor nostri! Poate si voi ati simtit vreodata frustrarea ca exista tratamente recuperatorii pentru copiii cu deficiente neuro motorii in afara tarii pe care nu ni le permitem financiar.
Haideti sa ne unim povestile noastre pe site-ul asociatiei COPII SUFLETE SPERANTE www.copiisuflete.ro si impreuna sa devenim mai puternici!

Pe scurt, asociatia isi propune un proiect de amploare prin construirea unui centru de reabilitare modern in orasul Constanta unde sa fie reunite mai multe tipuri de terapii pentru copiii cu deficiente, terapii atat clasice cat si alternative, terapii care se practica in Romania dar si care nu se practica si pentru care noi scoatem foarte multi banuti din buzunar mergand in Ucraina. Asociatia isi propune printre altele si consilierea familiilor unde exista copii cu deficiente (care lipseste cu desavarsire la noi).

Fondatorii asociatiei sunt parintii unui copilas de aproape doi anisori ce sufera de tetrapareza spastica, sunt parinti puternici si increzatori, haideti sa ii sustinem in eforturile lor!

Ne imaginam cu totii cat ar fi de grea realizarea acestui centru-dar nu imposibila! Pentru inceput avem nevoie sa ne stangem, sa demonstram ca sunt multi copii cu deficiente in tara si ca avem nevoie de un centru de reabilitare!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Am uitat sa scriu ca puteti trimite povestile la adresa info@copiisuflete.ro Daca doriti puteti trimite si fotografii cu puiutii nostri speciali!
Va astept sa ne strangem!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Suntem si pe Facebook aici:
http://www.facebook.com/pages/Asociatia-Copii-Suflete-Sperante/332537860095978



RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

Buna fetelor !
te pup Katy

A trecut ceva timp de cand nu am mai scris , am stat si eu in umbra ca multe alte mamici , doar absorbind informatii si am intervenit f rar.

Acum am un motiv intemeiat , fac parte din :
http://www.facebook.com/pages/Asociatia-Copii-Suflete-Sperante/332537860095978 ......., o asociatie infintata de doi oameni minunati, Ramona si Ciprian , parintii lui Calin-Alexandru "Calin-file de poveste".( va invit pe site sa cititi despre planuri, despre ei si multe altele )
Imi doresc impreuna cu ei si cu multi alti parinti ca aceste planuri sa se concretizeze intr-o buna zi.

Personal m-am saturat sa vad familii ravasite de durere, mergand zi de zi cu micutii lor la terapie de la un capat la altul al tarii, uneori chiar si in afara , cheltuind sume f mari pt 2-3 sapt de recuperare .M-am saturat sa ma intreb : oare cum este in germania , in austria sau in ucraina , pt ca noi nu putem merge . Ne agatam de un cabinet privat si de un centru de stat. Nu poti merge la infinit in privat iar centrul e apa de ploaie , stim cu totii , chiar daca terapeutii sunt oameni minunati care vor sa isi recupereze copiii , conditiile sunt derizorii.

Asteptam povestile voastre, pozele piticilor, la adresa de mail info@copiisuflete.ro .Imi doresc mult sa fim vazuti si auziti. Daca ne ajutam intre noi se poate.

Puteti intra sa cereti informatii , sa intrebati si sa mai povestim ....hai va rog .

salutari tuturor

Mami de Alex( 27.07.2005 )

"Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

mult succes va doresc dragele mele!impreuna veti reusi!va pup!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

Multumim Mihalea !!! pupici multi ....impreuna reusim

Mami de Alex( 27.07.2005 )

"Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Te pupam Mihaela!
A aparut si povestea Raisei pe site-ul asociatiei!

Sper sa ni se mai alature parinti, sa putem arata autoritatilor ca suntem multi din pacate, ca traim in aceasta societate si ca avem nevoie de tratamente specifice!

O zi frumoasa tuturor!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

Multa bafta Raisa !!!!


Deja sunt 7 pitici la album ....asteptam pozele voastre si povestile .


va pooop

Mami de Alex( 27.07.2005 )

"Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdelaNegriu spune:

buna ! si povestea lui Miriam a aparut pe site Doamne ajuta ,doamne da izbinda . Psalmul 118;25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna fetelor!

Am vazut ca se pregateste si Matei sa ni se alature!

Mada, ma gandeam sa vorbim cu un moderator sau administrator sa ne ajute sa promovam pe forum actiunea/activitatea noastra.

Doamne ajuta!

O zi frumoasa tuturor!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Ajutati-ne sa strangem povesti
www.copiisuflete.ro/" target="_blank">Copii Suflete Sperante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Ramona si Ciprian au postat fotografii cu sediul asociatiei aici:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=361412253875205&set=a.361412200541877.104905.332537860095978&type=1&theater

Stiu ca au reusit sa il si mobileze sumar zilele trecute si toate cheltuielile au fost suportate de ei.
Din punctul meu de vedere sunt de admirat!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Ajutati-ne sa strangem povesti
www.copiisuflete.ro/" target="_blank">Copii Suflete Sperante

Mergi la inceput