Andreea Cristina - sa o ajutam sa creasca

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Georgiana, ma bucur tare ca ati facut progrese. Sper ca sunteti in recuperare si astept vesti. Eu am fost absenta de pe forum, sper sa gasesc puterea sa ma intorc cu forte proaspete. Mai vorbim la telefon. Va si va imbratisez cu mult drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

Buna ziua tuturor.Am revenit si noi acasa dupa 2 saptamani de internare la Sibiu pentru recuperare.Cristina e un copil atat de bun, a muncit din greu,sa adaptat usor si colaboreaza bine cu terapeuti,chiar daca nu ii cunoaste.Am facut multa vojta si o sa continuam si acasa ,am invatat multa exercitii noi pe care o sa le facem zilnic pe langa ceea ce faceam inainte.Am facut si un control neurologic si un EEG,a iesit bine EEG-ul, la cate are ea ,este tot la nivelul de 2-3 luni,dar nu ne pierdem speranta ba din contra .Acum incercam sa le punem pe toate la punct ca urmeaza sa plecam la Oradea pe 7 pana pe 22 decembrie.CRISTINA e minunata si ne da forta de a lupta.Va MULTUMESC ca ne sunteti alaturi si va ganditi la micuta noastra.http://andreea-cristinapuiutulnostru.blogspot.ro/ ,am adaugat poze CU MINUNEA NOASTRA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Draga Momosica, ma bucur ca sinteti bine, la multi ani fetitei de ziua numelui si de asemenea si tie, sa fiti sanatoase si s-aveti numai bucurii! Iti scriu si un pm.

Si te mai asteptam cu poze si dupa tura urmatoare de terapie, sper sa va mearga la fel de bine si acolo unde va pregatiti sa mergeti, mai vorbim, va pup!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

Va multumesc din suflet pentru urari si ganduri bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

Buna ziua tuturor.Am venit acasa ,azi de la recuperare de la ORADEA.CRISTINA e bine,mare minune ca a scapat fara raceala puternica si am putut face terapiile.O multime de copii au fost racitii ea a scapat doar cu un picut de haraiala in nasuc asta datorata si polipilor.E vioaie si plina de energie,munceste fara sa planga si se acomodeaza foarte repede cu terapeutii.A venit sambata acolo si un profesor(terapeut renumit)-PASTOI ,cu studentii si mi-a mai aratat si dansul cateva exercitii de vojta ,pozitii in care sa o tinem ziua si ne-a dat mai mari sperante pentru Cristina ,a spus ca va merge normal,chiar ar putea avea uneori o evolutie spectaculoasa dar bineinteles cu enorm de multa munca.Acum asteptam sa treaca sarbatorile si pe 6 ianuarie mergem iar 3 saptamani la Oradea.Va multumim din suflet tuturor ca ne sunteti alaturi.http://andreea-cristinapuiutulnostru.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Am pus in contul de la BT 100 de lei (initialele FRG). Sa va fie de folos si Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

VA MULTUMIM DIN SUFLET,AU INTRAT BANUTII,CRACIUN FERICIT CU SANATATE SI BUCURII ALATURI DE CEI DRAGI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

BUNA SEARA TUTUROR.Va multumim din suflet pentru ca ne sunteti alaturi si pentru ca va ganditi la micuta noastra Andreea-Cristina.Va dorim ca noul an sa va aduca sanatate ,belsug,bucurii si fericire!LA MULTI ANI!http://andreea-cristinapuiutulnostru.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:


Buna seara tuturor.Am revenit si noi dupa o perioada de 3 saptamani in care am fost la recuperare la 1 MAI -ORADEA.Cristina a avut o perioada buna,nu a racit ,desi acolo am facut si bazin pe langa restul terapiilor,e mult mai activa si are mai multa incredere in ea,tine pentru putin timp caputul dar e un inceput,si e o minune de copil.E foarte atenta si zambeste mult.Acum ne incarcam bateriile ca peste 2 saptamani,pe 9 februarie mergem iar la 1 MAI ,la recuperare 3 saptamani.Nu am mai apucat sa va scriu pana sa plec ca INCREZATORI AM PROGRAMAT-O PE CRISTINA PENTRU TERAPIA CU OXIGEN HIPERBARIC, PE DATA DE 13 MAI.ACUM INCEPEM GOANA DUPA STRANGEREA BANILOR NECESARI ACESTEI TERAPII ,6000 LEI -15 SEDINTE SI 1500 LEI CAZAREA SI CHELTUIELILE SEDERII IN CONSTANTA PE PERIOADA TERAPIEI.VA RUGAM DIN SUFLET DACA PUTETI SA NE AJUTATI SA STRANGEM ACESTE SUME SI SA-I DAM MICUTEI SANSA LA COPILARIE .MICUTA NOASTRA A FOST LA VARSTA DE 5 LUNI JUMATATE ,5 ZILE IN COMA SI DE ATUNCI I S-A PRODUS O PARALIZIE CEREBRALA.ACEASTA TERAPIE O AJUTA LA OXIGENAREA CREIERULUI SI CELULELOR AFECTATE.VA ROG GANDITI-VA LA MICUTA NOASTRA,ACUM MAI MULT CA ORICAND AVEM NEVOIE DE SPRIJINUL VOSTRU,AL TUTUROR CARE CREDETI IN MICUTA NOASTRA.http://andreea-cristinapuiutulnostru.blogspot.ro/.Va multumesc din suflet tuturor care ne sunteti alaturi ,si va ganditi la micuta noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALIAA spune:

am facut si eu o donatie in contul de transilvania al tatalui andreei; banii-300 lei vor intra maine, 04.02.13, m-as bucura doar sa confirme de primire. Sa fie sanatoasa si sa creasca departe de grijile pe care le are acum, asa cum merita orice copil!

Mergi la inceput