Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 23

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

dana, burloiu si iliescu sunt super bune. bravo ca ati ajuns acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

pupacim gasca de esente.
am trimis pm-uri despre intentia mea de a face si un grup pe FB.
multam fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

La multi ani va dorim si numai bine in anul care am intrat..cam tarziu dar acum am gasit si eu putin timp....Multa lume in casa..bunici copii si unchi...am inceput anul bine..mergem in picioruse....am racit putin dar a trecut...acum umblam prin toata casa sa colindam ca de stat in camera ne am plictisit...va pup mamici si pitici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ma iubeste,ma pupa,ma musca, vrea sail tin doar in brate,stam imbratisati minut eintregi.

nu exista binecuvantare mai mare!nu exista fericire mai mare!

alergam toata ziua, vrem afara si basta si ne plac cel mai mult oalele din bucataria mamei.nu mai e una cu emailul intreg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Bravo Loys!
De acum o sa va distrati si mai tare alergind peste tot.
Sa de-a Domnul sa auzim numai vesti bune anul asta, ca cea pe care ne-ai spus-o tu ca puiul tau a inceput sa mearga.
Histamina bucura-te acum cit vrea sa te iubeasca, mai tirziu o sa isi gaseasca alta fata, sa o pupe, sa o imbratiseze.

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/a
lbums/l521/Daniela_Marin/
Am mai crescut putin- http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/vara%202011%20si%20putin%20mai%20mari/?action=view¤t=IMG_0101.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Merci Danasima....Merge in picioare dar are un caracter,,Doamne ..........urla tipa se tranteste pe jos de nervi...daca nu l las sa faca ce vrea el...cu toate ca ii spun ca nu are voie ......mai tarziu sper sa nu fie asa,,,am avut oroare de copii care tipa cand nu le dai ce vor si se tavalesc cand mergi prin magazine cu ei...Eu nu cedez dar sotul da....cum da putina apa la soareci cum ii face toate mofturile si disper...Poate nu e asa grav ,,,dar cine mai are aceiasi problema ca a mea..copil cu furnici in fundulet si nervi cat casa..?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Sa nu mai spun ca e ca o mainutza se catara peste tot...e ca argintul viu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Loys e varsta la care incepe sa li se contureze personalitatea.Cam toti ajung sa faca asa.
Incearca sa-i distragi atentia cu altceva atunci cand e atat de suparat. La noi a functionat foarte bine, cateodata functioneaza si acum. Si atunci nu e nici el suparat si nici parintii nu ajung in starea aia de nervi si frustare.
Stai sa vezi ce mai urmeaza, cu varstele dificile....Noi am scapat cum cateva luni de criza de 3 ani....
Noroc ca toate fazele astea au si foarte multe chestii frumoase.
Si mai e si alta treaba: ajungi sa-l iubesti tot mai mult pe prunc.
Eu la un an nu concepeam ca pot sa-l iubesc mi mult.Si la 2 ani am vazut ca se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Subscriu la parea lui Ali.
Si la noi au inceput de ceva vreme crize de genul asta si de regula daca sint singura cu ei, le depasim mai repede.Incerc sa le spun de ce nu le dau respectivul obiect sau nu ii las intr-o camera unde vor ei, si desi la inceput abia ma aud de tipete, pina la urma se potolesc.Sau le arat ceva care stiu ca le place lor foarte tare si atunci le distrag atentia.
Dar ce te faci cind prin preajma e tati care atunci cind ii reprosez ca nu face bine cind cedeaza la mofturile lor, imi da replica"un baiat are tati' sau "o fata are tati", dupa caz.Sau si mai rau e cu bunicii, asa ca nu stiu cum va fi mai tirziu, sper din tot sufletul si eu sa nu am parte de tavalit pe jos in magazine sau pe strada....dar mi-e cam teama.

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/a
lbums/l521/Daniela_Marin/
Am mai crescut putin- http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/vara%202011%20si%20putin%20mai%20mari/?action=view¤t=IMG_0101.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Va multumesc pentru raspunsuri,,,incerc sa ii explic dar nici vorba sa ma bage in seama parca vorbesc chineza cu el..Sotul meu cand era mik a fost foarte rau pana la varsta de 5 ani...(mama lui mi a spus),Ma gandesc ca mai e si cauza dintilor care tot apar si e bine ca nul chinuie cate 2 saptamani .il doare si ies repede...Mofturos e si nu mai vrea lapte deloc....incerc sal culc cat mai tarziu ca sal pot hrani cu mamcare ca lapte papa doar putin 100 ml maxim...si noapte urla daca ii este foame..asa papa mancare..ca sai fac..adoarme pe la 00 noaptea si asta e..dimineatza papa 100 maxim 160 de lapte si se trezeste dupa 2 ore ca ii este foame..si tot asa...sper sa revina apetitul de laptic ca e tare bine...

Mergi la inceput