de ce nu e OK la OK party

de ce nu e OK la OK party | Autor: monsieur

Link direct la acest mesaj

am organizat ziua fetitei (3 ani) la OK party cluj (pe bradutului 28). ceea ce am patit acolo tine de domeniul fantasticului. dar sa va povestesc: incep prin a va spune ca semnezi un contract stufos...ceva mi s-a parut in neregula ca e nevoie de asa un contract pentru 3 ore intr-o sambata dupa-amiaza, cu atat mai mult cu cat din experientele mele, in nicio alta parte nu se intampla asa. ma rog, nu prea aveam optiuni, ca ne-am trezit tarziu si alte locuri erau deja ocupate. trec peste asta si ajung la taxe. spatiul pentru parinti costa suplimentar. "daca nu vreti sa platiti 80-100 lei, puteti sta pe hol" :shock: adik vreo 25 de parinti pot sta pe hol! :roll: apoi, incepe partea cu adevarat tare: animatoarele sunt de fapt de-ale casei. una mai tucuirie, imbracata in alba ca zapada (ce ironic, nu?) era sefa. cred ca e de fapt nevsta aluia care se dadea patron. ma rog. femeia aia poate fi orice, dar numai animatoare nu. in niciun caz la copii. nu a schitat niciun zambet in 3 ore (de la 17 la 20). in schimb a pus pe toata lumea la punct, pe un ton acru, superior. nu ca ar fi aviut vreun motiv sa se creada cumva superioara. de copii s-au ocupat la modul ca le-au facut niste baloane si i-au pus sa treaca pe sub o esarfa. 3 ore!!! picturile pe fata ar fi starnit invidia orcarui amator de Avatar. toate fetitele, oricat de dragute ar fi fost, aratau ca niste monstri, cu dungi negre pe fata! pot sa va asigur ca nicio fatita nu se va simti ca o printesa :evil: vorba lui caragiu: "petrecerea continua..". iar evenimentele neplacute se succed cu o rapiditate care ne-a buimacit pe toti. daca ceri inca vreo 2-3 pahare de plastic (singurele din care exista acolo, si din care sunt oricum exact cati adulti) ti se spune "au mai fost situatii din astea si trebuie sa suplimentam pachetul <plastic>" adik de la 80 la 100 lei :shock: de copii nu se ocupa nimeni, iar daca cineva intreaba daca se poate chema un taxi, raspunsul vine prompt "chemati-va singur" :o dar marile surprize vin la final: poarta e inchisa, iar daca cineva vrea sa plece mai repede ii se spune: asteptati si plecati toti sau mai multi odata" :x la ora 20.00 se opreste orice muzica (oricum in surdina) si "animatoarele" incep sa faca curat printre copii. totul se sfarseste brusc si trist. ce sarbatorita, ce parinti. GATA. ei, dar asta nu e tot. can vine momentul achitarii diferentei, surpriza maxima: " ati mai avut 2 copii fata de cei de care ati zis, adica 12 nu 10, deci inca 40 de lai in plus". nu are rost sa spun ca cei doi copii aveau 6 luni si respectiv 1 an si au stat in bratele mamelor lor IN LOCUL PENTRU ADULTI!!! :? si acum e cireasa de pe tort: "este ora 20.26 deci mai trebuie sa dati 50 de lei ca ati depasit ora 20.00" inutil sa spun ca de la ora 20, de cand s-a dat stingerea, lumea se imbraca si isi imbraca copiii, ca erau minus 6 grade afara. :shock: :shock: :shock: nici nu mai are rost sa spun ce draci aveam cu totii, de la parinti la bunici. adik la ora 19.45 trebuia sa fim toti gata, imbracati si incolonati cate doi ca sa iesim "toti odata". daca toate astea sunt OK, daca temperatura der la copii nu era nici pe departe 21 de grade, daca pozele pe care le-au facut saunt TOATE neclare si cu jumatati de capete, de nu poti folosi niciuna, daca ai stick sa dai sa ti le puna, ca nu merge inscriptionarea de CD, atunci va doresc distractie placuta! va scriu din revolta si din solidaritatea parintilor care vor o petrecere reusita pentru copilul lor. sa se simta sarbatorit, rasfatat, iar parintii sa fire respectati. sunt multe alte locuri in cluj, unde astea se intampla, dar la OK party, nimic nu e OK!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

ai putea sa le faci un review pe internet, la websitul lor, sau pe Facebook si sa afle si alti parinti la ce sa se astepte.
sau sa vorbesti cu alte mamici si sa le spui prin ce ati trecut

pacat ca va stricat petrecerea.



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Imi pare rau ca i-au stricat copilului petrecerea :(

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinamada spune:

nu cred o iota din ceea ce spui tu si eu am facut ziua fetitei mele in vara la ok party si totul a fost la superlativ am stat peste program aproape 2 ore intradevar am platit ( iti da cineva in ziua de azi ceva pe gratis ) din grupa fetitei au sarbatorit ziua acolo 5 copii si nu am auzit sa se intample asa ceva asa ca nu mai scrieti prostii ( probabil sunteti de la concurenta )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorinamada

nu cred o iota din ceea ce spui tu si eu am facut ziua fetitei mele in vara la ok party si totul a fost la superlativ am stat peste program aproape 2 ore intradevar am platit ( iti da cineva in ziua de azi ceva pe gratis ) din grupa fetitei au sarbatorit ziua acolo 5 copii si nu am auzit sa se intample asa ceva asa ca nu mai scrieti prostii ( probabil sunteti de la concurenta )


si tu esti patroana de la OK?

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput