Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 23

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Histamina î#539;i multumesc din suflet. Î#539;i lasasem un mesaj la mine la odisee.Joklk am primit e-mailul. Histamina l-am botezat.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

foarte bine ai facut.darga mea, dupa botez, strumful meu a avut o evolutie super.

la ce armata de preoti se roaga acum pt el, la cati prieteni l-au pus la rugaciune, nu are cum sa nu fie bine!


sa vezi tu ce strumf zburdalnic vei avea!

hai mai repede acasa domnisorule Nectarie,ca se ne vedem in parc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Histamina, multumesc mult. Doamne ajuta si Sf. Nectarie sa ocroteasca toti copii.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

bravo Ada!
dumnezeu e mare!

inca o data bine ai venit la noi!

pe cand o intalnire cu mamicile de esente!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

fetelor,
ma bucur sa va revad.
intru mai rar pt ca sunt intr-o stare de megaoboseala. am citit despre progresele ilincai-stefania, despre minunea lui filip, care nu mai face operatie, votez zilnic, impreuna cu fetele de la odiseea mea (cu care ne-am mutat pe facebook) proiectul cu prematurii, tocmai am dat votul 858.
aniela, ada, va fi bine, fiti puternice!
hista, te pupic.
noi suntem binisor, ne mai ies inca bube alergice nu stim de la ce, papam in continuare pasat (oare pana cand?), ne dam in toate tiribombele din parc, vbim si ne batem pe mami.

o pt toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Buna fetelor!Nici eu nu am prea mult timp la dispozitie,Adi sincer nu stiu cum reusesti doar tu cu copii, eu stau cite o sapt singura cu ei si deja mi se pare ca alerg la maraton, abia astept sa se intoarca socrii mei de pe unde sint plecati sa ii mai las macar citeva ore pe zi cu ei.
Intasem si eu sa votez proiectul, si sa va mai rog inca o data sa votati si voi"sa dam o sansa prematurilor' de pe site-ul http://www.impreunapentrufiecare.ro/proiecte/sanatate/6/#vote-.
Sper sa reuseasca, sa cistige pentru ca mie cind m-am internat mi-au zis la camera de garda," poate mai rezistati o saptamina ca acum nu avem nici iun incubatoir liber".
Ma rog pentru bebe Nectarie, sa dea Domnul sa citim in curind despre progresele pe care le face.
Noi ne pregatim de petrecere, sper sa fie o vreme nmmai prietenoasa decit in ultimele 2 saptamini, la sfirsitul asta de saptamina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Am uitat sa spun , Adi ca m-am mai linistit putin cind am citit ca si voi mincati pasat.Nici eu nu am succes deloc cu mincarea solida, de cele mai multe ori bafga in gura, mesteca,m apoi scuipa.Ma apuca disperarea, mai ales daca trebuie sa plecam undeva, cum am fost cu Filip, la masa de prinz nu a mincat mai mult de 5-6 lingurite niciodata.
In schimb maninca biscuiti, eventual pufuleti daca le dau, ceva mai rar si Carina maninca fructe, dar frate-su doar le miroase si atit.
Daca stie cineva vreo reteta secreta , sa ii fac sa manince normal, sint dispusa sa incerc orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

secretul la noi a constat in fructe,legume lasate la indemna lui si faptul ca nu l-am grabit niciodata.
deodata s-a trezit ca mesteca bucati mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

Toata lumea se plange de timp liber....binenteles ca si noi. Toata ziua alerg dupa fete, abia mai tin pasul cu ele .
Dana , Histamina are dreptate, lasa fructe, legume,prajiturele,etc, la indemana lor, si asa poate vor incepe sa manaince bucatele. Iti doresc un weekend plin de caldura si mult soare!!!!!
Noi nu mai mancam pasat din ianuarie, adica de la 13 luni. Fetele mele sunt asa de incapatanate, vor sa manance singure cu lingurita, sa nu cumva sa fie zdrobit ca nu mai vor. Abia reusesc sa le dau ciorba cu paine, sau vreun piure, totul trebuie sa fie bucatele; sa ia ele cu mana si sa bage in gurita.
Fetele in schimb nu spun prea multe cuvinte. Adica spun mama(cand vor), tata, caca, papa, cucu, si inca vreun cuvant. Mai spuneau calu si cartea, dar acum nu mai spun. Inteleg tot ce le spui, iti aduc tot ce le ceri, recunosc persoanele si ti le arata, toata ziua fac mancare si le da la papusi sa pape, imi arata animalele,etc. Maria spune cum face vaca, porcul, gaina si cocosul.
Inca nu am ajuns sa-mi fac probleme in privinta cuvintelor, sper sa vina cat de curand si acea perioada.
La controlul de la 1 an si cinci luni, adica acum 10 zile, la maternitatea din Iasi, unde am nascut si unde mergem la control pana la 2 ani, mi s-a spus ca fetele sunt super ok, iar cand venim in decembrie, la 2ani, sa stim macar 80 de cuvinte si sa spunem o strofa dintr-o poezie, daca se poate si in engleza. Am ramas masca. Mi se pare f mult, si nu stiu daca vom face toate lucrurile astea.
Copiii vostri, astia nascuti mici, ca fetele mele, 28 sapt, fac toate lucrurile astea??????


Crina, mami fericita de Ana si Maria, 18 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

am pus album cu poze

Crina, mami fericita de Ana si Maria, 18 dec 2010

Mergi la inceput