bebe de 9 luni nu mananca

bebe de 9 luni nu mananca | Autor: laurenta

Link direct la acest mesaj

mananca cu biberonul doar si nu ii pot pune in biberon tot ce e necesar sa manance la varsta asta,va rog cine imi poate da un sfat astept,are 8.200kg mi se pare fffff putin ,dar e fffff vioi si are o dezvoltare absolut normala pt varsta lui,dar cum sal fc sa manance cu lingurita si mai ales alimente nu lichide.sanatate multa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Laureta, parca e scris de mine mesajul tau!!Te inteleg perfect..asa era si baiatul meu..la 9 luni avea 8 kg si nu manca nimik in afara de lapte, si ala ff putin fata de cat consuma un copil la 9 luni...din pacate asa a fost al meu de la inceput..abia la 1 an si o luna a mancat cat de cat alimente..dar ff putin in comparatie cu altii de varsta lui..acum are 1,6 ani si tot rau stam la capitolul mancare...Acum la recomandarea medicului ii dau un siropel pt cresterea apetitului..cat ii dau siropelul mai ciuguleste cate ceva..cum il intrerup nu mai mananca nimik..sunt tare disperata..acum are 10,5 kg si 85 cm..E slabut dar nu anorexic..e subtirel..alearga toata ziua si e ff energic..Nu stiu ce sfat sa-ti dau..eu am incercat tot ce se putea fara izbanda...Vreau sa stii ca te inteleg perfect, stiu cum e cand te strofoci sa faci 3 feluri de mancare in speranta ca macar din unul va gusta si nu-i asa, stiu cum e cand dupa 6 ore de nemancat nimik el tot iti da peste lingurita..offf..Multa sanatate si bafta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

noi am fost prematuri,asa ca avem 7,4 kg la 1 an si 4 luni,dar era complet fara pofta de mancare. i-am dat VIUSID si a facut minuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Histamina, am citit povestea voastra si m-a impresionat ff tare..esti o mama minunata, sa-ti traiasca minunea!!!
LA UN AN ARE ABIA 4 KG?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

a, 7,4 KG..SCUZE..NU STIU CE A AVUT CALCULATORUL MEU CA NU APAREA DECAT 4 ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

7,4 kg.scuze.
luptam,dam 16 mil pe luna,dar merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Histamina, am citit despre Viusid si din cate am inteles e un imuno-stimulator, deci da si pofta de mancare?..ca si imuno-stimulator ai vazut ca are vreun efect? eu ii dau pt imunitate Bronho-Vaxom..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Scumpa de tine , trebuie sa va fie ff greu..e greu cu un bebe sanatos , nascut la termen, dar cu un pui asa mic..e greu, dar cand sti ca faci asta pt minunea ta parca nu mai conteaza...noi nu mai contam..traim prin si pentru ei..Ai un copilas ff frumos si deosebit, sunt absolut convinsa ca Dumnezeu l-a trimis cu un scop mare pe lumea asta pt ca are chip de inger.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

multam.e un scump.e minunea vietii mele.
viusid e senzational pt pofta d emancare. pt imunitate,e scump,dar merita, COLOSTRUM cu probiotice de la SECOM>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Am incercat Colostrum cu probiotice de la Child life..n-am vazut beneficii..am vb cu o pediatrra ff buna de la noi si mi-a zis ca, Colostrum-ul merge excelent pt partea digestiva..in rest e cam apa de ploaie..de aceea am continuat cu Bronho-Vaxom de care ma declar multumita! Am sa incerc Viusid-ul pt ca in prezent ii dau Peritol si la cate am citit de rau despre el nu vreau sa mai continui..cu toate ca e singurul care si-a aratat cat de cat efecte..offf..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

nu ii mai da peritol,te org.
da-i viusid,da-i orice altceva,dar nu peritol.
multa sanatate.
of,stiu cat e de greu si cat ma rog in fiecare zi sa ii fie lui bine.

Mergi la inceput