de ce am nascut prematur

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdelaNegriu spune:

multumesc mult Cati sunt f uimita cind vad cu cita rabdare si dragoste ma ajuti,cind tu ai atitea probleme de rezolvat cu Raisa si plecarea in Mexic.Ma rog domnului sa fie cu voi in continuuare si sa va ajute in tot ceea ce faceti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalma spune:

Cati si Adela , cuvintele sunt de prisos. nu stiu ce as putea spune mai mult decat ca sunteti mamici speciale cu copii speciali.
Am citit povestea Raisei si am realizat cat de norocoase am fost cateva dintre noi...Va admir pentru puterea de care dati dovada, pentru increderea nesfarsita in bunul Dumnezeu si imi amintesc cum in spital fiind, doctorii incercau sa ma pregateasca pentru ce ar fi putut urma in evolutia Dariei (nu multe lucruri incurajatoare) si tot ceea ce imi doream si ma rugam in gand in timp ce ei vorbeau era ca ea sa traiasca.
Ma rog ca Dumnezeu sa fie alaturi de voi in contiuare sa va dea puterea si sprijinul de care aveti nevoie.
La multi ani, sanatate si progrese cat mai mari in 2012.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdelaNegriu spune:

multumesc pentru cuvintele frumoase ma bucur ca Daria este bine si ca ati trecut cu bine peste momentele acelea despre care vorbesti.Si noi va dorim "AN NOU FERICIT"cu multe realizari si binecuvintari."LA MULTI ANI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdelaNegriu spune:

Cu ocazia intrari in noul an doresc tuturor celor de pe forum" AN NOU FERICIT"si implinirea toturor dorintelor "LA MULTI ANI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

adela, sa fii puternica! te vom sustine si financiar acolo unde este linkul! nu trebuie sa ne multumesti, este o solidaritate din inima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdelaNegriu spune:

ok ,dar ma voi ruga domnului sa va rasplateasca pt tot ceea ce fsceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Dalma multumim din suflet pentru cuvintele atat de calde!
Intr-adevar Dumnezeu ne da putere si nu ingaduie niciun necaz fara sa ne trimita si mijlocul de a iesi din el. Am invatat sa nu imi mai fie teama de nimic in viata cand imi pun increderea in Creatorul nostru. Si m-as bucura tare daca acest sentiment de incredere razbeste dincolo de cuvintele mele si ofera optimism cuiva!

Sanatate din belsug, pace si bucurii va doresc voua tuturor mamicilor si piticilor vostri minunati!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_rainbow spune:

adela si katteryna, multa putere va doresc in continuare, sunteti 2 femei puternice cu 2 copii speciali. va doresc din suflt ca bebeii vostri sa fie intr-o zi la fel ca ceilalti copii. nu stiu ce as putea sa va spun acum sa va mai aline durerea si sa va incalzeasca sufletele, dar suntem alaturi de voi!

eu sunt o mamica norocoasa de baietel prematur la 35 de saptamani, dar slava Domnului a fost si este un copil ft sanatos. are 2 mici problemute se pare: fontanela nu e bine inchisa, dar mi-a spus pediatra ca mai este timp, si testiculele nu sunt bine coborate in scrot si, la fel, mi-a spus ca mai este timp pana la 3 ani, deja au mai coborat un pic. acum sunt insarcinata iar in 5 saptamani si 5 zile, astept cu nerabdare sa merg la dr sa incep injectiile si sper din suflet sa fie bine. am 2 ingerasi sus la ceruri care sper sa aiba grija de Lucas si de bb din burtica. o sa ma rog la ei sa aiba grija si de fetitele voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdelaNegriu spune:

multumesc pentru dragostea cu care ne incurajati sa mergem mai departe.Dumnezeu este cel care ne da puterea de a trece biruitori prin aceasta incercare.Cu el viata este mai usora si viitorul mai luminos .Ma bucur pentru voi pentru baietelul cu care Dumnezeu te-a binecuvintat si ne rugam ca Dumnezeu sa va poarte de grija pe mai departe, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

adela, katy,va multumim ca ati intrat aici.
pt mine sunteti niste mamae ff puternice.ne aratati cat de usor puteti trece peste situatii peste care eu personal, nu stiu daca as fi trecut.

aici sunt mamici incercate, mamici care au suspinat luni de zile pana cand esentele lor au devenit niste strumfi in adevaratul sens al cuvantului.

imi amintesc ca la 3 sapt verigheta meaera groasa cat glezna strumfului meu.

Mergi la inceput