Blind date pentru parinti divortati

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Aleg sa iti explic, pentru ca eu cred in critica constructiva. Nu a interpretat nimeni nicicum, un alt membru a zis ca e furtuna de nisip la mare. Ti-a dat o informatie, crezand ca planul tau e sa pleci acum... incerca sa fie de folos. Ai fost foarte indarjita, ai atacat imediat, ai aruncat cu "aprecieri". Am citit de 3 ori mesajele, nu inteleg ce te-a enervat asa. Probabil ca e ceva din spate si de asta am intervenit sa iti spun ca ai pus asupra unor cuvinte o proiectie indrajita si vehementa... nu e cazul.
Toate bune Denisa, multa liniste si distractie la mare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deennyy spune:

uite, imi place mesajul tau ca este explicativ si am inteles de unde intelegerea asa. cum suntem deja off topic, iti voi explica ce m-a iritat pe mine si ma opresc.
mesajul cu "e furtuna pe mare" chiar m-a facut sa zambesc si sa spun "uite ca se mai gandeste cineva sa faca o fapta buna" si am apreciat persoana respectiva. desi, in capul meu furtuna aia nu urma sa dureze la infinit, si de aceea am spus ca voi merge oricum.
ceea ce m-a iritat, a fost intr-un alt subiect de discutie in care am venit cu aceeasi intrebare: mai merge vreo mamica singura cu piciul ei la mare? am facut-o in ideea ca se va gasi cineva sa spuna "as merge. ai vreo idee unde? eu am mai fost la... da' nu vreau sa fie..." adica... sa se manifeste cumva in raport cu ideea si cu ceea ce isi doreste sau nu isi doreste in acelasi timp. ei bine, reactia a fost de parca eu ar fi trebuit sa stabilesc totul si sa bag pe gat ideile mele celeilalte persoane. mie mi s-a parut firesc ca toate detaliile sa fie discutate, nu impuse. unde vrei sa pleci? cand vrei sa pleci? da' tu ce oferi in calatoria asta? da' cum se pleaca?... adica... pentru mine astea toate erau de discutat cu persoana interesata, nu trebuia sa le stabilesc eu dinainte, ca nu este important numai ce vreau eu.
sper ca acum mi-am facut inteleasa nemultumirea.
pasaportul sofiei va fi gata pe 14. abia astept!
imbratisari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ernestina spune:

mamica singura.
la inceput m a intrigat subiectul dar nu e nici o informatie aici care sa fie pe subiect. acum la mare e deja prea frig sa se mai vina si sincer eu in vara am plecat cu copilul la munte. numai noi 2 si a fost super. acum cu aceste intalniri minunate, a incercat cineva pana acum ! cum a fost ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopeful spune:

Sunt tatic,ma simt penibil ca postez aici,nu cred ca se va lega ceva si totusi o fac.Ganduri bune sa aveti!

Mergi la inceput