Andreea Cristina - sa o ajutam sa creasca

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

Buna ziua.Sunt Georgiana, mamica micutei ANDREEA-CRISTINA.Va multumesc din suflet tuturor care ne puteti ajuta,multumesc doamnei care doreste sa ne ajute cumparandu-i lapte micutei si doamnei care doreste sa ne puna ceva produse la bazar,multumesc conducerii siteului desprecopii si nu in ultimul rand ANDREEI si lui GABY din partea carora avem tot sprijinul si nu stiu ce ne-am face fara ajutorul lor.Micuta noastra este binisor,am gasit pe cineva care ne poate face sedintele de kinetoterapie acasa,l-am chemat de cateva ori,puiutul nostru s-a acomodat foarte bine si chiar coopereaza cu el dar din pacate noi nu ne putem permite sa-l chemam zilnic,asa cum ne-a fost recomandat.Micuta noastra are SINDROMUL DOWN dar la varsta de 5 luni jumatate a avut o ENCEFALITA si in loc sa fie hipotona asa cum sunt copilasii cu down, ea este foarte spastica,hipotonia ramanandu-i decat la gatulet.In urma encefalitei s-au declansat si convulsiile ca apoi sa aflam ca are epilepsie.Gimnastica ii facem si noi parintii dar nu se compara cu cei specializati.In luna octombrie 2010 am operat-o la inimioara, la INSTITUTUL INIMII LA CLUJ. operatia a decurs bine,nu mai are nici un fel de tratament pentru inima dupa operatie doar sternul ia ramas putin mai proeminent dar DOMNUL DOCTOR ALIN NICOLESCU ne-a spus ca se va aplatiza cu timpul. Stim ca este mult de munca dar noi credem in puiutul nostru si suntem siguri ca cu ajutorul kinetoterapiei,al bunului DUMNEZEU si al oamenilor cu suflet mare micuta noastra se va recupera.MULTUMESC INCA O DATA DIN SUFLET TUTUROR CARE SE GANDESC LA MICUTA NOASTRA si imi cer scuze daca nu am multumit cuiva,va asigur ca o voi face,DOAMNE AJUTA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

sa scrii si daca aveti nevoie si de altele, poate hainute pt micuta, sigur se vor gasi si macar raman banutii pt terapie

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Si tu poti fi Mos Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Am sa trimit si eu niste bani pentru micuta Cristina. Sora mea este tot Cristina.

Multa sanatate.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Portocale pentru Mos Nicolae

Ajutoarele lui Mos Craciun



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Gaby, astept sa- mitrimiti linkul de unde cumperi tu lapte praf mai ieftin, de care si sa ne spuna momosica, de cate utii are nevoie pe luna.
Multumesc frumos!

Momosica, si eu sunt mamica de pui special, dei inteleg mai bine decat oricine situatia Andreei. Stiu ce este in sufletul tau si cat de neputincioasa te simti ca nu o pti ajuta in nici un fel, cand mai intervin si probleme financiare, deja durerea e mult prea mare.
Te imbratisez tare si sa dea Dumnezeu sa fiti sanatosi ca sa puteti ajuta puiul mic!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Gaby, multumesc pentru PM!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

DOAMNE nu imi vine sa cred cati oameni cu suflet bun sunt pe acest site,nu am cuvinte sa va multumesc.Va multumesc din sufletul meu de mama pentru ajutorul pe care ni-l acordati si pentru incurajari.Micuta mananca cam 6 cutii de lapte pe luna.Avem nevoie de orice ajutor:hainute,pampersi,lapte,chiar si jucarii pentru bebelusi,servetele ,orice ,noua ne este de mare ajutor deoarece toate costa bani,bani de care noi ducem lipsa.Multumesc tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Momosica
am sa trimit si eu un pachet, dar mai incolo un pic,
sa treci adresa postala sa ne putem organiza

sa ne scrii si cat cantareste fetita, ce nr ii vine la hainute



_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Si tu poti fi Mos Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

[quote]citat din mesajul lui ancadragoman

O sa pun si eu produse la bazar si banutii sa intre pentru ea

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


Multumim Anca !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

[quote]citat din mesajul lui mamagiuliei


si eu sunt o Cristina, deci trebuie sa particip
inca nu stiu cum, dar ceva tot gasesc


Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Vreau si eu sa stiu inaltimea, greutatea si nr. pe care il poarta la pampers!

Astept niste haine de la Marina, via mama mea, poate gasesc ceva pe acolo!

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...




Mergi la inceput