Gala cei mai iubiti la Desprecopii - 2011

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Un brat de pentru toate nesabuitele care mananca sushi in Madagascar. Imi fac serile frumoase si ma ajuta sa trec peste o parte din stresul zilnic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Am si eu o listoaie dac-oti avea rabdare s-o cititi.Asadar, flori pt:

In pr rind pt toate fetele de la Adoptii si in special pt Manuelita.

Pt toate fetele de la Umanitare.

Din categ 'anul asta am mai invatat/aflat ceva', le mentionez pe Doruletz si Bird pt topicul cu Homeopatia.

Pt un sfat cald, o mina intinsa la nevoie, prezenta agreabila: Marius, Roxy

Categ 'pers care merita citite oriunde ar scrie': Mihaelka, Capcaunul.

Categ cel mai fin umor: Capcaunul

Categ 'inteligenta combinata cu sensibilitate':daniela-b

Categ 'mesaje care mi-au placut':

Matzaila-pt mesajul despre iubirea ce i-o poarta fratelui

Chuny-pt mesajul in care sta la fereastra (de-afara spre interior)si-si priveste familia si isi imagineaza ca,daca ea n-ar mai exista fizic, n-ar mai putea sa intervina si sa-i ajute pe copii, un mesaj tare sensibil si frumos

Rall-pt feminitate, parca lasa o dira de parfum pe unde trece

Viviana-pt calm, rabdare, blindete, bun simt

Fomalhauti-pt intelepciune

Categ 'mesaje savuroase': Anca 74

Categ 'face bine sa le stii pe forum':Andacos,Kariguld.

Michelle-usa pt bunatate, disponibilitate, nejudecarea aproapelui, vederea binelui inainte de vederea raului

Si de altfel pt toate habotnicele crestine.

Ca si pt Hannen pt taria nezdruncinata in credinta ei.

Am flori si pt absenti, orice ati spune, forumul era mai viu si mai dinamic cind scriau si ei.

Mai aveam si categoria micsti, jumate zmeura- jumate flori, dar i-am uitat, daca mi i-oi aduce aminte, oi edita, daca nu, mai bine tac, cum bine m-a sfatuit cineva ieri la un topic.
Ca si-asa-s mai multe zmeure decit flori.

Craciun fericit! La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

mamagiuliei pt. frumusetea interioara (din postari, mesaje private, sprijin moral dezinteresat)

odiseea brumarei nov-dec2011 (in special, pt. ca suntem pe aceeasi lungime de unda luny, bedrosmart, miereamara, cristi07, dana n.)

prietene vechi, re-descoperite, adra_bell, ancadragoman, vasari ...

si nu din prea mult exces de zel sau linguseala, forumul DC in sine, pt. mine a fost anul asta de ff mare ajutor (cu sau fara voia sa) psihic si moral.

marius pt seriozitate si si obiectivitate, desi uneori nu mi-a picat bine

rufus, laura25, marina ii citesc cu placere, atunci cand ne intersesctam pe undeva, la vreun sb.

tanti zavaidoc pt. umor, de multe ori mi-am descretit fruntea citinudu-i postarile ...

******
in al 9-lea cer ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Mamagiuliei pentru ca exista.
Marius pentru ca e el.
Gusta pentru sufletul cald, eleganta si felul in care ne-a strans pe toate in jurul ei.
Viviana si Kariguld pentru ca sunt mereu o oaza de echilibru si de bine.
Mamele puiutilor de la umanitare, niste eroine pentru mine .
si multi altii

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> In sufletul meu

Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Gala cei mai iubiti la Desprecopii - 2011. Un titlu (al catelea?) - de parca ar mai conta. Asa ar trebui sa inceapa in mod gresit o gandire analitica. In aceasta seara m-am intors de la o intrunire cu vechi colegi de invatatura ce s-a organizat in 3 zile si a tinut 3 ore. Ce legatura are cu subiectul de fata? Aparent nici o legatura. Si totusi in cele 3 ore am ras cu lacrimi, am baut o bere, am mancat cascaval pane si iar am ras pana ma durea stomacul de ras. A fost ceva greu de descris, atat de placut, atat de reconfortant incat cele 3 ore mi s-au parut o vesnicie. Reintors acasa zambesc, ba chiar rad desi nu atat de furtunos dar ma imbraca aceeasi placere subtila. Am un cuvant pentru tot. Prietenie.
Legatura cu acest subiect este simpla. De atata amar de vreme ori de cate ori intru pe DC, ma simt inconjurat de lumea mea, formata din voi, oricare ati fi in felul vostru specific.
Voi ati fost si ati ramas cei mai iubiti la Desprecopii si in 2011.
E al naibii de simplu.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Uf, imi este asa greu sa fac nominalizari!
Toti membrii forumului imi sunt aproape pentru ca fiecare reprezinta un univers aparte.
In lumea asta infinit de variata zambim, plangem, ne doare, oftam, pasim, cadem, ne ridicam, gandim, concluzionam, invatam, dorim, castigam, pierdem...

Asta este Viata. Virtuala, dar reprezentativa.

Eh, bine, am, totusi, si simpatii deosebite:
Laura25, Marina, Capcaunul, Marius, Mamagiuliei, Gusta, Alinuk - pe care imi pare rau ca am ratat ocazia sa o cunosc -, Corap, LadyJ, Rufus, Rrox, Mihaelka, Iarina, Lorelei, Lali, Kariguld, TantiZ, Ralcat, Katya, Ruxij, Nelia, Gaby_K, Giulia71, Mirela, Florin, Buli.

La categoria "vin sec, negru" - TOATE fetele amatoare de sushi ce m-au facut sa rad seri la rand.

Ah, sa nu o uit pe Anca74.

La categoria cel mai dragut avatar: pantoful lui Corap.






Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

La categoria: Punctul pe I: Mitzaila 89! Pentru umor, pentru felul in care a reusit sa sintetizeze o situatie vulgara fara sa se coboare la nivelul autoarei topicului si pentru zimbetul pe care mi-l aduce de cite ori ma gindesc la mesajul ei!

quote:
Ca sa fac un rezumat.
V-ati calutit dupa care ati plans pentru ca v-ati calutit dupa care v-ati calutit din nou ca sa fiti siguri ca ce s-a intamplat prima oara a fost pe bune dupa care ati citit mesaje de la sotie dupa care din nou v-ati calutit dupa care v-ati decis sa mergeti la psiholog ( prea multa caluteala strica) iar asta e considerata de catre tine drept o mare pasiune si te intrebi daca o sa rezisti sau cum sa faceti ca sa nu raniti sotia prea tare. Dupa care banuiesc eu ca din nou ati dat-o pe caluteala.
Parerea mea sincera e ca ai gresit din postare si ca ai vrut sa treci ginecolog nu psiholog. Nu de alta, dar psihologul trebuie sa aiba cu ce sa lucreze si sa aiba niste profunzimi de sondat iar din postarile tale singurul loc cu caracteristicile astea apartin ariei obstetrica-ginecologie. Si sa pare ca mai mult explorezi resursa asta decat ceea ce tine de emotii sau trairi. Nu-i mai bine sa nu irosesti banii contribuabililor si sa te duci tu din prima la medicul potrivit?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

oho ho hoo

rost de party la o GALA aleasa!?

Merg sa-mi pun rochia de seara, sa-mi fac un remember si revin.

zic daca-i bal, pai bal sa fie:
sampanieee, artificii, valsuri




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

in loc de...Sarbatori Binecuvantate!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:


nananaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
pregatita toata lumeaaaaaaa???



Nu m-am putut hotari pe care sa urc pe cea mai inalta treapta, asa incat.... la egalitate, fiecare in TOP pe podiumul sectiunii aferente



1.sectiunea iniMoshi, raspandaci ai Spiritului Craciunului:
Papanash, Gusta, Cricor, Teutz, Gabby, Miremia, Dandusha, IoanaPos, Aka, Alex&Sara, ManuelaCrina, AncaDragoman, DariaStoica,Anya, DiCristea, Mari_Paun, Mihaela770, Boticelina, Veronicach, Lulu77, Rall, DianaAlex, Laura25, Laura-s
(lista e deschisa, nu as vrea sa uit pe nimeni)
pe cateva le vedeti aici:
16 dec, Opera pt copii

o echipa de iniMoshi

la final de eveniment


2. sectiunea FORTA COMUNITATII, forta implicarii..."pai cu pai se face snopul"
toti cei din lista de aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169121&whichpage=1


3. sectiunea 'oamenii din spatele scenei"
Mirela si Florin


4.sectiunea 'cel mai cu atitudine Mosh" (oare primul Mosh DC in carne si oase!?)
sotz de Dandusha, Moshul cel care a impartit darurile copiilor membrilor DC la evenimentul de Sarbatori de anul acesta
un Mosh pe cinste

5.sectiunea "new entry in mare fortza si avant comunitar"
Deceneus

6. sectiunea "taticii DC"
Rufus, Capcaunul, Marius

7 sectiunea "umor, subtil si gentlemen... cu suma viciilor constata totusi"
Capcaunul

8. sectiunea 'marii absenti' carora le duc lipsa
Conchita, Beren, etc



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

in loc de...Sarbatori Binecuvantate!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

o nominalizez pe Gianni-Catalina Ardelean,pt imensul ajutor pe care mi l-a dat.
Lilimara, din aceleasi considerente.
Anca Dragoman, pt ca exista.

toate fetele de la umanitare, in special cele de la bazar.

Multumesc DC pentru tot ceea ce faceti!




Mergi la inceput