Topicul lunii - castigatori

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Castigatoarea lunii martie este Laura25 pentru mesajul:



E sambata seara, ora de culcare. Dupa o negociere scurta, il las sa se bage in pat cu o punguta de piese lego sa mai mestereasca la o masinuta cat eu citesc povestea. E destul de tarziu si am avut o zi plina, cu multe activitati. Bianca adoarme pe la mijlocul povestii, el continua sa mestereasca. Termin de citit si in soapta, ma roaga sa il ajut cu masinuta. Mai punem noi cateva piese, imi explica ce vrea sa faca, apoi deodata imi spune "mami, sa nu te superi, dar eu ma culc un pic' si isi pune capul pe perna. Ii spun sa stea sa strang, sa se aseze sub patura. Zice 'Nu, ca dorm doar un pic apoi ma trezesc sa te ajut la masinuta'. Il pup pe brajor si ii spun ca poate sa doarma cat vrea, ca eu iau piesele si ma duc in camera cealalta, la lumina, sa fac masinuta , sa nu o deranjam pe Bianca cu veioza aprinsa. Imi multumeste si se aseaza la locul lui, sub patura. Ma mut in sufragerie si mesteresc de zor la masinuta. Vine si tati sa dea o mana de ajutor, cand il aud strigandu-ma incetisor. Bag capul pe usa si intreb daca m-a strigat. Imi spune "da, te rog, vino sa stai aici, sa ma adormi putin". Ma asez in pat langa el, se lipeste cu spatele de mine, il cuprind in brate si imi bag nasul in parul lui ce miroase dulce, a sampon de bebelushi. Imi vine sa il strang tare, tare si ... sa opresc timpul. Sa ramanem asa, eu mamica lui, un baietel care ma roaga "sa il adorm un pic", apoi aluneca in lumea viselor,fericit si fara griji, lipit de mine.



Multumim celor care au facut nominalizari si va asteptam ca de obicei sa faceti nominalizarile lunii aprilie.
Felicitari castigatoarei si o rugam sa ia legatura cu "centrala" in vederea intrarii in posesie a premiului.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Frumos, frumos, frumos!
Laura, draga, de-a lungul timpului, m-ai distrat, m-ai enervat...iar m-ai distrat si iar m-ai enervat...no, ai ajuns sa ma faci sa si plang. Felicitari, din toata inima, pentru mesajul pe care l-ai scris! Sa i-l pastrezi lui Rares.


Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Uau! Ce sa zic!? Multumesc mult! A fost o surpriza pentru mine sa ma regasesc in lista de propusi, nici nu ma gandeam ca voi castiga. A fost doar un moment despre care am simtit nevoia sa povestesc, nu ma asteptam sa imi citeasca prea multa lume mesajul. Va multumesc!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cassady spune:

intr-adevar un mesaj emotionant in care ne regasim toate mamicile, pe bune ca m-ai facut sa plang, trece asa repede timpul...azi e copil si il adormi in brate si cand te trezesti deja e adult si isi adoarme la randul lui puii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Si eu plang, ai spus totul atat de frumos....esti o mamica extraordinara

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Laura ce frumos si emotionant. Felicitari ai niste copii extraordinari si tu esti o mamica extraordinara

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream


Daca va place un vot va rugam nnd1si nnd2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Foarte frumos, Laura! Felicitari!
Dat fiind ca am si eu un baietel care ma pune sa ma uit in oglinda, sa vad cat sunt de frumoasa, cea mai frumoasa din lume, m-am emotionat rau de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumesc mult!

Si daca tot 'crapa chelea pe mine" (cum se zice in Moldova) de mandrie, vreau sa il laud pe fecior ca a castigat azi cu echipa din care a facut parte premiul I si premiul special pt momentul artistic la concursul 'Micii pietoni'.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Laura

felicitari!

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

FELICITARI!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput