Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 23

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

1. am picat examenul,dar imi pastrez bursa.
pana in martie trebuie sa recuperez vreo 800 de pagini de germana si sa ma incadrez la un nivel superior.
o voi face.stiu ca pot si ca imi va ajuta Dumnezeu.
niciodata nu am fost mai puternica.

2.acum 2 ani am facut actele pt succesiune la toplita la o notorita ff faina.avea aproape 40 de ani,depresie si interdictie de la psihiatru sa faca bebe.
am tot insistat,am trimis-o la tg mures la ginecolog,apoi a inlocuit ttreptat psihiatrul cu preotul si...........azi m-a sunat.are o fetita de 4 zile,o superbitate,o cheama.....Nicoleta. si mi-a cerut sa o botez.
sunt in culmea fericirii.e superba toata povestea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

reteta cus-cus
se incing 30 d eml de ulei ,apoi se pune cus-cus pana se rumeneste.cand devine rumenit turnati 750 ml de apa fierbinte si lasati sa mai fiarba 10-12 min.apoi stingeti focul si acoperiti cu capacul.interveniti in chestiune dupa 10-15 min cand totul e umflat si delicios.
asta e reteta de baza.
strumf a manacat pana nu a mai putut.

pt adulti
in apa puteti adauga piper,cimbru,ardei iute.
dupa ce opriti focul mai puteti pune putin ulei de masline/unt.

puteti face o senzationala salata de patrunjel cu cus-cus


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

da chiar ca ce frumoasa poveste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

salutare,

fetelor bifez inca o noapte alba.
habar nu am ce sa ii mai dau sa pape seara.
ieri a mancat asa:dimineata la 8, 150 ml lapte cu miere si monogen,la 12 150 ml de consome(piure de carne,cartofi,dovlecei diluat in supa,dar gros), la ora 15 100 gr de crema de dovleac, la ora 17 cus-cus cu smantana si branzica de vaci, la ora 19.00 a ciugulit branzica de capra, paste,150 ml suc de mere.la ora 21 250 ml cereale cu lapte si miere.peste zi a mai papat 2 biscuiti si o jumatate de covrig.
iar noaptea a papat din ora in ora, de la 1 la 5 dim, inca 250 ml de cereale cu lapte.
ce pot sa ii dau peste zi sa pape ca sa nu se mai scoale noaptea????????????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Histamina, eu zic sa lasi copilul in pace si sa ii dai sa manance cand vrea el. Poate de fapt se trezeste din alte cauze. Dar din orice cauze s-ar trezi, mesele de noapte el si le va scoate singur cand va fi el pregatit.
Karla nu a mai vrut sa manance noaptea de la sase luni, in schimb pe la un an si trei luni se trezea la un noaptea cu chef de povesti si joaca. A fost o perioada de cateva saptamani cand a trebui sa fim consecventi si sa ii explicam ca noaptea nu ne jucam, nu mancam, nu ne plimbam, nu glumim, nu radem, ci dormim. Pana in final a inteles!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

multam fain joklk!
de la o vreme se posteaza la usa si incepe:mama,mama,mama mea.asa asteapta sa vin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Nasterea lui Isus sa va daruiasca pace si lumina in suflet, bucurie in tot ceea ce faceti si va inconjoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Am o veste mare!Filip a facut primii pasi singur.
Au fost 1,2,3,4,5 si dupa nu mai stiu ca mi-au dat lacrimile.A mai repetat o data experienta, asa ca sint foarte mindra de el.

Salutari tuturor mamicilor, copiilor frumosi si speciali cum sint esentele noastre si sa aveti niste zile pline de caldura, credinta si bucurie.

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

danasima felicitari!
in momentele astea uiti si de orele petrecute pe langa incubator si de momentele de deznadejde si de noptile nedormite. fericirea anuleaza si inunda totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

azi, 27 dec, la 1 an 4 luni si 3 sapt, strumf a spus caca, asa cum spune mereu, insa A FACUT LA OLITA!!!!!!!!


Mergi la inceput