Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 23

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

Ada mie mi-e gandul zilnic la toti bebicii nascuti prematur, la mamicile care asteapta cu sufletul la gura sa le creasca puii... Sa va ajute Dumnezeu sa treceti cu bine peste acest hop si sa va duceti acasa sanatosi si maricei!mihaela, multumesc mult si la fel!dana ce bine ca ati scapat de operatie! eu ma gandesc ca, cu cat stresam copiii mai putin, cu atat le dam mai multe sanse sa se dezvolte singurei. Doar ca au propriul lor ritm si noi trebuie sa ne adaptam la el. piticoata mea face 4 kg . Am facut kineto 4 sedinte si ne tinem capsorul bine (acum il si ridicam), gangurim de mama focului si suntem teledependenta . Ceea ce nu ma deranjeaza inca pentru ca am timp sa rad zarzavatul de-o ciorba cat comenteaza ea la desene animate. Saptamana asta am capatat ceva muci de la fratiorul nostru, speram sa scapam repede de ei ca am luat pauza de la kineto. Si ne mai chinuie scaunul - de fapt lipsa lui. Nu face decat stimulata cu termometrul sau cu supozitor. Am ajuns cu ea la spital din cauza mucisorilor - mi-a fost teama sa nu fie racita si ne-a zis o tanti doctor ca ar fi bine sa o verificam sa nu aiba megacolon. La inceput a cazut cerul pe mine dar acum m-am calmat. Am incredere in pitica mea. E doar lenesa si cred ca nici nu-i convine sa-l faca in pampers . Serios...daca ea mai are inca de facut si eu o sterg si ii pun pampers, urla de mama focului pana o dezbrac la loc sa o mai stimulez putin sa termine...treaba. Sper ca atunci cand o sa-i diversific hrana sa se regleze singurica. Facem in continuare verde inchis (inteleg ca e de la fier - care si constipa). Gata cu subiectul asta cacacios .Noapte buna tuturor si multa sanatate piticotilor nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Multumesc fetelor. Gānd bun la Dumnezeu si sa trecem peste tot.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Ada sa iti creasca mare minunea! Spune-ne mai multe despre cum sunteti! Si Karla e nascuta la 28 de saptamani (1050 g). Acum are trei ani si opt luni!

Da-mi o adresa de mail sa iti trimit ceva frumos despre prematuri.

Dana, ma bucur ca sunteti bine! Nu iti face probleme de defectul de mers, se va corecta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Joklk , noi suntem deocamdat#259; stabili. Suntem la Polizu. Aici nimeni nu-#539;i spune nimic. A#537;tept#259;m.speram ca va dori sa lupte si Dumnezeu īl va ajuta. De māncat , m#259;nānc#259; si ne-au spus ca nu a f#259;cut probleme pana acum. Avem doar o s#259;pt#259;māna. Ī#539;i las adresa mea de e-mail: bnpelena@Yahoo. Com.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

Bine ai venit Ada, sa-ti traiasca bebe Nectarie si sa fie sanatos!!! Multa credinta si incredere ca totul va fi bine! Si eu am nascut la 28 sapt si 3 zile si acum fetele au implinit 1an si 5 luni, sanatoase si voioase! Trebuie sa ai rabdare si sa fii optimista! Multa sanatate si rabdare iti doresc!!!

Crina, mami fericita de Ana si Maria, 18 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Ada, ti-am trimis mail-ul!
In rest multa incredere si optimism.
Respira singur? Faptul ca accepta mancarea e un lucru bun.
O sa mai revin pe aici caci acum Karla trage de mine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Fetelor daca vreti si puteti, va rog sa intrati pe site-ul asta http://www.impreunapentrufiecare.ro/proiecte/sa-dam-o-sansa-prematurilor/2944 si sa votati zilnic un proiect propus de o prietena, la rindul ei mamica de prematur.
Ada, sa va ajute Dumnezeu sa trececi zi dupa zi ciu bine si sa ajungeti acasa.
Nici noua nu ne spuneu medicii mare lucru, erau ami mult decit rezervati , poate chiar si cind nu era cazul, dar Dumnezeu e Mare si cred ca veti fi bine.Din cite stiu eu Polizu e unul din cele mai bune spitale pt prematuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetele, multumesc. Azi a mancat dar nu prea mult. Acum suntem cu narendra la Domnu.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ada,
Dumnezeu si Maica Domnului sa iti ajute.
o sa fie bine.
strumf s-a oprit din evolutie la 29 de sapt sia cuma vem diatami minunea de 1 an si 9 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ada,
iertare ca nu ti-am cerut permisiunea,dar am dat numele strumfului tau la un grup de rugaciune,cu multi preoti.

l-ai botezat?
pe noi ne-a ajutat enorm.




Mergi la inceput