Andrei micul invingator are nevoie de o noua sansa

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Revin cu rugamintea cine poate sa-i ajute sa ajunga maine la Tg Mures, mai au nevoie de 145 ron, au pe cont 55 ron si au nevoie de diferenta pana la 200 ron pt motorina. Stiu ca pt unii suma aceasta li se pare un nimica dar ei nu au nici suma aceasta.Va multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramos spune:

Ar trebui sa aveti banii in cont. Drum bun la Tg.Mures si astept vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramos spune:

Am vorbit cu 2 doctori in Timi#537;oara, un neurolog si un operator de RMN. Au nevoie de diagnosticul dat ini#539;ial pentru care a fost operat. De asemenea au nevoie de detalii in ce prive#537;te interven#539;ia chirurgical#259;, cum a fost f#259;cut#259;, ce fel de valva mecanic#259; este, prognoze si recomandari.

Mi s-a spus ca in momentul cānd am informa#539;iile sa le trimit pe email si doctorul va lua leg#259;tura cu centrul de RMN si vor lucra cu un neurochirurg pentru a investiga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dimineata,
Magda multumim Flacaul tau cum mai e?
Aramositi multumesc enorm pt tot, banutii au intrat pe paypal, multumim din suflet. Acum am vb cu Nadia despre plecarea la Timisoara, ea pana vineri stie incotro sa o apuce, adica dc merge dincolo sau nu. Te rog nu o intelege gresit dar prefera dc poate sa mearga dincolo, simte ca face mai mult pt Andreiut, eu nu pot nici sa-i zic sa mearga aici,nici sa mearga dincolo, e copilul ei si doamne fereste se intampla ceva cu el nu vreau sa zica ca dc ar fi mers dincolo altfel ar fi fost, e decizia lor si pana vineri vom sti. I-am spus toate aspectele, i-am zis ca ai posibilitatea sa-i ajuti cu Timisoara, iti multumeste din suflet si pt banutii trimisi si pt toate sfaturile si implicarea si dc nu pot merge dincolo sigur vor veni la Timisoara pt investigatii. Inca odata iti multumim si sper sa o intelegi
Inca nu stiu nimic despre ei, astept sa ma sune dupa ce au rezolvat actele.
Va si revin cu vesti mai tarziu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Lavinia, noi suntem bine, mergem in aprilie la control.

Sper sa fi reusit sa rezolve cu actele la Mures; azi am auzit si eu de fetita dl. dr... Poate ca cineva ii va fi ajutat daca tot au ajuns acolo.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dragele mele,
Imi cer scuze ca nu am revenit ieri cu mesajul dar n-am putut. Au fost la Tg Mures si i-au scris pe fisa de externare din spital undeva in josul paginii ca e de acord cu RMN-ul, parafa si semnatura, sper ca e ok asa. I-a mai zi dr despre faptul ca Andrei se trezeste noaptea plangand sau urland si despre faptul ca da din cap mai ciudat cateodata si ca e agitat, dr a zis ca nu e normal dar ca o sa vada la controlul de un an si nici operatia a zis ca nu e ok dar a zis ca tot atunci o sa vada si cu operatia. I-a zis Nadiei ca RMN-ul neuro sa-l faca dar cel cardio nu, nu i-a dat alte modive doar a intrebat-o ca pt ce-i trebuie? asta in conditiile in care Andreiut are chist la inimioara si de 8 luni de zile nu s-a resorbit asa cum ziceau ei...in fine...Nadia se gandea deja ca daca ii ascune dr ceva si nu-i zice legat de inimioara, dar cred ca in disperarea ei deja e exagerata. Au platit si hatriile ce le-au cerut...oricum a facut cerere sa-si scoata dosarul de acolo, dar doar intr-o luna pot merge personal dupa ele, dar la controlul de un an o sa le ia si altul acolo nu mai merg.
Cam asta a fost ziua de ieri pt ei.
Aramos te rog scrie-mi un PM cu adresa ta de mail sa-ti pun actele lui Andreiut sa le ai in cazul in care vor merge la Timisoara. Iti multumesc inca odata si tuturor ca multumim ca ne sunteti aproape.
Magda ma bcuur ca sunteti bine, un mare pt Rareselul tau si sanatate multa!
Va doresc o zi buna si mai revin eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina2222 spune:

Buna!

Lavinia, cum adica operatia nu e ok?! Aaa, ei nu au fost cu Andreiut si asta doar au povestit doctorului.
Daca mai iese lichid din operatie, ar trebui recoltat de acolo si facut analiza pentru a se vedea exact ce microb exista. Din pacate la noi in Ro exista acei microbi intra-spitalicesti care fac foarte mult rau, mai ales acestor copii. Cu acea infectie (daca se dovedeste a fi) nu e de glumit pentru ca poate duce la endocardita bacteriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Lavinia, unele lucruri imi sunt greu a le intelege. Din ce scrii tu inteleg faptul ca operatia nu este ok, faptul ca este agitat noaptea si plange nu este ok. Doctorul daca a vazut lucrurile acestea TREBUIE sa astepte implinirea anului pentru a face recomandari si investigatii suplimentare????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramos spune:

Trimis PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dragele mele,
Inca nu a vb Nadia in Germania, asteapta sa ajunga prietena ei, astept si eu cu sufletul la gura sa stie odata ce-i de facut cu Andreiut.
Doina operatia nu mai supureaza, cand au fost la Timisoara i-a dat dr betadina sa-l faca pe operatie si nu mai colecteaza nimic doar ca se mai inroseste...sper sa fie bine pana la urma.
Andreea se pare ca nu e asa urgent pt ei...nu stiu ce sa spun, eu iti zic ce mi-a zis Nadia, au fost acolo joi dar fara Andreiut fiindca este nevoie de o programare in prealabil ca sa-l primeasca i-au spus despre el dar au zis ca doar la un an sa vina pana atunci nu...si mie mi se pare revoltator sa amani atata dar ce putem face noi...de aceea vor ei sa mearga inainte de a merge la Tg Mures sa vada ce e cu Andreiut. Oricum saptamana viitoare vor merge ori la Timisoara ori in Germania, sa vedem mai tarziu dupa ce vb cu Angela in Germania.
Aramos am trimis mailul cu datele, multumesc.
Mai revin cu noutati cum le am!

Mergi la inceput