Clubul "babelor" FIV-oase

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Pai daca samira are voie sa posteze pana naste, asta inseamna ca si eu am voie, da? ca asa cum a spus si ari si eu sunt veterana pe-aici!!!
Fetelor va pup si va urez ca acest capitol sa va poarte noroc si sa va vad cat mai repede gravidoase!!!


Laura



19+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

normal, lacurici, mama de samburache Noi ne chinuim sa ramanem gravide. dar nu doar ca sa vedem ca se poate, ci ca sa netinem copilul in brate. Daca totul s-ar limita la a vedea un test pozitiv, ar fi un drum mult prea usor. Din pacate, sunt cazuri in care, dezi am vazut acel test pozitiv, drumul s-a intrerupt si am fost nevoite sa ne intoarcem la linia de start. Deci trebuie sa parcurgem tot drumul, iar finalul este cel cu un prunc puternic, sanatos, care mananca, cu putere. Ca de aici, incepe un alt drum

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:


aristica asa este cum ai spus tu ai mare dreptate clubul babelor. Of nu stiu daca ma mai tineti minte nu am mai scris de mult pentru ca nu am ce scrie dar in rest am citit tot timpul.
Uite ca mai trece un an si noi tot aspirante am ramas dar intr-o zi va iesi soarele si pe strada nostra!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Laura tu ai voie sa scrii cit vrei si ce vrei!
Aristico numai tu puteai sa retii reclama cu pricina , auzi si tu sa suga bietul bebelus la taica-su.... Lasa ca nu marimea conteaza, ci calitatea !! ( asta e tare, nu?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

adrianaady bafta la fiv normal
aristica esti criminala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Calitateee??? ohoo, pai la cat'a sfarcul are ta-su', eu zic ca-i calitatea-ntai
miha mai trece un an, asa-i, dar vezi, cum zicea adriana pe prima pagina: vine un an nou, in care avem multe planuri.
Uite, eu, de exemplu, am de facut cariotipul in ianuarie, daca-i bun, histeroscopie la o luna-doua dupa. Apoi, daca si hormonalele-s bune, in primavara, fac urmatorul FIV, la Acibadem, Istanbul.
adriana strange banuti pentru alt fiv la greci.
balanta spunea ca s-a hotarat pentru urmatorul fiv.
samira se roaga si noi alaturi de ea, pentru beta pozitiv. deci, anul asta, 2012, e doar un alt an plin de sperante

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

sunt destul de "baba" pt subiectul vostru?
lupta pt bebe a inceput acu' 9 ani!
ne am mobilizat si noi , ne am ridicat si mergem mai departe!
voi studia si eu clinica din Turcia sau altele , deocamdata profitam de sarbatori , apoi voi trimite mail uri in lume sa compar pareri si intr un final vom decide unde facem urmatoarea incercare! Eventual ceva analize in plus insa nu tare avem ce ca la noi totul e in grafic, sotul sta f bine iar eu nu am trompe in rest cuplul ideal pt a concepe un bebe!

bafta tuturor!



FIV 1 - april 2008 - Cluj - pozitiv dar SEU
FIV 2 - noiembrie 2009 - Avignon - negativ
FIV 3 - april 2010 - Avignon - negativ
FIV ICSI 4 - septembrie 2010 - Avignon - negativ
FIV 5 ICSI - april 2011 - Marseille - negativ
FET 1 - iunie 2011 - Marseille - pozitiv dar sarcina fara embrion (ou clar)
FIV ICSI 6 -decembrie 2011 - Marseille - negativ!

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Citat:
citat din mesajul lui brunadria

sunt destul de "baba" pt subiectul vostru?

si'nca-cum!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

aristica, tocmai imi gasisem o noua preocupare - sa caut un nor de zapada pe cer - cand iar ma faci sa citesc pe forum!


LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

aristico,te-a mancat f tare si nu te-ai lasat pana nu ai deschis clubul
pana ma hotaresc io ce fac...am si io o ocupatie...ca deja cautam cai verzi pe pereti si trageam cu ochiul la forum

Mergi la inceput