Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 23

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

dana, adipapazi, nu sunteti din Bucuresti?
cine mai e din Bucuresti?

poate ne vedem in parc!

imi amintesc si eu pe dr care a venit a doua zi si care mi-a spus:daca va trai,va avea un retard sever!neonatoloaga(pana sa vina dna dr Culcer) a spus:sa va bucurati daca ramane in urma doar cu 3 luni.

dna dr Culcer:asta o sa bata la fund tot ce s-a nascut luna asta in amternitate!

sunteti speciale toate mamicile de la esente!

voi stit ca eu inca nu pot vedea un incubator?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Eu nu stau in Bucuresti, pe aproape, Buftea e cam la 14 km de Bucuresti.
Cred ca da, merge si in parc dar la mine e mai greu, nu prea ma incumet sa plec singura cu ei doi, sotul meu lucreaza...cam mult zic eu...
Dar mai vorbim, acusi vine vreme frumoasa si avem mai multe optiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ola, cikas!
nicole, sigur ca sunt din bucuresti.doar nu m-am intalnit cu husbandul tau la mine la bloc?
nici ai mei nu mananca ca la carte, dar nu ma mai stresez. cand vor ei, ok, cand nu, iau un persen si imi trece

nicole, cine e dementa care ti-a zis de strumf cu retardul? sarbu? jianu?

va imbratisez pe toate. ascultati aci la mine, ca sunt profesoara: ce de elevi nascuti prematuri si cu coronitza am la scoala! deshtepti foc. asa o sa fie si ai nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

dementa cu retardu e cojocaru.

ca sa nu spun ce taxe imi percepea,cat s-a ocupat ea de copil,adica 2 sapt!
trimtiea asistenta si imi cerea scurt.

apoi a venit minunea, dr Ana Culcer.
a fost iubire la prima vedere.

ulterior am aflat ca, atunci cand am nascut, ea l-a salvat,dar l-a preluat cojocaru pt ca dna dr pleca din tara pt 2 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

doamne, nicole, bine ca m-a ferit Dzeu de cojocaru.
la noi a fost dr sarbu, o dr buna, dar cam nediplomata in dialog, in sensul ca e foarte rezervata in prognosticuri. acuma nici nu am fost cine stie ce caz complicat, dar tot ana culcer m-a scos si pe mine din terapie si mi-a dat copiii in salon si acasa. noroc cu dansa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Fetele a venit primavara si nu mai stati prin casa pe la calculator?
Si noi ne-am facut program de stat afara cea mai mare parte din timp.
Eu sint putin in dilema in ceea ce priveste operatia lui Filip.Am stat de vorba cu o doctorita, ne cunoastem de cind s-au nascut copii, si chiar am incredere in parearea ei si mi-a zis ca ea crede ca nu ar trebui sa il supun unei operatii, ca raportul riscuri/beneficii e mult prea mic, si crede ca in timp cu kinetoterapia putem obtine rezultate destul de bune.
Plus ca si medicul care trebuia sa imi semneze pentru fosrmularul E112 mi-a zis cam acelasi lucru.
Nu stiu ce sa fac, imi e teama ca indiferent ce hotarire vom lua sa nu ne para rau mai tirziu. E tare greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

dana,te inteleg.
stiu ca ai impresia ca orice faci, parca se putea si mai bine.
dr din strainantate ce spun?

a facut 37,8 si m-am speriat si i-am dat panadol.sper sa nu fie nimic grav.nu nii ies dintisorii.

raportam> 79 cm si 8,4000 kg![pk]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Dr din Austria, au spus cam acelasi lucru ca si cei de aici pina la un punct:ca interventia nu e solutia miraculoasa dar ca e de incercat.Medici de aici zic ca poate nu ar trebui sa fortam lucrurile si sa mai asteptam, dar pe urma ne-au zis ca daca e de facut o interventie o pot face si ei, de unde trag concluzia ca nu sint nici ei impotriva unei operatii dar cred ca e si putin orgoliu la mijloc(de ce sa se duca acolo cind putem si noi sa -l operam).
Nicole, vezi sa nu faca vreo viroza Sebi, asa a facut si Filip, doar febra fara alte simptome si i-a trecut cam in 3-4 zile.Sper ca la voi sa nu fie cazul.
Pot sa ma laud si eu cu 83 cm de caciula si 10 respectiv 11kg, copii mari ce sa mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

Dana cred ca ar trebui sa-i asculti pe cei din Austria, sa nu te lasi pe mana celor de aici, daca e vorba de operatie. El acum merge bine? Vezi vreo schimbare de cand ai fost in Austria? E cu dus intors, daca mai astepti poate e rau, daca va operati poate e prea devreme, nu prea stii cum sa faci. Noi suntem raciti toti. Speram sa ne revenim si sa ne bucuram de vremea frumoasa! Noi ne laudam cu 8600g, 78 cm, si 7900g, 72cm, si o multime de progrese!

Crina, mami fericita de Ana si Maria, 18 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

dam perfect pase cu mingea, ne jucam cu mingea singurel, urcam si coboram trepte singurel, tinandu-se doar de balustrada, insurubam cam tot ce vedem si de montam la fel.


Mergi la inceput