lapte praf althera

lapte praf althera | Autor: Mihnea_BB

Link direct la acest mesaj

Buna, A dat cineva la copil lapte praf althera?
As vrea sa-i dau copilasului meu, dar cineva mi-a spus ca e foarte rau la gust si dau banii de pomana ca nu o sa-l bea.
Ma puteti ajuta?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Baby1320 spune:

Am citit despre laptele asta, dar inteleg ca este pentru copilasi cu intolerante la lactoza. Inteleg ca asta este special la el ca nu are lactoza sau mai are si alte proprietati ?

Mama lui Joshua-Luca din 6.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terishka spune:

este lapte pentru copiii alergici la proteina din lapte. eu l-am cumparat pentru copilul meu, alergic la caseina.

e intr-adevar in jur de 1 milion cutia. baietelul meu nu l-a baut, insa el era alaptat si nu prea invatat cu biberonul, s-ar putea sa fie si asta cauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corni9 spune:

in primul rand Althera este un lapte special pentru copii cu alergii la proteina din laptele de vaca. Althera contine lactoza! Nu este rau la gust, copilul meu il bea de la 6 luni si acum are 13 luni.

A nu se confunda cu Alfare, tot de la Nestle care intr-adevar e rau la gust, dar nu chiar asa de rau totusi, si care intr-adevar nu contine nici lactoza si nici proteina din lapte. Acesta e un lapte care se administreaza mai mult in cazul diareei cronice


Mergi la inceput