postul craciunului

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Dulcetica, nu prea slabesti in post, eu cel putin n-am slabit niciodata si tin de ani de zile!
Din pacate anul asta nu pot sa ma alatur voua, trebuie sa mananc macar lactate ca altceva nu prea pot,asta e...
Post usor va doresc!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata si de la mine


dulcetica de slabit am slabit vreo 6 kg in 2 saptamani (fara sa mor de foame) mancand muulte dulciuri raw am incepuit cu dulciurile ca sa -mi fie mai usor, apoi ii dadeam cu salate , castroane intregi, dar era vara , era usor, aveam rosii in gradina...iarna e mai greu dar nu imposibil
uite aici o gramada de retete raw daca vrei http://bucuriebunastarehrisca.blogspot.com/2011/01/cartea-raw-blog-urilor.html

pana acum am mancat 1 banana, 2 mandarine, 2 mere si 3 felii de paine cu zacusca, diseara fac ori pateu de linte ori mancarica de linte

eu sincer sper sa salbesc putin in post , daca fac ceva miscare si seara mananc putin ...si nimic dupa 6 seara chiar slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna !
Si eu incerc sa tin postul,nu stiu cat voi reusi...dar am sa incerc.
Si eu ,tot la fel,fructe,zacusca( facuta de mine),paste cu sosuri,am provizii in congelator,ardei copti,vinete,fasole verde.Mi-ati adus voi aminte si de soia,facea soacra-mea niste chiftelute bune cu soia,sau sarmale,o nebunie.Se pot face si snitele...sunt destule feluri de mancare ,pe care le putem prepara,vointa sa avem ( asta..in cazul meu)

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianafedorca

neata si de la mine


de slabit am slabit vreo 6 kg in 2 saptamani (fara sa mor de foame) mancand muulte dulciuri raw am incepuit cu dulciurile ca sa -mi fie mai usor, apoi ii dadeam cu salate , castroane intregi, dar era vara , era usor, aveam rosii in gradina...iarna e mai greu dar nu imposibil
uite aici o gramada de retete raw daca vrei http://bucuriebunastarehrisca.blogspot.com/2011/01/cartea-raw-blog-urilor.html

pana acum am mancat 1 banana, 2 mandarine, 2 mere si 3 felii de paine cu zacusca, diseara fac ori pateu de linte ori mancarica de linte

eu sincer sper sa salbesc putin in post , daca fac ceva miscare si seara mananc putin ...si nimic dupa 6 seara chiar slabesc


6kg,oau!Bunut!
Probabil ti-ai modificat total obiceiurile alimentare ,ca altfel pare tare mult.Le-ai mentinut kg ?
Deocamdata nu capitulez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Buna

Si eu as vrea sa tin postul. L-am tinut si anul trecut, nu am dat jos nimic, ba cred ca am si pus putin.

Eu am o problema cu ce sa mananc dimineata. Chiar azi ma gandeam ca daca incep sa tin postul problema cea mai mare ar fi dimineata. Anul trecut mi=a iesit pe nas atata margarina si zacusca.

In rest ma pregatesc sa fac o zacusca (mancare) iar ciorba probabil o ciorba de cartofi cu de toate.


www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Uite o idee de mic dejun, mie imi place tare mult.
Cumpar musli si fulgi din toate cerealele pamintului, cu sau fara stafide sau fructe uscate/deshidratate etc.
Dimineata imi pun intr-un borcan fulgii cu pricina si torn deasupra apa (cita incape printre fulgi, fara sa ii acopere) cu un pic de miere. Daca musli-ul contine si fructe, mierea nu e neaparat necesara. Pina ajung la serviciu, maglavaisul e gata, semi-hidratati fulgii. E hranitor, sanatos si...plin de fibre !




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Ieri am mincat la prinz nelipsita salata de varza alba cu putine fasole.
Seara am mincat salata de varza rosie,dupa care am mincat alune ,o banana,2 mere si niste cartofi cipsuri .
Realizati desigur ca in stilul asta nu voi da jos nici un gram ,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

De cind maninc fructe dimineata stau numai la toaleta.Am mincat deja un mar si mi-e frica sa ma apuc de grapefruit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

De cind maninc fructe dimineata stau numai la toaleta.Am mincat deja un mar si mi-e frica sa ma apuc de grapefruit.

dulcetica


pai bucura-te ...se zice ca trebuie sa mergem la toaleta dupa fiecare masa principala

eu aseara n-am mai apucat sa gatesc nimic pt min ca am ajuns destul de tarziu, am hranit copilasii si eu mi-am facut un suc verde:1 leg patrunjel, o mana de spanac, 1 mana de frunze de telina, 2 mere si 2 morcovi...tare gretos a fost dar f sanatos, rezultatul azi am mai putin 1 kg...dar asta se intampla doar in prima zi ca e socul prea mare, de maine o sa dau mai putin , asta daca nu pap seara
de mentinut m-am mentinut pana am dat iama in branza , paine, oua, dulciuri

pt piticii mei am facut ceva dulce si de post aseara si raw:), 1 cana de nuci , 1/2 cana curmale fara samburi, 1 lingurita scortisoara, 1 lingurita pudra vanilie, se blenduiesc bine bine pana se fac o pasta si se fac bilute , se papa sau, se lasa pe calorifer toata noaptea , sau cine are deshidrator, reteta este luata de pe blogul oliviei steer, copiii s-au lins pe degete

meniul meu pe ziua de azi
4 mere, 1 banana, 4 nuci , salata de varza cu ardei capia rosu, diseara sucul verde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

ducetica daca te-ai saturat de salata de varza uite aici o mancarica de varza , raw, azi am descoperit-o , o incerc zilele astea si-ti spun cum e http://gratziela-retete.blogspot.com/2011/11/raw-vegan-mancare-de-varza-cu-rosii.html?spref=fb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Of,adrianafedorca,cind sa maninc si eu ca tine ,m-a sabotat cineva cu un covrig,semicald,pe care l-am inghitit aproape dintr-o data ,cam cum ar face un sarpe boa.Credeti-ma ,am mai vazut covrigi,deci nu stiu de ce n-o pot lasa mai moale?
A fost foarte bun!
Miine maninc ce ai propus tu.

Mergi la inceput