dezamagita de doctorii ginecologi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olina87 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana

Am inteles, deci araioana e ruda sau chiar doctorul respectiv incognito - daca asta e drept la replica...

Eu mi-am exprimat opinia vis-a-vis de acel doctor, fara insa sa atac un alt utilizator, acuzandu-l ca "scrie lucruri neadevarate despre dl. dr". Sesizezi diferenta ?

Dana & Amelia (21.06.2011)
nu, ca nu ma duce mintea asa departe

da' sesizez ca ataci tu un user, in ciuda faptului ca negi asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

OK.

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

nu este o regula ca daca ai dus o sarcina pana la capat cu succes si fara probleme, atunci si celelalte vor fi la fel.
eu am nascut normal si cu o sarcina fara probleme in anul 2003, un baietel.
in 2009 am mai avut o sarcina care a avut mari probleme. am nimerit la un medic ginecolog priceput care m-a trimis unde trebuia si am descoperit trombofilia. am urmat tratament si am nascut normal, la stat, un alt baietel perfect sanatos.
acum, medicul cu care am nascut, un profesionist si un medic cu bun renume, nu m-a ajutat cum as fi considerat eu. era de garda, avea 13 cezariene programate si o sala de nasteri plina cu femei care stateau si pe scaune ca nu mai aveau loc in paturi. am fost dezamagita, dar in acelasi timp am inteles ca nu trebuia sa ma tina de mana, toata treaba o faceam eu .
succes in gasirea unui medic bun, dar cel cu renume nu e neaparat si cel mai bun din simplul fapt ca daca isi ia prea multe paciente nu le poate trata cu toata atentia pe toate.
parerea mea...

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia88 spune:

imi cer scuze pentru raspunsul meu intarzaiat...Nu cred ca dumneavostra imi intelegeti durerea!! iar doamna dr nu a fost insutruita de domnul doctor deoarece cei de la garda l-au sunat in fata mea si nu a raspuns asa ca mi-a facut chiuretaj la urgenta, ca sa nu mai zic ca cei de la garda s-au minuat ca mi-a dat sa iau artrotec acasa, dar banuiesc ca Domnul Dr a stiut de ce mi-a dat, pt ca nu am pus niciodata la indoiala profesionalismul dansului...plus ca nu l-am sunat in totiul noptii ora 9:30 cumva este toiul noptii?ma indoiesc!! NU AM COMENTAT NIMIC URAT CI DOAR MI-AM SPUS OPINIA !. bANUIESC CA DUMNEAVOASTRA sunteti asistenta revoltata de la telefon.. LA O SARCINA CU PROBLEME AVAND IN VEDERE CA DOAR CE PIERDUSEM DE CURAND O ALTA SARCINA BANUIESC CA AVEAM NEVOIE DE ATENTIE!!! NORMAL CA AM FOST SUPARATA. Nu cred ca am denigrad cu absolut nimic imaginea domnului dr atat timp cat nu am contestat profesionalismul lui...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karina01 spune:

aveti grija cu doctorii ginecologi, nu va luati dupa ureche si recomandare ci mergeti sa vedeti. Eu eram cat pe ce sa nu mai merg la doamna doctor torkashvan constantina de la clinica Hilmi tocmai pt. ca am citit undeva ca dansa nu este cea mai buna. Cand colo, dimpotriva, este foarte buna, o femeie pur si simplu minunata... insa.. sunt multi oameni cu intentii dubioase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutzica77 spune:

Buna ziua!
Stiti cumva ceva despre dr. Mihaela Cocosila din Bucuresti (clinica Medas Titan)?
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Artrotecul, in Franta se ia acasa ....

Eu nu o sa inteleg veci, cum e treaba asta cu sunatul doctorului la orice roa din zi si din noapte. Am o urgenta, noaptea merg la urgenta. Eu nici nu am mobilul doctorului meu. Are si omul ala o viata.

Ca nu a venit sa te vada a doua zi, da, nu mi se pare corect.




Vicky, Printzesone and BB (23+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

mcoca mie mi se pare in regula sa ai numarul medicului de telefon , in special in astfel de cazuri . aici este romania si daca cumva ai spus ca mergi la medicul x , esti lasat balta , chiar daca esti la serviciul urgente . eu am ajuns la urgente din cauza cardiaca si am facut greseala sa spun ca am facut cateva teste care infirma diagnosticul lor de infarct . in momentul in care am aratat hartiile , s-a achimbat medicul la fata si mi-a spus : atunci mergeti la medicul x ( imi pare tare rau ca nu am avut nr de telefon , deoarece era chiar sefa medicului de la urgente care m-a vazut ). medicul care era de garda avea datoria sa imi salveze viata , a jurat . deci ...?

poate in alte tari civilizate nu ai nevoie , dar aici este musai .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruta1 spune:

prietena mea a avut ceva probleme cu coagularea sangelui, dar cu tratament a dus sarcina cu bine si are acum o fetita frumoasa si sanatoasa; a nascut la Medsana, cu dl dr Vythoulkas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Gabriela, daca tu ai dat peste un medic nebun nu inseamna ca sunt toti asa.
CE teste ti-a facut medicul de la urgente, ce consult?
Ca daca nu era o urgenta este normal sa iti spuna sa mergi in continuare la dr respectiv.
Si in Germania cand vin pacientii la urgente fara sa fie de fapt urgenta ii trimitem la medicul care se ocupa de ei pt tratament ambulator.


Mergi la inceput