Andreea Cristina - sa o ajutam sa creasca

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabby2011

Ar fi grozav daca s ar rezolva cu transportul, sa mearga cu salvarea.decat atatea ore pe tren cu o fetita cu probleme........
Miha pt informatii


Gabi

Si eu zic ca-i mult mai bine cu salvarea, eu pana sa aflu de transprtul acesta gratuit cu Salvarea,ma chinuiam cu bagaje ,cu Ionela in brate,pe tren,pe microbuz,pana mi-a spus o fata de la Busteni ca am dreptul la transport gratuit cu salvarea oriunde merg la recuperare si de atunci am mers si eu numai cu ei.



Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Mihaela, maine ii trimit sms Georgianei cu nr tau de telefon. Din ce am discutat cu ea, stie de aceasta varianta a utilizarii salvarii (pentru mine a fost o noutate). A apelat la salvare pentru cateva drumuri pe care le -a facut la Bucuresti la Robanescu. Am inteles ca s- a interesat si pentru drumul pana la Oradea, iar un raspuns prealabil a fost ca pentru distante asa lungi nu ar fi fonduri. Ar exista o posibilitate, daca ar fi transportati doi pacienti, ori daca salvarea ar veni cu un pacient de la Oradea. Si ei i-ar conveni aceasta varianta, pentru ca sotul nu ar trebui sa isi ia liber, bagajele ar fi mai usor de transportat.

Oricum, maine ii trimit numarul tau de telefon si sa va auziti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Am vorbit cu Georgiana si marti merge la salvare sa se intereseze daca o poate utiliza pentru aceasta plecare.

Vreau sa va spun ca Andreiuta, de cand face gimnastica zilnica incepe sa recupereze. Manutele nu mai stau tepene, piciorusele s-au destins si ele. Capsorul inca nu si-l tine, insa daca continua asa, in timp, va reusi.

Va multumesc mult de tot pentru suportul celor care au fost langa noi. Cu ajutorul vostru, am contribuit la sanatatea inca unui copilas.

Multumesc din inima tuturor celor care ne-au scris, au trimis pachete si sume de bani.

Mergem mai departe in frumoasa poveste a vietii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Imi place cand aduc vesti bune. Georgi a rezolvat cu ambulanta pentru sambata viitoare. Solicitarea a fost aprobata pentru dus-intors.

Mihaela multumim tare.

Incep acum pregatirile. Gabita am nevoie pe pm site-ul acela de unde s-a comandat lapticul. Vrea sa faca comanda de 6 cutii, adica 100 si un pic de lei, pentru a nu plati transportul.

Pentru perioada urmatoare acestea sunt necesitatile: laptic 120 lei si doua baxuri de pampersi.

Georgi a inceput deja sa faca aprovizionarea cu medicamentele uzuale de care are nevoie, ramanand doar acestea doua de taiat de pe hartie.

Ma bucur din inima ca s-a rezolvat. Andreiuta pleaca la o cura de recuperare timp de 3 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Ti am trimis site ul Andreea.Intr adevar daca comanda de acolo economiseste o suma deloc neglijabila, pt ca in farmacii laptele lor este 34 ron cutia si de pe site 19 ron.chiar daca tb sa comande 6 cutii sa aiba o mai lunga perioada de timp, se merita
Ce ma bucur ca au rezolvat cu transportul datorita unei informatii pretioase si pleaca la recuperare cu Andreea Cristina.Ar fi minunat anul acesta sa si tina capsorul si sa progreseze vizibil.Georgi fii tare si ai incredere in Bunul Dumnezeu, ca el le vede si le rezolva pe toate !

Stiu ca vezi ce scriem si ti ar placea sa ne scrii, sper sa rezolvati odata cu cablul de net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Andreea,ma bucur ca a rezolvat Georgi cu transportul

Bazar umanitar


Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Multumesc, Mihaela de info.

Speram sa rezolvam acum si cu lapticul si pampersii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

AM vorbit cu Georgi acum cateva momente.

Marti vin la consult la doctorul de la BMF. Posibil sa faca biopsia din acea excresceenta de la limbutza. imi doresc sa nu fie un raspuns care sa ingrijoreze. Asa cum scriam in posturile anterioare, Cristinutza este suspicionata de tumora la limbuta. Asteapta si rezultatul la investigatiile facute in decembrie.


Marti cel mai tarziu ar trebui sa faca comanda de laptic, pentru ca pana vineri sa il aiba. Comanda trebuie sa fie de minim 100 lei pentru ca sa nu plateasca transport. Mai sunt de luat si pampersii. De restul se ocupa ei(medicamente, toate cele necesare pentru sederea de 3 saptamani).

Multumiri tuturor celor care ne sunt alaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Buna! As vrea sa ii cumpar eu lapticul. Spune-mi, te rog, cum procedez? Care este adresa de pe care se comanda? Daca fac plata online, se poate sa le fie livrat direct?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andreea_AS

Pentru perioada urmatoare acestea sunt necesitatile: laptic 120 lei si doua baxuri de pampersi.


Buna fetelor!
Ma ofer sa cumpar eu cele 2 baxuri de pampersi, doar sa-mi spuneti ce nr. sa iau sau cate kg are Andreea-Cristina.
Acum ca s-a rezolvat cu lapticul si cu pampersii, sper ca Georgiana sa plece un pic mai linistita la drum.
Astept un PM cu adresa Georgianei.

Sanatate tuturor!!

_

Mami de Mihnea,


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)

Mergi la inceput