FIV la Giulesti ? Intrebare

FIV la Giulesti ? Intrebare | Autor: musete

Link direct la acest mesaj

Dragi fivoase,
Stiti cumva care medici , in afara de dr, Marinescu B., se mai ocupa de fiv la Giulesti? Am anumite motive pentru care nu as vrea sa mai apelez la doctorita Moisa, dc o cunoasteti careva..Nu am avut o experienta prea placuta cu ea...
Si, eventual, cum as putea sa contactez pe cineva de acolo in aceasta problema.

Va pup si va multumesc, Musete


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana33 spune:

Museteai curaj ca mergi acolo.Incearca si la dr.Ion Ionut,macar sa fii pacienta lui daca tot cu Marinescu trebuie sa faci.E un om nemaipomenit,nu se compara cu nimeni de acolo.Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Roxana,am auzit de dr. Ion Ionut. Stii cumva, face si el FIV, ma rog, adica ET-ul???

Cu drag, Musete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariuca83 spune:

Buna
Musete la Giulesti fac fiv doar: Moisa, Marinescu si Niculescu.
Ai luat vreo decizie in acest sens? Si eu as vrea sa incerc in fiv aici si nu stiu cu cine....inre Marinescu si Niculescu ca la Moisa nu vreau ca de bine nu am auzit deloc de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana33 spune:

Musetesa inteleg ca tu ai embrioni congelati deja la Giulesti?Daca da,atunci du-te si fa ET cu domnul profesor,daca d-nul dr.Ion Ionut nu face FIV.Mie mi-au stricat 7 ovule bune cu ICSI de a2a zi si scria in dosar ca-mi trebuie ICSi de prima zi.Dr.Coricovac a fost maiastra embrioloaga care nici macar n-a citit dosarul.Iti urez succes.Vezi ca si MedLife-ul a intrat in programul de FIV gratuit,daca n-ai succes cu ET,eu te sfatuiesc sa te reorientezi.De fapt totul depinde de embriolog si de mediile de cultura,apoi restul e treaba organismului,evident ca-i trebuie si lui sustinere medicamentoasa.Succes si ET sa fie ultima interventie de acest gen,sa se lase cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_lia spune:

Buna. Doream sa trimit doar un mesaj de incurajare, eu sunt mama unei minuni rezultate in urma unui fiv reusit la giulesti cu dr. marinescu si dr. moisa. din cate stiu eu dr. moisa este singurul androlog. chiar daca cei doi sunt mai morocanosi, cu mine s-au purat cu profesionalism si pt. bebe am trecut peste programul lor mai ocupat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi74 spune:

Ana lia felicitari...
Mai face cineva Fiv la Giulesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indra03 spune:

Buna mamici si viitoare mamici!
Perseverenta este cheia succesului!
Eu sunt o mamica fericita care are un baietel suuuuperb in urma unui ET facut de catre dl prof Marinescu. Dansul tace si isi face treaba. Nu am ce sa-i reprosez; ori de cate ori l-am intrebat ceva mi-a raspuns si am nimerit si in perioada in care era cu problemele administrative si nu numai datorate incendiului.
Embriolog a fost dr. Cocei.
Pot sa va spun ca initial am fost la dr. Niculescu la control gineco de 2 ori dar ptr ca am vazut diferentele de procedura si ma refer la intimitate doctor pacient, care la dr Niculescu NU EXISTA, in timp ce o pacienta era pe masa la consult, alta se dezbraca langa masa si inca una privea din antecamera asistentei. Foarte neplacut, desi la dansul erau de 5 ori mai putine paciente decat la dl prof. Marinescu.
Eu am fost revoltata de stil si am luat hotararea sa merg la dl prof si am facut FOARTE BINE!
Va doresc rabdare si incredere in Dumnezeu!
MULTA SANATATE !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

Va rog, care stiti sa-mi spuneti si mie, il cunoasteti pe dr. Mitran Mihai de la Giulesti??? Mi l-a recomandat cineva si vreau sa stiu si eu mai multe, face si FIV???/ Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulicagar spune:

eu urmeaza sa fac et la giulesti si sigur acest dr. nu face fiv.de fiv se ocupa marinescu,niculescu si moisa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

Citat:
citat din mesajul lui indra03

Buna mamici si viitoare mamici!
Perseverenta este cheia succesului!
Eu sunt o mamica fericita care are un baietel suuuuperb in urma unui ET facut de catre dl prof Marinescu. Dansul tace si isi face treaba. Nu am ce sa-i reprosez; ori de cate ori l-am intrebat ceva mi-a raspuns si am nimerit si in perioada in care era cu problemele administrative si nu numai datorate incendiului.

Indra, sa-ti traisca baiatul, sa fie sanatos si sa va aduca doar bucurii!
Sunt total de acord cu tine - chair daca eu nu am reusit sa duc o sarcina pana la final si sa am copii, nu am ce sa reprosez echipei de la Giulesti si, in special, profesorului Marinescu!


Citat:
citat din mesajul lui bubulicagar

eu urmeaza sa fac et la giulesti si sigur acest dr. nu face fiv.de fiv se ocupa marinescu,niculescu si moisa.
Si dr. Veliscu face FIV.
De dr. Mitran nici eu n-am auzit - nu cred ca face parte din departamentul RUA.


------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 (noiembrie 2010) --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala (ianuarie 2011) --> nefinalizat
FIV 2 (februarie 2011) --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 (aprilie 2011) --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> sarcina oprita din evolutie la 8s
FET (noiembrie 2011) --> 3 embrioni decongelati si transferati --> nereusit

Mergi la inceput