Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Anchete si Evenimente  Botezuri, petreceri pentru copii, taiatul motului.

Petrecere 10 ani - unde in Bucuresti?

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

ramiris
membru junior

Romania
BUCURESTI

1474 Mesaje
4 Prieten(i)

Trimis la - 12/12/2011 :  20:10:42 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite ramiris un Mesaj Privat  Reply with Quote

Petrecere 10 ani - unde in Bucuresti?

Buna seara,

Am aflat de curand ca locul unde i-am organizat anul trecut petrecerea aniversara baietelului meu s-a inchis. Era o locatie foarte potrivita si ca pret si ca dotari, curatenie, servicii si stateam linistita ca nu trebuie sa mai caut pentru cea de 10 ani care se apropie in curand.

Imi puteti recomanda ceva potrivit si la un pret decent in sectorul 4 (oraselul copiilor, city mall, Sun plaza) sau zone adiacente?
Prin pret decent inteleg max 700 RON pentru 10 copii, o peterecere standard de 3 ore fara animatori cu meniu pentru copii. Locatia ar trebui sa aiba jocuri potrivite pentru copii de 8-12 ani (ex. masa de fotbal, biliard...)
Mc D este exclus, baietelului meu chiar nu-i plac petrecerile acolo (desi mie mi-ar usura viata...).

(0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
alecxa
alecxa
membru incepator

Romania, bucurestiBUCURESTI
173 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/12/2011 :  10:04:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alecxa un Mesaj Privat  Reply with Quote
La 10 ani merge bine Laser Tag (parca este si in City Mall).
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

ramiris
membru junior

Romania, BUCURESTI
1474 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 14/12/2011 :  19:53:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ramiris un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui alecxa

La 10 ani merge bine Laser Tag (parca este si in City Mall).

Ne-am gandit insa avem si fetite printre invitati si in plus unele mamici de baieti sunt impotriva jocurilor care imita lupta (n-as putea spune ca le condamn dar nici ca le inteleg, pentru mine e un joc si-atat).
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
ymca
ymca
membru junior

Donator Andrei
 Romania, bucuresti
920 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 14/12/2011 :  21:06:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiymca Adauga semn de carte la raspuns Trimite ymca un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi am fost la b a m b i n i pe langa mall bucuresti la o petrecere de 10 ani. Cred ca indeplineste criteriile de pret. Au masa de fotbal, una de ping pong, o masa din aia pe care pui ceva care seamana cu un jeton si trebuie sa-l introduci in poarta adversa cu o chestie pe care o tii in mana ( ma rog , ceva alunecos, un hochei pe plastic), muzica, glob care arunca lumini de disco, masa sub forma de bufet suedez, loc pentru parinti separat, etc.

Editat de - ymca on 14/12/2011 21:07:41

ramiris
membru junior

Romania, BUCURESTI
1474 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 15/12/2011 :  11:29:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ramiris un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui ymca

Noi am fost la b a m b i n i pe langa mall bucuresti la o petrecere de 10 ani. Cred ca indeplineste criteriile de pret. Au masa de fotbal, una de ping pong, o masa din aia pe care pui ceva care seamana cu un jeton si trebuie sa-l introduci in poarta adversa cu o chestie pe care o tii in mana ( ma rog , ceva alunecos, un hochei pe plastic), muzica, glob care arunca lumini de disco, masa sub forma de bufet suedez, loc pentru parinti separat, etc.

Multumesc mult, iau legatura cu ei sa ma lamuresc care sunt conditiile, am gasit site-ul si seamana cu ce ne trebuie noua.

ingridnen
membru senior

Romania, bucuresti
3207 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 16/12/2011 :  10:17:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingridnen un Mesaj Privat  Reply with Quote
si eu incep sa ma interesez de pe acum, desi de abia in martie e "evenimentul"

Am fost duminica invitati la o fetita (9 ani) la Kiddies pe Baba Novac, mi s-a parut foarte OK. Cos de baschet, masa din aceea cu jeton, fotbal de masa, bile, mingii cu care sari, consola, camera separata unde s-a servit masa pt. copii. Loc separat pt. parinti, s-a putut fuma pe balcon Nu stiu ca pret cat a fost....

Ingrid si Cristi 8 ani

ramiris
membru junior

Romania, BUCURESTI
1474 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 22/01/2012 :  12:58:20 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ramiris un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui ymca

Am fost acolo si ni s-a parut ok Am facut rezervarea, urmeaza sa vedem in curand cum decurge petrecerea.

Editat de - ramiris on 22/01/2012 13:00:40

ingridnen
membru senior

Romania, bucuresti
3207 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 23/01/2012 :  11:55:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingridnen un Mesaj Privat  Reply with Quote
ramiris, cam cat ar costa ? Si cate persoane (copii plus adulti) sant ?

Ingrid si Cristi 8 ani

ramiris
membru junior

Romania, BUCURESTI
1474 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 23/01/2012 :  22:18:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ramiris un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui ingridnen

ramiris, cam cat ar costa ? Si cate persoane (copii plus adulti) sant ?

Ingrid si Cristi 8 ani

Au oferta completa pe site. E 47 de RON de copil in weekend, 42 in timpul saptamanii. Min. 11 copii cu tot cu sarbatoritul. Include meniu pt copii, bauturi pentru copii, face painting, baloane de sapun la tort. 3 ore.
Fara tort, poti sa-l aduci sau sa-l cumperi de la ei (e 60 ron kg. la ei)
Au tot felul de optiuni pentru care evident platesti extra, pentru parinti poti sa iei meniuri sau bufet sau mini prajituri/mini pateuri.
Poti sa alegi tot felul de animatori, magicieni, petreceri tematice...gasesti detalii acolo.

Noi ramanem la varianta de baza, daca adaugam la costul pt. copii si ceva pt parinti, tortul si ce consuma parintii la bar... costul nu e chiar de neglijat.

Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com