Andrei micul invingator are nevoie de o noua sansa

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aramos spune:

Am trimis actele mai departe la un pediatru care o sa ia legatura cu un centru RMN si un cardiolog/neurolog, nimik nu e programat, doar sa vedem ce spun. O sa scriu aici ce recomandari au; cand parintii vor lua o decizie in ce priveste unde o sa mearga, o sa vedem la momentul respectiv unde facem programarile in functie de recomandarile date. Medicul pediatru este un prieten de familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna seara,
Intru asa tarziu fiindca n-am avut pana acum acces la calculator. A primit Nadia un mail de la dr Sandica in care i se cerea numarul ei de telefon la care poate fi contactata, probabil va fi sunata zilele urmatoare sa i se spuna cand sa vina. Ma bucur tare mult ca i-a raspuns, abia astept sa plece cu Andreiut cat mai repede. Sper ca pe inceputul saptamanii viitoare sa-i spuna cand e plecarea.
Aramos iti multumesc inca odata pt tot, te rog cum stii cea sa scrii.
Eu va doresc o seara linistita si un weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina2222 spune:

Lavinia, ma bucur mult ca Dl.Dr i-a raspuns Nadiei. Sunt pe calea cea buna. Bravo!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

doamne ajuta! sa ajunga cat mai repede cu el.
pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

LAvinia, cum ramane? Mergeti pentru consult la inimioara la Bad si pentru RMN neuro la Timisoara?

Intre timp am facut rost de niste contacte la AKH. Ti-am dat PM pe FB. Sper sa va fie de folos.

Sanatate lui Andreiutul pufos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Andreea a ramas ca o sa o contacteze telefonic saptamana viitoare pt programare. Nadia i-a scris in mailul trimis ca vrea RMN neuro sa-i faca lui Andreiut, iar dr Sandica i-a scris inapoi sa-i lase nr de contact unde sa poata fi sunata deci ma gandesc ca le fac toate acolo. Acum pe inceputul saptamanii trebuie sa o sune si voi sti mai multe atunci. Dc nu au RMN-ul neuro acolo o sa mergem la Timisoara. Multumim
Doina, gatea multumim
Va pup si va doresc o duminica placuta in continuare.
Va scriu cand mai am vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dragele mele,
Nici nu stiu de unde sa incep. Azi a sunat-o Dr Sandica pe Nadia si au vorbit jumatate de ora, multe... Sunt asteptati acolo imediat ce au banii, nu mai este nevoie de o programare in prealabil ci doar cand au banii sa sune si a doua zi sunt asteptati. La Bad intr-adevar nu este sectie de neuro dar Dr Sandica o sa-i indrume catre o clinica de neurologie nu-i problema, dupa ce termina consultatiile, analizele, RMN-ul cardio si ce mai are de facut la Bad dupa ce o sa-l vada pe Andreiut, o sa-i trimita din partea lui la o clinica de neuro din alt oras nu mai retine Nadia exact unde, dar o sa-i rescrie sa-i zica exact sa stim si acest aspect.
Apoi au vb de dr de la Tg Mures, nici nu stiu dc e bine sa vb aici despre asta...te lasa fara cuvinte cate se aud acolo despre ei, cate a auzit acest dr despre Tg Mures, si toate din pacate nemultumiri. A mai intrebat-o pe Nadia cine l-a operat pe Andrei, ea i-a zis ca 2 dr cardiologi Suciu si Matei si inca un dr care i-a ajutat, plus anestezistul, asa i s-a spus atunci cand a trebuit sa plateasca sa pregateasca trei plicuri ca au fost trei dr. La care dr Sandica s-a socat si a zis ca nicaieri in lumea asta nu opereaza 2 cardiologi si ca nu se poate asa ceva....atunci a facut Nadia legatura, cum ca ultima data cand au fost la Tg Mures, i-a primit doar un singur dr si le-a dat aprobare doar un singur dr si anume Matei. Ei se asteptau sa se intalneasca cu dr Suciu sau cu ambii dar nu...deci...nu stiu ce sa zic...mai bine ma opresc aici.
Apoi au discutat de cardul european si de costuri. Cardul european nu poate sa-l foloseasca din pacate, cu acest card se decontau costuri pana la 1000 de euro deci aceasta varianta cade si va trebui sa stranga acesti bani sa ajunga cat de repede pot acolo. Dr Sandica nu a stiut sa-i zica costurile de la clinica de neuro cu exactitate ci doar informativ, ei trebuie sa aiba la ei in jur de 3500 de euro: 2000 de euro sunt mai trebuie 1500. 1000 ii vor primi de la o firma mare din Oradea care le-a promis ca in momentul plecarii le da acesti bani iar 1000 de euro plus cheltuielile de transport si cazarea sunt asigurate de o mamica cu suflet mare de aici de pe forum careia ii multumim din suflet pt tot si tuturor va multumim din suflet pt tot ajutorul vostru care ni l-ati dat si care ni-l veti da si pt rugaciunile voastre, pt tot, nu am cuvinte sa multumesc forumului despre copii si mamicilor pt tot ce au facut pt nepotelul meu pana acum.
Va rugam cine are posibilitatea de a ne ajuta sa strangem cei 1500 euro putin cate putin se strang, acest pui mic are nevoie de ajutorul nostru, Dumnezeu i-a dat o sansa- trebuie sa-l ajutam sa ajunga la clinica din Germania. Conturile in care se pot face donatii se afla pe prima pagina.
Va multumim mult si sper sa vin cu vesti bune.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramos spune:

Vezi daca se poate face plata cu card la clinica din germania si o sa pre-platesc 1000E pentru Andrei. Din pacate numai asa pot sa trimit banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Aramos, se poate face plata cu card la Bad. Eu am platit ambulanta cu card bancar.
Problema este suma care va trebui platita. In functie de substantele folosite si de tipul investigatiei. Poate fi o suma mai mare sau mai mica.

Lavinia, ma bucur tare mult ca sunt asteptati in Bad. O data deschisa colaborarea cu dr Sandica, sunt pe drumul cel bun. Ce a fost la Mures deja este istorie. Trebuie sa se concentreze pe ce este si ce urmeaza a fi facut in privinta lui Andreiut. Te am sunat tarziu, e drept, insa abia acum m am eliberat. Sunt alaturi de voi si stiu ca de aici inainte nu poate fi decat bine. Sanatate lui Andrei! Ne auzim maine seara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramos spune:

Cu siguranta suma e mai mare de 1000E indiferent ce substante s-ar folosi, deci daca as plati in avans (si spun in avans ca sa fie sigur parintii lui Andrei ca au banii si sa nu stea sa se gandeasca oare s etine de promisiune) ar fi ok, pentru ca ei vor mai avea de completat diferenta.

Mergi la inceput