Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(109)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

am intrat sa semnez condica ! sunt ocupata pana peste cap...facem intr-una drumuri popesti-berceni sa caram bagajele...e jale...am umplut casa socrelei de saci,pungi, pungute,cutii , etc. maine trebuie sa mergem sa vedem pe unde le bagam.

fetele si buburuzele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Buna seara!

Sunt franta,am umblat azi ff mult..dar sunt super-mega fericita

Tunde..sunt bine mami
pentru tine,sa nu te mai supere pe dl B.

Kitzy ..felicitari pentru micul ''mergator''..ce frumos
Si Patrick deja are experienta cu mersul,pupam si pe el
Edi merge cel mult 4 pasi..apoi cauta sa se tina de ceva,e fricos.

Si Mirelus are flacau mare care merge,bv mami
Pai si unde va mutati mama daca vinde ap ? si cum de tocmai acu s-a gandit sa vinda ?

Carmen,spor la treburi!

asa..spuneam ca sunt happy..azi am fost sa vizitam casa,fara sa fi stabilit vreo intalnire.
am gasit casa ridicata pana la placa de la etaj.
doamne ce emotii am avut,ce frumos arata..asa numai cu caramizi,arata super,au prins contur bucataria,living-ul,baia,dormitorul de jos
alta parte buna e ca a inchis complet cartierul,se intra numai cu telecomanda pe doua porti..deci nu ne deranjeaza nimeni. au schimbat putin traseul drumului,arata mult mai bine.
avem si vecini,un cuplu cu doua fetite,cica sunt de treaba .

Vai ce m-am laudat,dar sunt atat de fericita sa vad cum creste cuibul nostru,prima noastra casa adevarata.numar lunile deja,abia astept sa inceapa nebunia cu mutarea. promit ca nu ma voi plange de oboseala absolut deloc


va pup,ma duc la un masaj si pe urma la un film.
Nbuna


Ps..mi-am adus aminte de tine Roxx,cu ''filmul'' si ''pop corn'' hai maaa..cum sa te gandesti la asa ceva?? tocmai tu ?? si tocmai despre noi ?? :)))))))))))))))))





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Kitzy;felicitari pt umblatorul precoce

Piscotel/Lori/Mirelus;sanatate la bubulini!

Carmen;si casa voastra ce o sa faca fara voi?..aveti loc la socrii?

Simo;ma bucur pentru voi..ma bucur ca esti fericita..noi am fost azi in gradina ..si avem 2 bascule de balastru,una de piatra deocamdata..frumos si ala..dar la ce folos daca nu ne intelegem...

Mirelus;mama mama!!!!!..sper sa nu gaseasca cumnatul tau client macar 3 ani!Bravo pt motanelul mergatorRobi...

fug la nani..ma doare burta..am racit la socrii..mai bine stateam acasa!nu ma certam nici cu Bulache,...Home! Sweet Home!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

vreau si eu sa pun un anunt la bazar cu poza dar fara sa platesc. se poate?

shines, bv, ma bucur tare ca esti happy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ce fac fetele?

Eu sunt dupa o noapte dormita haotic, dar foaaarte relaxata psihic. Am avut un week-end relaxant, ne-am plimbat, am lenevit la filme, ne-am dragalit...intram cu forte proaspete in noua sapt.
Chiar, ati auzit pe la stiri daca s-a hotarat in legatira cu 30 nov - e zi libera?

In alta ordine de idei, Catalina a facut si ea primii pasi nesprijinita, dupa 2-3 pasi cade in fundulet, dar este foarte perseverenta, iar se ridica, iar cade...e dulce foc! Si ne da pupici zgomotosi!

RMBBC, posibil sa ai dreptate. Patul meu are sub saltea un placaj din 2 bucati, cu care ma chinui enorm de cate ori trebuie sa spal pe dedesubt. Daca ne ajuta DD si schimbam la anul casa si mobila si tot, urmatorul pat sigur il fac cu gratar din ala!

LUCIA; da, asa mi-a zis, poti masura cu o seringa sa vezi daca nu cumva e fix o lingurita. Ideea e ca e ditamai sticla, sigur iti ajunge mai mult de o luna.

MIMO, ce bine ca te-ai relaxat! bravo-bravo!
Despre torturi - figurinele sunt din pasta de zahar. Despre modele - nu-s asa inspirata cum mi-as dori. Studiez de zor culinar.ro, artaculinara.com (ambele au topicuri lungi si interesante despre torturi)si viorica-torturi.ro, care are si explicatii pas cu pas la multe chestii interesante.

Ghete i-am luat din obor, piele interior si exterior, talpa cu nush ce perne de aer, antialergice bla bla, am dat 100 lei.

Carti - nu mai am timp deloc din pacate. Ma asteapta juma de biblioteca de care nu m-am atins plus kindle-ul pe care l-am umplut de tot felul de chestii, dar n-am timp nici sa respir. Deci deocamdata, ciuciu recomandari din partea mea...

DOLORESS, bravo pt escapada! face tare bine, stiu!

LORI, sanatate mami! Si tie si lui Robertel!

TUNDE..nu ma bag cu sfaturi, e greu, stiu, dar nu stiu ce pot sa-ti zic...doar ca sunt alaturi de tine si te imbratisez cu drag!

GABRIELA, sanatate! Ah, ce ma tenteaza masuta aia...

KITZY, felicitari piticului!

SIMO, pffff...parca m-au luat pe mine emotiile! Super-super! Sorry pt faza cu filmul...ti-am zis ca eram praf de oboseala

ZUMZU, am pus eu anunt cu poza si n-am platit nimic.

gata, m-am intins ca o placinta.
Va pup! Noapte buna!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Seara buna si de la noi fete dragi.
Sunt la capitolul mancare pentru Patrick la ora asta asa ca am timp destul de scris!

RSZ: Cum stau atat de rau cu timpul si eu citesc o carte in n-spe saptamani. Mi-a trebuit o groaza pentru "No cry sleep solution", acum ma chinui la "Alimentatia bebelusului"... nici la jumatate nu am ajuns si am inceput-o de mai bine de o luna. Ce sa mai zic ca si imi place, deci eu perseverez cat pot!

Felicitari Darius de Mayane, Andrei de Kitzy, Robi de Mirela, Edu de Simo, Cata de Roxx pentru "umblareti".
Stiu ce fericire e... al meu deja nu mai are nici o treaba merge singur prin casa, nu mai merge mai deloc de-a busilea, decat la balcon unde am un prag inalt, dar insista sa-l treaca si pe-ala singurel!

Off topic: ce m-am enervat... cat pe-aici sa mi se arda bunatate de carnita de pui din cauza tigaii minune Dry Cooker (Dry Caca mai degraba). Si-au cumparat ai mei si am zis sa o probez si eu poate ma incanta (chiar daca eu sunt fac tigai de teflon) si m-am trezit acum ca a ramas carnea fara pic de apa si s-a si prins putin...

Sa revenim la oile noastre:

Tunde mami stiu si eu cum e ca din cauza oboselii (psihice mai mult) am ajuns sa ne certam foarte des. Imi displace si era sapatamana trecuta sa zicem si noi "gata nu mai are rost, divortam", dar ne-am revenit (sper ca pentru ceva timp!). Mi-a facut si mie niste faze de nu mi-a venit sa cred ca el e barbatul pe care-l iubesc.
Si azi dupa ce ne-am impuns reciproc, din una in alta, ca tot ma rog de el sa petreaca mai mult timp cu P (se joaca pe calculator destul de mult timp) imi zice ca "de ce nu-l las sa plang?" vrand sa zica ca eu mi l-am invatat asa "genul rasfatat". Si i-am zis clar ca atata timp cat eu am grija de el, prefer sa ma chinui eu si sa stau toata ziua "in fundul lui", sa nu pot face nimic altceva, decat sa-l las sa plange, metoda cu care nu pot fi de acord!

Un pas in fata: mi-a recunoscut ca nu stie sa se puna la mintea lui P! I-am zis ca nici eu nu stiu, dar nevoia te invata nu?

Asa ca... Tunde draga sper sa va linsititi si sa revina totul la normal, sa lasati certurile aiurea si sa va intelegeti!

Mirelush si eu iti doresc sa nu gasiti cumparator 10 ani cel putin! Asta va mai lipsea... cat despre dl B al tau, huf... sa isi revina, sa-si bage mintile in cap!!! Sunt sanse?



Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Si listuta noastra de mamici de buburuze pana la ora asta arata cam asa:

1.De_ea / 2.Tunde / 3.Madalina / 4.Lili / 5.Mirela / 6.Mimo / 7.Angie / 8.Rmbc / 9.Lucia / 10.Ana / 11.Luiza / 12.Irinuka / 13.Gabrielaromt / 14.Monica / 15.Piscotel / 16. Deea_sav / 17.Lori / 18.Rox / 19.Catalina / 20.Fragrant / 21. Zumzu / 22.Magnetism / 23.Mayane / 24.Ocsanica / 25.Andriii / 26. Bebelu / 27.Maimutzica / 28.Kitzy / 29.Carmen / 30.Simo

Mai adaug si pe-aici ca prea lung era raspunsul celalalt:

Gabi huf ce-mi facusi tu cu masuta aia de la Chicco. O stiu demult, imi face rau cu ochiul. Mai am una pe lista de "I wish for Patrick" si mai costisitoare... imi fac curaj sa o comand, noroc cu sotul ca ma ami tempereaza ca si-asa ne asteapta o cheltuiala buna zilele astea cu ocazia motului/ zilei lui P.


Carmen dar de ce trebuie sa va mutati cu totul deodata? De ce nu cate putin - cate putin? Si din cate am retinut ei stau la bloc nu? N-au vrut sa vina ei la voi?

Simo felicitari mami pentru parter! Ce super... se misca bine, hai ca in curand sunteti in casa noua! Minunatie...

Zumzu si eu am pus anunt cu poza fara plata pe bazar! De ce nu poti oare? insista!!!

Roxx multumesc frumos pentru email. N-am ajuns la un rezultat dar mi-au facut cateva cu ochiul de pe blog.

Si eu sunt suzeta umana de cateva nopti incoace... ba pe stanga, ba pe dreapta... dimineata imi aduc aminte doar fragmente!

Asa ca v-am lasat doua "pomelnice" peste care puteti sari linistite, nu scrisesi nimic memorabil!

O seara placuta, fara evenimente va doresc!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

De citit, nici eu nu prea am timp si tare-mi lipseste. Visez sa ma mut departe de Montreal, sa fac o ora cu trenul pana la servici ca sa am si eu timp de citit. Cand faceam cam o ora cu metrou si autobuz am citit de-am rupt. Cand m-am mutat la 15 minute in tren de servici, am citit mult mai putin, deci ala era timpul meu de culturalizare.
Dar mai reusesc sa mai fur cateva pagini pe zi...
In afara de parenting - Raising Your Spirited Child (ca in ultima vreme asa fac, citesc parenting si beletristica in acelasi timp) am citit Nabokov - Disperare si acum citesc Paul Auster - Mr Vertigo. Imi place mult Paul Auster, e scriitorul meu modern preferat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

[font=Trebuchet MS]neata multa cafeasi cateva briosesi multa voie buna!!!!!!!!!!!!!![/font=Trebuchet MS
irinuka...prezent si pupici!!!
la multi ani bebelusilor zilei

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

Angie

ma doare gatul ff rau




Mergi la inceput