de ce am nascut prematur

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdelaNegriu spune:

multumesc Histamina ! de fapt voi sunteti cele care ne faceti sau ne ajutati sa ne privim cu alti ochi prin faptul ca vedeti in noi ceea ce noi nu mai luam de mult in seama .Dumnezeu ne vorbeste in diferite moduri si prin diferiti oameni ,pentruca vrea ca noi sa stim cit de mult a investit el in noi. M-ai facut sa zimbesc la aceea comparatie cu verighieta mi-am adus si eu aminte de Miriam cit de mica si cit de fragila era cind am nascuto .Acum este mare(in comparatie cu atunci) si chiar daca are aceste probleme de sanatate totusi stie sa ma faca sa rid stie sa aduca fericirea pe chipul meu.,copii acestia stiu sa daruieasca mai mult de cit stim, sau putem noi sa le daruim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Am citit povestea ta si regret mult ca micuta ta are probleme asa de grave, insa stiu ca a fost o luptatoare ... Frica de o viitoare sarcina cu aceleasi probleme sau mai ales cu aceleasi urmari ... este fireasca si eu o experimentez ... sub o forma asemanatoare ... asa ca te inteleg.

La mine datorita trombofiliei am risc crescut de preeclampsie, desi pana la 28 de saptamani si 3 zile cat am avut la nasterea micutei mele Gabriela Catalina nu am avut astfel de probleme si chiar daca pana azi la 28 de saptamani si 2 zile de sarcina cu bebe mic din burtica la fel nu au fost probleme ... insa riscul exista. Pe de alta parte cauzele unei preeclampsii sunt nenumarate, insa faptul ca micuta ta a fost atat de micuta ma duce cu gandul ca ar fi bine sa investighezi o posibila trombofilie, cel putin gena PAI responsabila de preeclampsie. Iti doresc multa putere, sanatate tie si intregii familii si sa luati cele mai bune decizii in ceea ce va priveste.

28 Saptamani si 2 zile


MTHFR A1298C – HOMOZIGOT si PAI 675 4G/5G – HETEROZIGOT
Trombofilie descoperita la prima sarcina tratament pt trombofilie de la 10 saptamani de sarcina: Clexane 0.4, Acifol 5mg 2/zi, Dr. Heim Satu Mare
O fetita Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 nascuta prematur la 28 de saptamani devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

poulici,ce veste mare!sa dea Dumnezeu sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

muaaaaaa, p@ulici, ce citesc aici! sa dea DD sa ajungi la termen cu sarcina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

p@ulici,sper sa iasa strumful la 39 d espat,dar,daca va iesi la 36 sau 35, nicidecum mai devreme,te asteptam cu drag la noi,ca avem niste esente de prima clasa,toti superbi,strumfosi si dornici sa se joace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdelaNegriu spune:

p@ulici si eu ma bucur pentru tine ,si totodata iti admir curajul. Eu inca nu am puterea sa fac lucrul acesta dar vreau sa fiu bine informata cind se va intimpla ,multumesc pt informatii. Da va trebui sa fac aceste investigati. Domnul sa fie ocrotirea ta.Ma rog ca El sa te ajute sa mergi cu bine pina la capat si sa-ti dea un bebe sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Fetelor
Adela nu ai ce sa admiri curajul ... bebe a venit neprogramat ... eu nu mi-am mai dorit un copil al meu ... din teama de a nu mai pierde un copil. Acum ... traiesc clipa


MTHFR A1298C – HOMOZIGOT si PAI 675 4G/5G – HETEROZIGOT
Trombofilie descoperita la prima sarcina tratament pt trombofilie de la 10 saptamani de sarcina: Clexane 0.4, Acifol 5mg 2/zi, Dr. Heim Satu Mare
O fetita Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 nascuta prematur la 28 de saptamani devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdelaNegriu spune:

p@ulici Domnul iti va purta de grija .Eu iti doresc sa treci cu bine peste aceasta perioada si sa te bucuri de un bebe sanatos .

Zimbeste ISUS te iubeste

Mergi la inceput