Multumiri Moshului DC de la copiii orfani

Multumiri Moshului DC de la copiii orfani | Autor: alinuk

Link direct la acest mesaj

Am fost la ei.
Cu Mosh Craciun.
I-am gasit in aceeasi casa, in care lumina nu pare deloc generoasa.
Cu fetisoare mici si ochi iscoditori.
De data asta am ghicit, jucaus, cate un licar de speranta in fiecare privire....doar s-au ingrijit din vreme sa scrie Moshului Scrisorele.
Am ajuns spre dupaamiaza, nu dormeau. O parte dintre ei erau acasa, altii inca la scoala.
Ne-am imprietenit rapid, am cantat, am dansat... in asteptarea Moshului, care s-a lasat asteptat pret de vreo 20 minute.
Inainte de venirea marelui asteptat, am facut o diversiune cu ei, le-am propus un joc... sa facem si noi o surpriza, cand vine sa nu ne gaseasca
(adica sa ii indrept spre o camera de unde nu aveau sa vada intrarea lui Leon Magdan - caci el avea sa fie Moshul nostru astazi - intr-o incapere unde sa se pregateasca pentru 'reprezentatia' de rigoare.)

Au intrat in joc, au topait nerabdatori.

http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/sets/72157628499656045/

A intrat Moshul si din momentul acela ... zambetele largi si luminoase au inundat incaperea.
Fiecare a stat in bratele Moshului.
Au vorbit, au mai spus poezioare, au descoperit impreuna in sacosa ... www.flickr.com/photos/23251288@N07/sets/72157628147251707/" target="_blank">dorinta lor ascunsa si transmisa prin scrisorele.

Aura isi admira rochita si privea la papusica ei frumoasa. Am intrebat-o daca-i place si mi-a raspuns: "E superba, are rochitza de printesa, nu o sa o scot din cutie, sa nu se strice"
Bogdan se uita la adidasii primiti si a zis la un moment dat: "Uau..chiar sunt nike!? Eu vroiam adidasi pur si simplu"

Voi oameni dragi, ai acestei comunitati, ati facut posibil ceea ce s-a intamplat astazi in viata acestor copii orfani.


Am mai ramas jumatate de ora dupa ce Moshul a plecat, i-am urmarit cum se bucura si cum nu-si mai vedeau capul de atatea pungutze, jucarii, adidasi..etc

Cu siguranta si acum, cand va scriu, multi se mai invart in jurul cadourilor sau altii isi iau cu ei la somn jucaria preferata.



iata mesajul lor pentru comunitatea DC
http://www.youtube.com/watch?v=9zlrTyPvnNo&list=HL1324402950&feature=mh_lolz


(ii multumesc prietenei mele Lorena, care m-a ajutat astazi sa duc la bun final aceasta actiune)



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Alinuk,nu pot zice decat SUPERBBBB .MI-s lacrimile in barba.E atat de usor sa faci fericiti niste copii care nu au prea multe bucurii in viata
O intrebare am si eu....de unde ai tu atata energie si entuziasm,ca si ieri ma uitam la tine si ma intrebam ce baterii folosesti sa imi vinzi si mie pontul ca am mare nevoie
Inca o data FELICITARI tuturor celor care au contribuit cu cat de putin la aceasta actiune.LA MAI MAREEE !!

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

mi-am dorit sa aduc "Spiritul Craciunului" in sufletelele lor dragi asa cum o fac cu proprii mei copii

nu e niciun secret Lumi, e simplu...
e ceva minunat sa aduci bucurie si sa daruiesti unui copil cu ochisori plini de speranta, e ceva unic!!!


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Felicitari!!!!!!! Superb ca de obicei, se citeste bucuria in ochii lo. Ce fericiti sunt.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Felicitari!!!
Impresionant!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


... mi-au dat lacrimile ... Alinuk, nu mai am cuvinte, vreau numai sa te imbratisez ! esti o invingatoare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Felicitari!!! Ce copii frumosi si fericiti am vazut!!!


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Alinuk, iaca m-ai facut sa plang la ora asta! Emotionant! Bravo! Imi imaginez cu cata bucurie si emotie si-au desfacut cadourile si cat de fericiti au fost ca au primit ce si-au dorit. Chiar, de unde ai, nenica, atata energie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Impresionant, multumim Alinuk !

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Scriu si eu printre lacrimi, impresionant, mai ales declaratiile celor doi copilasi...

Eu vreau sa multumesc MoshuluiDC si iniMoashelor, ca anul asta chiar am simtit ca vine Craciunul urmarind subiectele acestea!



mama de fulgulet din noiembrie 2006 si de fratiorul acesteia octombrie 2010!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Felicitari tuturor celor implicati in aceasta extraordinara actiune! Felicitari alinuk! Bucuria copiilor cred ca e cea mai mare rasplata pt efortul depus.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput