DGASPC sector 5

DGASPC sector 5 | Autor: Bedrosmart

Link direct la acest mesaj

Buna si la multi ani turor pe anul asta!

Am si eu nevoie de o informatie, pe care nu reusesc deloc s-o gasesc pe net:
Stie cineva programul de relatii cu publicul de la DGASPC sectorul 5 si ce acte cer pentru alocatia copilului? Din pacate, primaria sectorului 5 e SINGURA din Buc care n-are site .

Telefonic nu reusesc sa-i contactez deloc si mi-e tare greu, cu copilul de o luna, sa plec teleleu prin oras fara sa stiu nici programul, nici ce documente sunt necesare.

Imi cer scuze moderatorilor daca n-am postat subiectul unde trebuia, dar n-am stiut unde in alta parte.

Multumesc anticipat pentru ajutor.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Imi raspund tot eu, ca intre timp am aflat informatia si poate vreodata mai are cineva nevoie de ea:

Numarul de telefon de la Primaria sector 5 este 021 314 43 18. Raspunde centralista, cereti sa va faca legatura la biroul Alocatii, daca doriti alte informatii.

Programul este: luni-miercuri 9-13, joi 12-16, vineri nu se lucreaza cu publicul. Este coada, dar merge repede, iar doamnele de acolo sunt destul de amabile (nu stiu cum reusesc, in debandada si mizeria din primaria aia).

Lista de acte necesare pentru alocatii si indemnizatii o gasiti pe siteul celor de la sectorul 6 si este valabila si la sectorul 5.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Multumesc de info!
As mai adauga, nu uitati sa adaugati la dosar adeverinta ca nu sunteti datoare la stat. pt asta se merge la DIRECTIA IMPOZITE SI TAXE LOCALE - SECTOR 5 Str. M. Kogalniceanu nr. 8
tel. 021-314.69.11 sau 021-314.69.18
programul e de dimineata (8.30 sau 9), pana la 16.30, mai putin miercuri cand era pana 18.30.
Asta o poate face numai mama, personal din pacate. se elibereaza intr-o ora jumate de la depunerea cerererii tip. Nu uitati, inainte sa depuneti cererea, sa intrebati la ghiseul 4 daca aveti datorii la amenzi si taxe, sa nu stati la cozi degeaba. cererea tip se da la ghiseul 1. ar fi bine sa aveti un card bancar, in cazul in care aveti datorii, se poate plati acolo pe loc, DOAR cu cardul.
a, trebuie si timbru fiscal de 2 lei. dar este si pe acolo o posta.
macar altii sa nu se plimbe cu copilul in brate, cum m-am plimbat eu.


Si livretul de familie! la alte sectoare, se poate si fara, facand o declaratie pe proprie raspundere. la sect. 5, noooo. macar cu asta nu dureaza mult, i-am dat buletinul, cert. nastere si cert. casatorie. originale, fara copii.

si confirm, domnitele de la primarie care au primit dosarele, erau destul de amabile.

Succes!

Mergi la inceput