Andrei micul invingator are nevoie de o noua sansa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dimineata!
Vin cu noutati...asa cum vi-a zis Andreea luni sunt asteptati cu Andreiutu la Timisoara pt a-l consulta acolo un medic cardiolog. Va multumim din suflet pt donatii fiindca fara de voi nu puteau merge nici pana la TimisoaraIti multumec Andreea, Doina pt toate informatiile pretioase
Nmaau intrat banutii, multumim mult
Paula_m multumim.
Sper din suflet sa nu fie nimic grav cu operatia lui si sa-i gaseasca un tratament Andreiutului sa-i treaca si chistul de la inimioara si lichidul de la cap.
Va si va doresc o zi buna!

Rareselul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Mai este doar o zi pot sa zic pana ajunge Andreiutu la Timisoara, am emotii, sper sa fie bine si sa i se gaseasca un tratament sa-i treaca lichidul la capsor, chistul iar operatia sa fie bine sa nu trebuiasca redeschis..fiindca am auzit ca in ulele cazuri a fost necesara chiar redeschiderea operatiei pt a curata locul la alti copii. Sa ne tineti pumnii pe luni.
Va pup si va doresc un weekend placut!

Rareselul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

multa sanatate, te asteptam cu vestile Lavinia !!!

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Multumim, sper si eu sa fie bune, maine cand vin de la servici am sa intru sa va spun!

Rareselul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dimi!
Deja la ora aceasta Andreiut e in drum spre Timisoara, de la ora 9 au programare. Doamne ajuta sa vina cu vesti bune. Tine-ti-i pumnii. Va multumim si va doresc o zi buna!

Rareselul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Tin pumnii stransi pentru Andreiutul drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina2222 spune:

Buna,
Lavinia, Andreea, aveti ceva vesti?!

mamica de baietzel Darius

Darius s-a nascut a doua oara
Darius 1 an
www.facebook.com/media/set/?set=a.247048438657385.78784.100000566922149" target="_blank">Darius 2 ani
pozele lui Labuta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dragele mele!
Imi cer scuze ca nu am raspuns pana acum, nu demult am ajuns de la servici, am alimentat odrasla si am intrat cat de repede am putut.
Au fost la Timisoara la dr. Lacatusu si le-a confirmat acelasi lucru ca si la Tg Mures si aici, chist la inimioara si lichid la capsor. In privinta lichidului nu se poate pronunta deoarece nu e de specialitate, iar la neuro nu era nimeni ca sa poata sa-i trimita. I-a facut eco la inimioara sau ekg nu stiu cum se numeste unde se vad clar aritmiile de la inimioara, am si facut un scan dupa el, nu stiu dc trebuie sa-l trimit undeva sau cum sa-l atasez aici. Ideea e ca le-a recomandat sa mearga cat pot de repede afara cu el pt un RMN de specialitate si analize complete, dar si la controlul de 1 an la Tg Mures doar ca pana in aprilie e mult pt el sa stea cu problemele acestea. Va rog din suflet cine are posibilitatea sa ne ajute cu cat de putin pot, putin cu putin se strang sa putem sa-l ajutam din nou pe Andreiutz. Aici la Oradea le-a spus la neuro ca lichidul nu e de la operatie ci ca acuma s-a format, va dati seama cate pareri, clar trebuie vazut si de altcineva si unde este si aparatura buna si mai performanta.....sper din suflet sa reusi sa-l ajutam pe Andreiutz sa faca analizele si RMN-ul de care are nevoie ca de aer.
In legatura cu operatia de ce se inroseste nu a stiu sa le zica foarte multe, a zis poate e de la mancare, poate s-a atins el, poate organismul elimina firele. Ultima variant-a ar fi varianta corecta dar nu se stie dc e asa, i-a dat ceva crema cu ce sa-l faca si sa-l urmareasca.
Va multumim din suflet tuturor ca i-ati ajutat sa ajunga la Timisoara, i-au mai luat si din medicamente caci nimic nu primeste compensat Andreea, doina multumim pt toate informatiile pretioase si ac ne sunteti alaturi cu totii.
Tuturor care ne poate ajuta cu orice suma va multumim si sper sa reusi sa-l ajutam inca odata pe Andreiutz.
Va si va doresc o seara linistita!


Rareselul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramos spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavinia.p

Buna dragele mele!
Imi cer scuze ca nu am raspuns pana acum, nu demult am ajuns de la servici, am alimentat odrasla si am intrat cat de repede am putut.
Au fost la Timisoara la dr. Lacatusu si le-a confirmat acelasi lucru ca si la Tg Mures si aici, chist la inimioara si lichid la capsor. In privinta lichidului nu se poate pronunta deoarece nu e de specialitate, iar la neuro nu era nimeni ca sa poata sa-i trimita. I-a facut eco la inimioara sau ekg nu stiu cum se numeste unde se vad clar aritmiile de la inimioara, am si facut un scan dupa el, nu stiu dc trebuie sa-l trimit undeva sau cum sa-l atasez aici. Ideea e ca le-a recomandat sa mearga cat pot de repede afara cu el pt un RMN de specialitate si analize complete, dar si la controlul de 1 an la Tg Mures doar ca pana in aprilie e mult pt el sa stea cu problemele acestea. Va rog din suflet cine are posibilitatea sa ne ajute cu cat de putin pot, putin cu putin se strang sa putem sa-l ajutam din nou pe Andreiutz. Aici la Oradea le-a spus la neuro ca lichidul nu e de la operatie ci ca acuma s-a format, va dati seama cate pareri, clar trebuie vazut si de altcineva si unde este si aparatura buna si mai performanta.....sper din suflet sa reusi sa-l ajutam pe Andreiutz sa faca analizele si RMN-ul de care are nevoie ca de aer.
In legatura cu operatia de ce se inroseste nu a stiu sa le zica foarte multe, a zis poate e de la mancare, poate s-a atins el, poate organismul elimina firele. Ultima variant-a ar fi varianta corecta dar nu se stie dc e asa, i-a dat ceva crema cu ce sa-l faca si sa-l urmareasca.
Va multumim din suflet tuturor ca i-ati ajutat sa ajunga la Timisoara, i-au mai luat si din medicamente caci nimic nu primeste compensat Andreea, doina multumim pt toate informatiile pretioase si ac ne sunteti alaturi cu totii.
Tuturor care ne poate ajuta cu orice suma va multumim si sper sa reusi sa-l ajutam inca odata pe Andreiutz.
Va si va doresc o seara linistita!


Rareselul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!






Deci intr-un cuvant doctorii din TM nu au vrut sa faca nimik, cata ignoranta, nu inteleg cum pot face asa ceva, in special ca bati atata drum cu un copil bolna.

Lavinia ar ajuta daca ai pune un rezumat aici:

Unde trebuie sa se duca;
Cati bani sunt nevoie;
Cati bani sunt stransi deja;

Informatiile sunt presarate peste tot pe forum, ar ajuta daca ar fi toate intr-un singur loc.

Mergi la inceput