Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

De cand s- a nascut Andrei, luna decembrie este cea mai dureroasa zi din an ptr noi.
Peste tot copiii sunt veseli, bucurosi ca vor primi daruri, numai la noi domneste tristetea , supararea si neputiinta. Mereu speram ca anul ce vine va aduce ceva bun pentru el, in special sanatate.
Desi suntem la o clinica in Germania ptr investigatii amanuntite, rezultatele sunt aceleasi. Nimic nou, nici o luminita.
Ne vom intoarce acasa alaturi de cei dragi.
Anul acesta vom avea un Craciun luminat de surioara lui Andrei, in varsta de 9 luni, Maria care ne va mai alina din durere, cu mutritza ei nevinovata si dulce, vom impodobi un bradutz care va avea toate ornamentele noi, vom fi in formula de 4 pentru prima data de Craciun,si vom incerca sa ne bucuram de sarbatori asa cum putem noi mai bine!
Cine stie, poate Craciunul viitor va fi unul si mai bun!


Sarbatori fericite tuturor cu multa sanatate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Anul acesa vom petrece Craciunul acasa,pe 24 decembrie facem bradutul impreuna cu fetita noastra care abia de anul asta incepe si ea sa constientizeze sarbatorile de iarna

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

si noi, ca multe alte familii, acasa in patru, asteptand pe Mos. In plus, s-ar putea sa ne viziteze o buna prietena, nu ne-am mai vazut de cativa ani. Abia astept :)

Mami de fetita si de baietel




Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nana

De Craciun imi doresc sa fie liniste, sa fiu eu cu fetele mele. Si atat. Asta e tot ce mi doresc, multa liniste.


_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Mi-as dori sa ne petrecem Craciunul la munte,unde ne-am fi putut juca in zapada,aluneca pe partie,relaxa la aer curat...dar din cauza imprejurarilor vom sarbatori alaturi de familie,acasa,in jurul mesei pline de mancaruri traditionale.



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Donati o picatura de viata pentru Bibi cu un sms la 848-2 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Ca in fiecare an,se apropie cu pasi repezi sarbatorile...Nimic nu este mai placut,mai magic, decat bradul impodobit,mirosul de portocala si savoarea cozonacului.

Privesc sus,pe cer,unde o constelatie imi spune ca Mos Craciun este pe drum...Este o cometa sau este sania lui?...Un praf magic se raspandeste in casa si cadourile apar sub brad...ce bucurie!Rasete de copil,sunet de clopotel,lacrimi in ochi...

Privesc la cei de langa mine,asezati la masa,fiecare cu viata si amintirile lui...Imi sunt atat de dragi si tot ce-mi doresc este ca aceste clipe sa dureze la nesfarsit!
In surdina se aude un colind...Luminitele bradului se raspandesc peste tot,spiridusii se ascund prin colturi...ce liniste!

Mai este putin si vin sarbatorile..."A mai trecut un an!"...suntem bine...sanatosi,bucurosi si impliniti!Fericirea?Este aici!

Craciun Fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihor spune:

Anul acesta, de Craciun, va veni pentru prima data Mos Craciun in carne si oase la noi acasa. Anii trecuti era prea mica fiica noastra dar anul acesta a cerut special sa il vada si sa ii spuna o poezie.

Bradul are si el partea lui de distractie. Beteala, globurile si instalatia devin dintr-o data cele mai interesante jucarii.

Dorinta mea de Craciun ar fi sa il petrec pe o insula exotica la caldura dar nu ar mai avea cu siguranta acelasi farmec asa ca las lucrurile sa mearga de la sine in pace si liniste. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Craciunul unui nou inceput!
Anul asta este primul Craciun fara sora mea. Inutil sa mai amintesc ce inseamna asta pentru mine. Dar spiritul aceste sarbatori minunate nu trebuie sa fie umbrit de starea mea de spirit, una normala. Imi propun, insa, sa devin capul familiei mele (ca altul nici nu mai exista...) si sa renasc buna dispozitie care a cam lipsit in ultimul timp.

Ne-am propus sa mergem la Cluj, la singura sora a mamei mele ramasa in viata. Si ea e singura, iar "invazia" noastra pare sa-i produca (dupa socul de rigoare) o mare bucurie. Intr-una din zile, vom merge si in Doda Pilii, o localitate montana din jud Cluj, unde o verisoara si familia ei (inclusiv nepoti) petrec toate momentele libere pe care le au, intr-o casuta draguta.
Cu siguranta vom colinda in Ajun pe la usile neamurilor si prietenilor, asa cum numai acolo am trait inca din copilarie. Vom merge prin piata din Mihai Viteazul, pe la tarani, ca mi-e pofta tare de ceva produse de la tara...un caltabos, un sangerete, ceva slana bine afumata si un ciupcel de jumari.
Si ne vom plimba prin oras rontaind castane coapte pe jar, ca sa ne facem siesta dupa mesele imbelsugate si tuica sfasietoare de pruna sau, si mai bine, de fructe alese pe spranceana.
Ati observat ca n-am pomenit de carnati. Asta pentru ca deja sunt gata, la zvantat, de sambata le dau fum. Chiar daca reteta-i de la bunicii clujeni, ma duc cu ei din Bucuresti, sa vada cei de acolo ca si sudistii sunt buni la ceva...
Sarbatori fericite tuturor!

PS: anul asta sunt hors concours aici, mie mi l-a adus Mosu" anul trecut pe Piccolo!

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Anul acesta vom petrece primul Craciun ACASA. In ianuarie ne-am mutat in apartamentul nostru, unde avem loc suficient pentru toate nazbatiile Cezarei si binenteles, pentru brad. Si Cezara e deja mare, stie de existenta Mosului, i-a scris o scrisorica, il asteapta cu drag. Asa ca vom avea un Craciun minunat, cu colinde, Mos, iubire, aroma de brad si scortisoara, turte de Craciun si racitura.
Va doresc Craciun fericit!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Eu vreau sa dorm...
Vom sta acasa, poate ne vom vedea cu ceva prieteni. Eu muncesc (la job) si nu pot sa-mi iau concediu niciodata de Sarbatori, asa ca la noi totdeauna se fac acasa.
Copiii il asteapta evident pe Mos cu sacul plin. Sanatosi sa fim si restul vor veni si ele.


Mergi la inceput