Atentie la capuse,la Borelioza,la Lyme! (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Techno spune:

Ar fi interesant sa punem aici niste link-uri (la fel ca si cel de mai sus) catre filmulete sau poze in care sa se vada clar:

- boreliile, daca se poate pe specii
- babesia
- bartonela
- ehrlichia
- micoplasma
- anaplasma

si ce coinfectii mai sunt descoperite. E bine sa se spuna (pentru cei mai necunsocatori in ale bacteriologiei ca mine) unde se remarca bacteriile si cum arata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns culyme spune:

Si eu am fost diagnosticat cu lyme acum cateva luni, asta dupa ce ani de zile am umblat pe la multi doctori si am incercat o multime de tratamente simptomatice fara nici un efect. Am terminat prima tura de antibiotice care a fost groaznica, nu am crezut ca voi reusi sa o duc la capat.
Intrebarea mea este urmatoarea: cei care ati urmat mai multe ture de antibiotice (stiu ca cineva aici a facut in jur de 4-5) cand ati observat o imbunatatire a starii de sanatate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In ce sens a fost groaznica? Si in ce a constat tratamentul? Si cat timp?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gani spune:

@Techno, am incercat sa pun poze dar nu reusesc.
@culyme, am incheiat 5 ture si pot sa-ti spun ca mai am din cand in candbzile mai nasoale dar nu sunt ca zilele de dinainte de tratament cand nici cea mai buna zi nu era ca una proasta de acum. Totul a fost ondulat, adica perioade de bine (cam dupa 2 ture), perioade rele. In timp perioadele rele au inceput sa fie din ce in ce mai scurte si mai usoare. Acum sunt cam de 2 zile nasoale la o luna de bine. Mai am de luat tratament in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Techno spune:

Nu cred ca se pot pune poze, sa ne spuna un moderator, dar poti pune ceva link-uri daca e pe ceva site-uri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ce fel de poze? Detaliaza ideea te rog

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns culyme spune:

Marius, am inceput cu 2 saptamani de naturiste (ceva antiparazitar, cat's claw, protectoare hepatice si 4 l de ceaiuri/zi). Deja din a treia zi mi s-a facut rau, in sensul ca aveam greturi, ameteli si o stare de confuzie. Apoi au urmat 3 saptamani cu biseptol, clindamicina si tinidazol care mi-au accentuat toate simptomele avute inainte de tratament si mi-au mai adaugat unele noi. Dupa cele 3 saptamani am facut 6 sapt de minociclina, tinidazol si ciprinol...iadul pe pamant. Aveam reactii herxheimer o data la 2-3 zile si chiar si zilele fara aceste reactii nu imi erau prea ok.
La mine boala e veche, am simptome de vreo 7 ani. La mine e fost cam asa: cateva luni mi-am simtit jumatate din fata ca si amortita, apoi am avut o vreme tulburari de auz, ameteli cat incape, tulburari de vedere care nu se corectau cu ochelarii pentru prea multa vreme, senzatie ca imi strange ceva creierul, cu pulsatii cumva, fasciculatii in muschii bratelor. Mai nou fac si atacuri de panica, nu pot sa intru in nici un magazin ca am impresia ca ma prabusesc. Nu tin minte sa ma fi muscat vreo capusa. La microscopia pe camp intunecat am iesit pozitiv pentru Lyme, Babesia si Bartonella.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Techno spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Ce fel de poze? Detaliaza ideea te rog

Pai spusei mai sus, nu citisi? Doua puncte:

"Ar fi interesant sa punem aici niste link-uri (la fel ca si cel de mai sus) catre filmulete sau poze in care sa se vada clar:

- boreliile, daca se poate pe specii
- babesia
- bartonela
- ehrlichia
- micoplasma
- anaplasma

si ce coinfectii mai sunt descoperite."

Se pare ca aici nu poti pune poze, asa e forumul (software) macar ceva link-uri.
Pozele/filmele e clar ca vor fi de la microscopie sau ceva tratate de bacteriologie sa vedem atat teoretic cat si practic cum arata monstrii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Partea de video daca sunt pe youtube se pot pune aici.
Daca nu sunt pe youtube, pot fi puse pe youtube si apoi aici.
Deci sunt solutii.
De exemplu:



www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@culyme sau mai bine Alex:
Eu zic ca esti pe drumul cel bun. Ai un diagnostic, ai deja o perioada de tratament, reactiile sunt previzibile si bine ca sunt aceste reactii era mai rau sa nu existe, inseamna ca se duc naibii de aceea ai aceste stari infernale.
Rabdare, rabdare, rabdare.
Plus lichide din plin - dar asta inseamna mult cat de mult - ceaiuri, plus odihna si atentie la dieta. Verzituri cat incape, sucuri naturale fresh cat incape, branza dulce, orez, banane, peste. Fara prajeli, fara grasimi, fara sare (sau cat mai putin posibil), exclus zahar (foloseste miere), fara carne de porc/vita daca nu rezisti pui dar nu prajit, legume de care vrei si in cantitati cate doresti proaspete/fierte (in abur pe cat posibil). De la o vreme te vei obisnui asa si ai sa ai surpriza ca te simti mai bine si nu te vor mai tenta fara nici o problema anumite produse. Corpul se regleaza daca ii dai sansa sa se regleze.
Ai incredere. Va fi bine.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput