Tata de fata/baiat

Tata de fata/baiat | Autor: Rufus

Link direct la acest mesaj

Mai, ma omoara nevasta asta a mea...cica hai sa mai facem unul, ca poate e baiat...sa ai si tu un baiat.
Cand a nascut-o pe Ana, juma' de sarcina a zis ca o sa fie un...Stefan. A plans cand a vazut la eco ca-i fata, de ziceai ca naste un iepure, ceva...
Inseamna ca-s defect. Eu nu vreau baiat. Imi place cu fete. Nu-mi pasa de nume...ce, e vreun nume de domnitor, de artist, ceva?
Asta e, nu pot sa ma schimb.
Dar, oare, sunt defect? Ca nici nu-mi imaginez un bebe baiat...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Rufus tu te pui cu dorintele femeii????
sa stii ca barbata-miu nu se vedea tata de fata (si nici eu mama de fata dar asta e partea a doua ). si de cand se nascu fi-sa.. e tot topit. asa ca vechea zicala "never say never" se aplica in totalitate

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Ca nici nu-mi imaginez un bebe baiat...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Un bebe baiat arata fix exact ca un bebe-fata daca are pampersul pe el. Nici o diferenta.

Si apoi cand creste se duce la gradi si la cursul de sentimente, intrebat fiind carei persoane din familie ar vrea sa ii faca un dar si de ce, va spune ca el vrea sa daruiasca ceva tatalui pentru ca e cel mai mare din familie si stie sa repare orice, orice.
Sau cand e vorba de cumparaturi va lasa mama cu fata/fetele sa plece la supermarket sambata si el va ramane cu tati acasa sa construiasca impreuna o barca din polistiren, cu catarg si pirati.


Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai si daca e tot fata ce are? Sanatoasa sa fie si ea si ai ei. Baga mare ca vin la botez!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

De cat te gandesti ti-a luat-o inainte:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168959

asa ca baga de seama...

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Of ce ma oftic! Eu am pereche si nu mai pot sa bag asta cu baiatul sau fata la inaintare!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Pai si daca e tot fata ce are? Sanatoasa sa fie si ea si ai ei. Baga mare ca vin la botez!




Marius! Asa prieten esti tu? Pai hodorog cum sunt, botez imi mai trebuie?

Dragut, Laura...recunosc. Numai ca la noi in casa parca tot Tora s-ar pricepe sa faca o barca. Sau ar avea rabdare sa o faca.

Vad eu ca tot cu lupul tineti...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Mai greu e pana te pui pe drum - de acolo, incolo - nu mai conteaza.
Mey daca totusi puneti de-un botez, mie sa-mi spuneti ca la omul batran cu cateva luni inainte sa nu fac ceva ... emotii la inima, deh...

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Hai mai Rufus, eu tin cu tine, n-are nimic daca vrei sa fie fata si nu baiat, las' c-o sa ai si 4 baieti dupa aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io'st cu tine, tot fete am vrut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eu tin cu Liliana.
Sa scot calendarul cu bugetul previzionat pe intervalul 2012-202...?
Completeaza tu ultima cifra.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput