casco international pe o luna

casco international pe o luna | Autor: irinabobe

Link direct la acest mesaj

ma gandesc sa plec in concediu cu masina, repectiv turcia partea asiatica. nu am casco la masina si nici nu vreau sa imi fac pentru ca o tin mai mult in curte asa ca m-ar costa prea mult fata de beneficii. insa as vrea sa stiu daca pot face casco extern pentru o luna sa am cat sunt plecata cu ea in concediu, sau o asigurare care sa acopere si risc de furt, etc, insa doar pt luna respectiva si sa fie valabila si in Turcia. ms mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ar fi mai bine sa te adresezi unui asigurator? Nu? Precis iti poate prezenta optiunile in functie de ceea ce soliciti.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

marius voi intreba si un asigurator, dar eram curioasa si daca a mai facut cineva, unde, cat , cum si experiente...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

casco pe o luna nu poti face. te duci si faci casco pe un an de zile cu plata lunara. platesti o luna rata la casco , ceri si extern o luna. dupa aia daca vrei sa ramai cu casco platesti luna de luna rata, daca nu vrei , nu mai platesti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare
eu am avut casco pe o luna.
In luna iunie am cumparat un Opel Zafira din Romania si am avut casco pe o luna, am platit 70 de euro!Am adus masina aici, unde am si inmatriculat-o.Puteam sa optez pentru casco pe o luna, pe 6 sau pe un an.Nu stiu daca a influentat cu ceva faptul ca i=am schimbat numerele de inmatriculare, dar am circulat vreo 3 luni cu ea pana sa o inmatriculez aici, o luna cu asigurare platita in Romania si 2 luni cu asigurare platita aici pe numerele de Romania.
multa bafta sa ai si vacanta frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu este acelasi lucru. Era o masina caruia probabil ii expirau numerele urma sa fie reinmatriculata si pentru partea de tranzit asiguratorul a facut asigurare valabila insa doar pana la expirarea politei sau dupa caz a numerelor. Este un caz particular.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

am luat legatura cu vreo 2 brokeri, se pare ca singura solutie este casco pe un an platibil in 12 transe lunare, platesc prima luna cea care ma intereseaza si dupa aceea nu mai platesc asa incat se va rezilia ctr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

marius, masina era cu numere de maramures, nu cu numere provizorii!
am luat-o de la reprezentanta cu numere provizorii, am platit taxa de inmatriculare de 1000 de lei, apoi am circulat cu ea 3 luni cu numere normale.
Oferta era sa am casco pe o luna, 6 luni sau un an, le=am spus ca intentia mea era sa inmatriculez masina in alta tara, dar nu am avut de unde sa stiu cat timp va dura inamtricularea.Si au acceptat sa imi faca asigurarea pe o luna fara nici o problema.
Asta dupa ce am fost obligata sa am asigurarea obligatorie pe minim 6 luni, altfel nu puteam inmatricula definitiv masina in Romania.
Am renuntat la casco in Romania, deoarece aici plateam pe aceasi asigurare doar 40 de euro pe luna, masina fiind cu numere de MM!
Si asta s=a intamplat la Cluj la Uniqua.

irina, vezi ca sunt o gramada de oferte, cauta la mai multi brokeri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

olim multumesc mult. hai ca arunc o intrebare direct la Uniqua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

uniqa este scumpa. sunt alte companii cu prime de asigurare mai ieftine si foarte sigure din p.d.v al seriozitatii. da-mi pm daca te intereseaza....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

noi am avut cea mai buna oferta de la ei in iunie, nu stiu cum sunt preturile acum!
depinde si cum stii sa negociezi cu ei, cred!
bafta oricum

Mergi la inceput